Өз өңіріңнің экологиялық мәселелері (Жаратылыстану, 5 сынып, IV тоқсан)
Пән: Жаратылыстану
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Табиғатты қорғау
Сабақ тақырыбы: Өз өңіріңнің экологиялық мәселелері
Осы сабақта қол жеткізген оқыту мақсаттары: • 5.6.3.2. өз өңіріңнің экологиялық мәселелерін зерттеу
Сабақ мақсаты:Оқушылар алады:
• өз өнерінің экологиялық мәселелерін сипаттап береді
• өз өнерінің экологиялық міселелерді зерттей алады
Ұйымдастыру кезеңі.
(С) Мұғалім сыныпта әнгіме ұйымдастырады.
• Біздің аумақтағы, облыстағы қандай экологиялық мәселелерді білесіңдер?
• Қалай ойлайсыңдар, олар неліктен пайда болды?
Кері байланыс белгіленеді «Мұғалім – оқушы»
(С) Тақырыпқа бірлесіп шығу және сабақ мақсаты
(Ж) Оқушыларға өз аумағының паспортын жасауға ұсыну. Өз аумағын бейнелеген кезде келесі бөлімдерді пайдалануға ұсыну:
• Менің аумағымның суреті
• Менің аумығымның картасы
• Су айдындары
• Тұрмыстық қоқысты жинайтын орындар (үйінділер, қоқыс бактар)
• Автомагистральдар мен кәсіпорындар
• Менің аумағымдағы экожүйеде кездесетін жануарлар мен өсімдіктер түрлері
• Анықталған мәселелер
Оқушылар экологиялық паспорттарын сыныпқа немесе көрмеде көрсетеді.
(С) Оқушылар өз аумағының экологиялық мәселелерін талқылайтын дөңгелек үстел ұйымдастыру.
Дөңгелек үстелдің ұраны «Әрбір мәселеге – шешім бар». Өз аумағының экологиялық мәселелерін талқылау барысында мұғалім оқушылардың ұсыныстарын тыңдап, оларды тақтада белгілейді.
Тақтаға алдын – ала үлкен алма сызып, оны дәл ортасынан бөліп қою қажет. Оқушылар мәселені шешуін басқа адамдарға берсе сол жағына плюс қояды, ал оң жағына егер мәселені өздере шешуі болса.........
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Табиғатты қорғау
Сабақ тақырыбы: Өз өңіріңнің экологиялық мәселелері
Осы сабақта қол жеткізген оқыту мақсаттары: • 5.6.3.2. өз өңіріңнің экологиялық мәселелерін зерттеу
Сабақ мақсаты:Оқушылар алады:
• өз өнерінің экологиялық мәселелерін сипаттап береді
• өз өнерінің экологиялық міселелерді зерттей алады
Ұйымдастыру кезеңі.
(С) Мұғалім сыныпта әнгіме ұйымдастырады.
• Біздің аумақтағы, облыстағы қандай экологиялық мәселелерді білесіңдер?
• Қалай ойлайсыңдар, олар неліктен пайда болды?
Кері байланыс белгіленеді «Мұғалім – оқушы»
(С) Тақырыпқа бірлесіп шығу және сабақ мақсаты
(Ж) Оқушыларға өз аумағының паспортын жасауға ұсыну. Өз аумағын бейнелеген кезде келесі бөлімдерді пайдалануға ұсыну:
• Менің аумағымның суреті
• Менің аумығымның картасы
• Су айдындары
• Тұрмыстық қоқысты жинайтын орындар (үйінділер, қоқыс бактар)
• Автомагистральдар мен кәсіпорындар
• Менің аумағымдағы экожүйеде кездесетін жануарлар мен өсімдіктер түрлері
• Анықталған мәселелер
Оқушылар экологиялық паспорттарын сыныпқа немесе көрмеде көрсетеді.
(С) Оқушылар өз аумағының экологиялық мәселелерін талқылайтын дөңгелек үстел ұйымдастыру.
Дөңгелек үстелдің ұраны «Әрбір мәселеге – шешім бар». Өз аумағының экологиялық мәселелерін талқылау барысында мұғалім оқушылардың ұсыныстарын тыңдап, оларды тақтада белгілейді.
Тақтаға алдын – ала үлкен алма сызып, оны дәл ортасынан бөліп қою қажет. Оқушылар мәселені шешуін басқа адамдарға берсе сол жағына плюс қояды, ал оң жағына егер мәселені өздере шешуі болса.........
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?