Векторлар арасындағы бұрыш 1-сабақ (Геометрия, 9 сынып, I тоқсан)
Пән: Геометрия
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жазықтықтағы векторлар
Сабақ тақырыбы: Векторлар арасындағы бұрыш 1-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 9.1.3.5 векторлар арасындағы бұрышты есептеу
Сабақ мақсаттары: • векторлардың арасындағы бұрышты есептеу
Ұйымдастыру кезеңі: (сынып оқушыларының сабаққа дайындығын тексеру, жұпқа бөлу)
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
Стартер. «Кіру билеті»/10 минут/Қосымша 1
Топтық жұмыс.
Оқушылардың қызығушылығын арттыру. Білімдерін тексеру.
1-билет
Векторлардың арасындағы бұрыштың анықтамасына сәйкес қай суреттегі бұрыш векторлар арасындағы бұрыш болатынын анықтау.
2-билет
Екі вектордың скаляр көбейтіндісін табу
3-билет
Вектордың ұзындығын табу.
Өзара бағалау
Жаңа тақырып. Жұптық жұмыс/ 8 минут
Анықтама бойынша екі вектордың скаляр көбейтіндісінің формуласын жазыңыз;
Формуладан cosφ өрнектіңіз;
Скаляр көбейтіндіні координата арқылы өрнектеңіз
вектордың ұзындығын координата арқылы өрнектеңіз
векторлардың арасындағы бұрышты координата арқылы есептеу формуласын жазыңыз.
Егер скаляр көбейтінді 0-ге тең болса, екі вектор өзара қалай орналасады?
Егер скаляр көбейтінді оң болса, екі вектор өзара қалай орналасады?
Егер скаляр көбейтінді теріс болса, екі вектор өзара қалай орналасады?
Go to стратегиясы/10 минут/Қосымша 2
Жұптық жұмыс
Тапсырмсаныы орындау арқылы бағытталған кесінділер есептемесінің негізін қалаушы Норвегиялық ғалымды анықтайды (Вессель)
Мақсаты: екі вектордың арасындағы бұрышты табу дағдысын қалыптастыру
Өздік жұмыс/Тест/7 минут/Қосымша 3
Оқушылардың білім деңгейін анықтау........
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жазықтықтағы векторлар
Сабақ тақырыбы: Векторлар арасындағы бұрыш 1-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 9.1.3.5 векторлар арасындағы бұрышты есептеу
Сабақ мақсаттары: • векторлардың арасындағы бұрышты есептеу
Ұйымдастыру кезеңі: (сынып оқушыларының сабаққа дайындығын тексеру, жұпқа бөлу)
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
Стартер. «Кіру билеті»/10 минут/Қосымша 1
Топтық жұмыс.
Оқушылардың қызығушылығын арттыру. Білімдерін тексеру.
1-билет
Векторлардың арасындағы бұрыштың анықтамасына сәйкес қай суреттегі бұрыш векторлар арасындағы бұрыш болатынын анықтау.
2-билет
Екі вектордың скаляр көбейтіндісін табу
3-билет
Вектордың ұзындығын табу.
Өзара бағалау
Жаңа тақырып. Жұптық жұмыс/ 8 минут
Анықтама бойынша екі вектордың скаляр көбейтіндісінің формуласын жазыңыз;
Формуладан cosφ өрнектіңіз;
Скаляр көбейтіндіні координата арқылы өрнектеңіз
вектордың ұзындығын координата арқылы өрнектеңіз
векторлардың арасындағы бұрышты координата арқылы есептеу формуласын жазыңыз.
Егер скаляр көбейтінді 0-ге тең болса, екі вектор өзара қалай орналасады?
Егер скаляр көбейтінді оң болса, екі вектор өзара қалай орналасады?
Егер скаляр көбейтінді теріс болса, екі вектор өзара қалай орналасады?
Go to стратегиясы/10 минут/Қосымша 2
Жұптық жұмыс
Тапсырмсаныы орындау арқылы бағытталған кесінділер есептемесінің негізін қалаушы Норвегиялық ғалымды анықтайды (Вессель)
Мақсаты: екі вектордың арасындағы бұрышты табу дағдысын қалыптастыру
Өздік жұмыс/Тест/7 минут/Қосымша 3
Оқушылардың білім деңгейін анықтау........
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?