Квадрат түбірлері бар өрнектің мүмкін мәндер облысы. Алгебра, 8 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Бөлім: 8.1А Квадрат түбірлер және иррационал өрнектер | Мектеп: Атырау қаласындағы НЗМ | |
Сабақ тақырыбы: | Квадрат түбірлері бар өрнектің мүмкін мәндер облысы | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |
Сынып: 8 | Қатысқандардың саны: |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.2.1.4 құрамында квадрат түбірлері бар өрнектің мүмкін мәндер облысын анықтайды; | |||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттерін қолана білу және квадрат түбірдің мәнін бағалай біледі; | |||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: - сандардың иррационалдығын дәлелдей біледі; - квадрат түбірдің қасиеттерінің тұжырымын пайдаланып өз шешімін түсіндіреді; - иррационал сандар қасиеттері түсінігіне негізделген сандар туралы талқылау жүргізеді; Бөлім бойынша лексика мен терминология - нақты сандар жиыны; - рационал және иррационал сандар; - шектеусіз периодты (периодсыз) ондық бөдшек Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер - рационал сан ... түрінде жазылуы/ұсынылуы мүмкін; -иррационал санды ... түрінде жазуға/ұсынуға болмайды; - егер ... болса, оң саннан алынған квадрат түбірді иррационал сан деп айтуға болады; - иррационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану нәтижесінде...; - иррационал сандардың қосындысы ... болады; - иррационал сандардың көбейтіндісі ... болады; Натурал сандар – натуральные числа – natural numbers Бүтін сандар - целые числа - integers Рационал сандар - рациональные числа - rational numbers Иррационал сандар – иррациональные числа - irrational numbers Нақты сандар - действительные числа - real numbers | |||||||||||||||||||||
Бастапқы білімдер | Натурал және бүтін көрсеткішті дәреженің анықтамаларын, дәреженің қасиеттерін білу; дәреженің мәнін есептеу дағдысы, санды санның квадраты түрінде жаза алу; функцияның графигін салу дағдысы; рационал сандар тізбегін жалғастыра, құрастыра алу. | |||||||||||||||||||||
Құндылықтары дарыту | Оқушыларды білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білу қабілеті, жеке және топпен жұмыс істей білу қаблеттерін оқушылар бойына дарыту. Рухани-адамгершілік, ынтымақтастық қалыптастыру, өзгенің пікірін сыйлау, еңбекке баулу, мемлекеттік тілді құрметтеу, математикалық сауаттылықты дамыту. | |||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика, химия 7 – 8 сынып | |||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Power Point программасымен жұмыс жасай білудағдыларын дамыту | |||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | 7 сынып курсы бойынша функциялары және олардың қасиеттері. Осы бөлімдегі квадрат түбір мен оның қасиеттері. | |||||||||||||||||||||
Сабақтың жүру барысы | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||
Басталуы 5 минут 1 минут 7 минут 7 минут | Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды сабаққа ынталандыру Үй тапсырмасын тексеру (Жалпы түрде жауаптарын айта отырып тексеру) Өтілген мақсатты қайталау: Топтық жұмыс Оқушыларды топқа бөлу
Топқа бөліне отырып, берілген функциялардың қасиеттерін анықтау және графигін салу:
Жұмыстарын постерде қорғап, қорытындысын жасау. Бағалау. Әр топ өз жұмыстарын қорғайды, бір-бірінің жұмыстарын бағалайды, керекті мағлұматтарды жазып алады. | Бетшелер | ||||||||||||||||||||
Ортасы | Жаңа материалды ашу: 8.2.1.4 құрамында квадрат түбірлері бар өрнектің мүмкін мәндер облысын анықтайды;
Айнымалының берілген мәні бойынша өрнектің мәнін табыңыз: Квадрат түбірлері бар өрнектің мүмкін мәндер облысы түбір астында әріпті өрнек болғанда, яғни болған жағдайда ғана өрнегінің мағынасы бар Практикалық бөлік 1 тапсырма. Сәйкестіндіріңіздер: Жауабы: Слайдта 2 тапсырма. Тұжырым дұрыс па? 3 тапсырма. Өрнектерінің мүмкін мәндер облысын табыңыздар 3 тапсырма жауабы слайдта 4 тапсырма. Функцияның анықталу облысын табыңыздар. | |||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Үйге тапсырма: Кері байланыс:
| Шыныбеков Ә.Н. | ||||||||||||||||||||
Дифференциация – қосымша қолдауды қалай көрсетесіз? Үлгерімі жақсы оқушылар алдында барынша қиын есептерді қалай қоюды жоспарлап отырсыз? | Теңдікді түрлендіруді дұрыс орындайды |
| ||||||||||||||||||||
талқылау сабақ мақсаты/оқыту мақсаты іске асырылды ма? Бүгін оқушылар нем ен танысты? Сыныпта атмосфера қандай? Дифференциация жұмыс істеді ме? Уақыт жетті ме? Қандай өзгерістер жоспарға енгізілді және неге? | ||||||||||||||||||||||
Қорытынды баға Қандай екі зат өте жақсы өтті (оқуда және оқу барысында)? 1: 2: Қандай заттар сабақты жақсартар еді (оқуда және оқу барысында)? 1: 2: Осы сабақта сынып өте белсенді қатысып отырды |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды