Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу (Биология, 9 сынып, I тоқсан)
Пән: Биология
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Заттардың тасымалдануы
Сабақтың тақырыбы: Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу
Осы сабақтың көмегімен қолжеткізілетін оқу мақсаттары: Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу
Сабақтың мақсаттары: Өт қышқылының бөлінетін аймағын және атқаратын қызметін жалпылама түсіндіріп бере алады.
.
Ұйымдастыру кезеңі. Сергіту сәті.
Starter
Орагникалық заттар мен ферменттер арасындағы байланысты орнату.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Оқушыларды жұпқа бөлу:
Қазақша-ағылшынша сөздер арқылы өз жұбын табады.
Қарын- stomach
Аш ішек- small intestine
Бауыр- liver
Тоқішек-Large intestine
Ұйқы безі-pancreas
Ауыз- mouth
Оқушылар техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, тәжірибе жүргізеді.
Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу.
1.Пробиркаға 5 мл су құю
2. Оның үстіне бір тамшы май құю
3. Майдың үстіне 1-2 тамшы сабын тамызу.
Құбылысты бақылау.
Қорытынды сұрақтар:
1. Майлар дегеніміз не? Олардың негізгі қасиеті?
2. Асқорыту жолының қай бөлімінде майлар ыдырайды?
Қандай фермент әсерінен?
3. Бұл экспериментте сабын неліктен алынған? Қызметі қандай?
Дифференциация: Оқушылардың өз бетінше жұмыс жасау дәрежесі бойынша.
(LW) Зертханалық жұмыс (қосымша 1)
Зертханалық жұмысты орындау үшін оқушыларды 3 топқа бөлу.
Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу. ..........
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Заттардың тасымалдануы
Сабақтың тақырыбы: Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу
Осы сабақтың көмегімен қолжеткізілетін оқу мақсаттары: Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу
Сабақтың мақсаттары: Өт қышқылының бөлінетін аймағын және атқаратын қызметін жалпылама түсіндіріп бере алады.
.
Ұйымдастыру кезеңі. Сергіту сәті.
Starter
Орагникалық заттар мен ферменттер арасындағы байланысты орнату.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Оқушыларды жұпқа бөлу:
Қазақша-ағылшынша сөздер арқылы өз жұбын табады.
Қарын- stomach
Аш ішек- small intestine
Бауыр- liver
Тоқішек-Large intestine
Ұйқы безі-pancreas
Ауыз- mouth
Оқушылар техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, тәжірибе жүргізеді.
Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу.
1.Пробиркаға 5 мл су құю
2. Оның үстіне бір тамшы май құю
3. Майдың үстіне 1-2 тамшы сабын тамызу.
Құбылысты бақылау.
Қорытынды сұрақтар:
1. Майлар дегеніміз не? Олардың негізгі қасиеті?
2. Асқорыту жолының қай бөлімінде майлар ыдырайды?
Қандай фермент әсерінен?
3. Бұл экспериментте сабын неліктен алынған? Қызметі қандай?
Дифференциация: Оқушылардың өз бетінше жұмыс жасау дәрежесі бойынша.
(LW) Зертханалық жұмыс (қосымша 1)
Зертханалық жұмысты орындау үшін оқушыларды 3 топқа бөлу.
Өттің майларды эмульгациялау қасиетін зерттеу. ..........
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?