Құстар әні. Әдебиеттік оқу, 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жопар
Пән: әдебиеттік оқу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қоршаған ортаны қорғау Күні: Сынып: 4 | Мектеп: Нұр-Сұлтан қаласы, №76 мектеп-лицейі Мұғалімнің аты-жөні: Жусупова С.Х. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ тақырыбы | Құстар әні | ||
Оқу мақсаты | 4.2.6.1-кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау | ||
Сабақ мақсаты | Барлықоқушылар: мәтін мазмұынын түсінеді, пікірін білдіреді Көптеген оқушылар: кейіпкердің іс-әрекетін, мінез-құлқын ,ерекшелігін айта алады; Кейбір оқушылар: Мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалайды | ||
Бағалау критерийі |
| ||
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология: жолбашы, қиқулап | ||
Құндылықтарды дарыту | Оқушылардың арасында табиғатқа деген сүйіспеншілік, қамқорлық сезімдері туындайды. Бір-біріне сыйлатықпен, құрметпен қарайды. | ||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі,дүниетану. | ||
АКТ қолдану дағдылары | https://bilimland.kz/kk/courses/dunietanu/zhanuarlardyng-tirshiligi/lesson/qustar https://bilimland.kz/kk/courses/dunietanu/zhanuarlardyng-tirshiligi/lesson/qustar Құс дауысы https://www.youtube.com/watch?list=RDhj4jNQsGqzQ&v=hj4jNQsGqzQ&feature=emb_rel_end Құстар туралы ән https://yandex.kz/video/preview/?filmId=7194033307088239950&reqid=1584624916159564-1435097559790387446600080-sas1-8960-V&text=құстар+туралы+әндер+караоке | ||
Бастапқы білім | Өткен бөлім бойынша білімдерін қорытындылап, бағалайды | ||
Сабақтың барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы 5 минут | Құстардың дауысы қойылады. Балалар сол дауыстың ішінен құстардың дауысын ажыратады. -көкек -бұлбұл -қарға -тырна -көкқұтан -аққу -қарлығаш -шағала -үйрек Тырнаны сипаттау арқылы табады. Сабақтың тақырыбын және мақсатын айту. Бағалау кретиерийлерімен таныстыру. | Слайд №1-4 https://www.youtube.com/watch?list=RDhj4jNQsGqzQ&v=hj4jNQsGqzQ&feature=emb_rel_end | |
Сабақтың ортасы 15 минут | «INSERT» әдісі Тапсырманы оқып, түртіп алу жүйесі бойынша жұмыс жасалады: W- білемін; + жаңалық; - білмеймін; ?- білгім келеді; кесте жүйесі бойынша жұмыс жасайды. Оқулықты оқып болған соң, топқа жиналып кестені толтырады. Дескриптор:
Әр топ өз кестесімен таныстырады. Б: Топтардың бірін – бірі бағалайды. | Слайд №5 Оқулық,кесте, түсті қаламдар, фломастер | |
Сергіту сәті 2минут | Құстар туралы әнді караокемен орындау. | https://yandex.kz/video/preview/?filmId=7194033307088239950&reqid=1584624916159564-1435097559790387446600080-sas1-8960-V&text | |
4минут | «Бес сұрақ!» әдісі Мұғалім бір оқушыны таңдап алады және оның маңдайына бір құстың аты жазылған стикерді жапсырады – қатысушы сыныпқа құсты сипаттайтын 5 сұрақ қоя алады, оған жауап не ИӘ, не ЖОҚ деп беріледі. Б: Мадақтау | Стикер, маркер | |
5 минут | Құстар туралы бейнероликті оқушыларға көрсету. Сұрақ: Өздерің тұрған жерде қыстап қалған құстарға қандай көмек керек деп ойлайсыңдар? «Бір минуттық әңгіме» әдісі -жұпта талқылайды -жауап береді. Б: «Бағдаршам» | Слайд 6 https://bilimland.kz/kk/courses/dunietanu/zhanuarlardyng-tirshiligi/lesson/qustar https://bilimland.kz/kk/courses/dunietanu/zhanuarlardyng-tirshiligi/lesson/qustar | |
5 минут | «Күзгі жолдың қиындығы» тақырыбында өз ойын жазады. Дескриптор: -өз ойын жүйелі жеткізеді; -орфографиялық нормаларды сақтайды. | Слайд 7 | |
Сабақтың соңы 4минут | Сіздердің әрқайсыңызға бүгінгі оқылған материалға қатысты 5 сұрақ жазу керек. Сұрақтардың әрқайсысы түрлі сұрау есімдігінен басталуы тиіс: Не? Кім? Қашан? Қайда? Неге? қалай Егер ... болса, не болады? | Слайд 8 |
Саралау 1-тапсырмада Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілеті төмен оқушылар мәтінді оқуға қосымша уақыт беруге болады. 3-тапсырмада Кейбір оқушыларға өлеңді мәнерлеп оқуда екпіннің дұрыс қойылуын, дауыс ырғағын көрсету қажет болады. Дайындалуға қосымша уақыт беріледі. Мұғалім тарапынан қолдау көрсетіледі. 4-тапсырмада Кейбір оқушылар өз ойын жазуда сөз тіркестерін жазуы мүмкін. Қабілеті төмен оқушыларға сөздер мен сөз тіркестері ұсынылады. | Бағалау «Бағдаршам» әдісі «Жарайсыңдар!», «Өте жақсы»,«Керемет!» өздерімен мадақтау арқылы бағалау, топтардың бірін-бірі бағалауы Дескриптор
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Топпен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережесін сақтау | |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсатына жеттім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы орнады ма? Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен? | |||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік,қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды