Фигуралардың теңдігі. Алгебра, 7 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.1B: Геометрияның алғашқы мәліметтері | Мектеп: Өскемен қаласының химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||
| Мұғалімнің аты-жөні: Алибекұлы А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ тақырыбы: | Фигуралардың теңдігі | ||||
Сабақтың түрі | Жаңа тақырыпты меңгеру | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 7.3.1.7 тең фигуралардың анықтамасы мен қасиеттерін білу және қолдану; 7.3.1.11 берілген үшбұрышқа тең үшбұрыштың бар болуы аксиомасын білу; | ||||
Сабақ мақсаттары: | - тең фигуралардың анықтамасы мен қасиеттерін білу және қолдану; - берілген үшбұрышқа тең үшбұрыштың бар болуы аксиомасын білу; - дәлелді пайымдаулардың алғашқы дағдыларын қалыптастыру және дамыту. | ||||
Бағалау критерийлері: | Оқушы мақсатқа жетеді, егер: Фигуралар теңдігінің анықтамасын білсе, үшбұрыштардың түрлері мен оның элементтерін ажырата алса. Өмірден мысал келтіре білсе. | ||||
Кәсіби даму мақсаты | Жұптық және топтық жұмысты ұйымдастыру арқылы оқушылардың математика пәніне деген қызығушылықтарын арттыру | ||||
Пәнге қатысты лексика мен терминология - тілдік мақсаттар: | Оқушылар: Фигураның элементтерін ауызша анықтай алады, айырмашылық түрлерін және әр қайсысының қасиеттерін ауызша да, жазбаша да сипаттай алады. Лексика мен терминология Үшбұрыштың түрлері: Бұрыштың түрлері: сүйір, тік, доғал. Төбелері, қабырғалары, катеттері, гипотенуза. Ұзындығы, өлшемі Тең, қарама-қарсы, тең емес Диолог/хатқа пайдалы көмекші сөздер Бұл қандай үшбұрыш? Бұл тік бұрышты/теңбүйірлі/доғал/ сүйір/ тең қабырғалы үшбұрыш. Сен қайдан білесін? ..........үшбұрыштың қандай қасиеттері бар? | ||||
Құндылықтарды дарыту: | Тапсырмаларды орындау арқылы еңбекқорлықты қалыптастыру; дәлелді сөйлеуді, түсіндіру, орындаған амалдарды негіздеу, нәтижеге қол жеткізе білу, ынтымақтастық, өзіне және қоршаған ортаға деген құрмет. Құндылықтар жеке, жұптық, топтық жұмыс барысында дарытылады. | ||||
Қолданылған әдіс тәсілдер : | жеке оқыту, жұппен оқыту, топтық жұмыс, «сәйкестендір» стратегиясы, проблемалы оқыту | ||||
Пәнаралық байланыстар | Оқушыларда кеңістікте ойлау қабілеті және геометриялық фигураларды құрастыруы дамиды, бізді қоршаған өмірмен байланысын зерттейді. | ||||
АКТ қолдану дағдылары: | интербелсенді тақтаны презентацияға, жазуға, және видеоға қолдану http://users.erols.com/bram/geometry.html | ||||
Бастапқы білім: | Вертикаль және сыбайлас бұрыштардың қасиеті, бұрыш, перпендикуляр түзулер. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | ресурстар | |||
Сабақтың басы 5 мин 7 мин 8 мин 7 мин 7 мин 8 мин
| І. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа қажетті құрал-жабдықтардың дайындығын тексеру. Оқушылармен бірігіп сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерді анықтау.
2 мин
Талқылай отырып, дәптерге қысқаша мағлұмат жазу
Оқушылар жаңа тақырып бойынша ағылшын тіліндегі мысалды талдап, логикалық тапсырмаларды орындайды. Оқушылар тапсырмаларды бітірген соң, өзін-өзі бағалауын жүргізеді.
| Презентация Презентация Презентация Презентация Қосымша 1 Қосымша 2 Қосымша 3 | |||
Сабақтың соңы 3 мин | Рефлексия.
Үй жұмысы Теорияны жаттау. | Презентация |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Өз беттерінше жұмыс жасау кезінде берілген тапсырма жеңілден күрделіге қарай жоспарланған. Белгілі бір уақытта орындауға ұсынылады. | Бақылау Сұрақ қою Түсінуге сұрақтар Өзара бағалау Рефлексия |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқумақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?