Дисперсия, стандартты ауытқу (Алгебра, 10 сынып, IV тоқсан)
Пән: Алгебра
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Статистика элементтері
Сабақ тақырыбы: Дисперсия, стандартты ауытқу
Оқыту мақсаты: 10.3.2.14 дискреттік кездейсоқ шаманың дисперсиясын және орта квадраттық ауытқуын есептеу
Сабақ мақсаттары: дисперсияны, орташа квадраттық ауытқуды таба алады.
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ мақсатын қою.
Мұғалім оқушылармен сәлімдесіп, олардың сабаққа дайындығын тексереді. Мұғалім сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын оқушылармен бірге талқылайды. Бағалау критерийлерін оқушылар өздері құрастырады, мұғалім қажет жағдайда толықтырады.
ІІ. «Ой – түрткі»
Мұғалім оқушыларға ауызша өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қояды. Ол арқылы оқушылар өткенді еске алады.
ІІІ. Алдыңғы біліммен байланыстыру:
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі (Оқушылар берілген тапсырмалар бойынша өз жұптарын тауып, жұптасады)
ІV. Дисперсия, стандарттық ауытқу тақырыбын «Ыстық орындық» әдісі арқылы еске түсіру, практикалық тапсырмалар арқылы білімдерін бекіту.
Жұппен жұмыс.
Оқушылар жұпта тапсырмаларды талқылайды немесе жеке шығарып, сосын бір-бірімен салыстырады, кері байланыс береді, бағалайды. Мұғалім бақылайды, қажет жағдайда кері байланыс береді.
Қалыптастырушы бағалау
Сабақтың соңында оқушыларға қалыптастырушы бағалау беріледі. Дайын жауаптар көмегімен оқушылар бір-бірін тексереді. ......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Статистика элементтері
Сабақ тақырыбы: Дисперсия, стандартты ауытқу
Оқыту мақсаты: 10.3.2.14 дискреттік кездейсоқ шаманың дисперсиясын және орта квадраттық ауытқуын есептеу
Сабақ мақсаттары: дисперсияны, орташа квадраттық ауытқуды таба алады.
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сабақ мақсатын қою.
Мұғалім оқушылармен сәлімдесіп, олардың сабаққа дайындығын тексереді. Мұғалім сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын оқушылармен бірге талқылайды. Бағалау критерийлерін оқушылар өздері құрастырады, мұғалім қажет жағдайда толықтырады.
ІІ. «Ой – түрткі»
Мұғалім оқушыларға ауызша өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қояды. Ол арқылы оқушылар өткенді еске алады.
ІІІ. Алдыңғы біліммен байланыстыру:
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі (Оқушылар берілген тапсырмалар бойынша өз жұптарын тауып, жұптасады)
ІV. Дисперсия, стандарттық ауытқу тақырыбын «Ыстық орындық» әдісі арқылы еске түсіру, практикалық тапсырмалар арқылы білімдерін бекіту.
Жұппен жұмыс.
Оқушылар жұпта тапсырмаларды талқылайды немесе жеке шығарып, сосын бір-бірімен салыстырады, кері байланыс береді, бағалайды. Мұғалім бақылайды, қажет жағдайда кері байланыс береді.
Қалыптастырушы бағалау
Сабақтың соңында оқушыларға қалыптастырушы бағалау беріледі. Дайын жауаптар көмегімен оқушылар бір-бірін тексереді. ......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?