Координатта қарапайым тапсырмаларды шешу (Геометрия, 8 сынып, IV тоқсан)
Пән: Геометрия
Ұзақ мерзімді жоспар: Жазықтықтағы тікбұрышты координаталар жүйесі
Сабақ тақырыбы: Координатта қарапайым тапсырмаларды шешу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): Координатта қарапайым тапсырмаларды шешу
Сабақ мақсаттары: Оқушы:
• центрі (a,b) нүктесі және радиусы r болатын шеңбердің теңдеуін жазады;
• берілген теңдеуі бойынша шеңберді салады, сондай-ақ оны салу үшін бағдарламалық қамтамасыздандыруды қолдана алады;
• екі нүкте арқылы өтетін түзудің жалпы теңдеуін жаза біледі;
Ұйымдастыру кезеңі.
Сабаққа жағымды орта қалыптастыру.
Үй тапсырмасын тексеру. Үйге берілген тапсырмаларды тексеру. Оқушылар көршілес оқушымен дәптерлерін алмасып, үй жұмысын өзара тексеріп шығады.
Қызығушылықтарын ояту
Экранда жаңа тақырыптың оқу мақсатымен таныстыру. Оқушылардың сұрақтарына жауап беру.
Жеке жұмыс. Оқушыларға өз беттерінше презентацияда көрсетілген тапсырмаларды орындату. Нәтижесін салыстыру.
Нәтижелері экранға шығарылады. Сыни тұрғысынан ойлау қабілетін дамыту іс жүзінде көрініс алу қажет.
Жұптық жұмыс.
Оқушыларға проблемалық тапсырма арқылы логикалық ойлау қабілетін дамыту. Оқушылардың жауаптары әр түрлі болуы мүмкін. Жауаптарын өздері бір-бірімен салыстырып тексеруі. Өз ойларын білдіріп, бөлісу. Ақырында ортақ шешімге келуі.
Қалыптастырушы бағалау жұмысы
Қосымша 3 тен тапсырмаларды орындау.
Бағалау: Оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды. Мұғалім кейбір оқушыларға қолдау көрсетеді.
Сабақ барысында үнемі оқушыларды дұрыс жауаптар арқылы мадақтап отырыңыз. Ол оқушылардың мотивациясын арттырады.
Ерте бітіріп қойған оқушырға қосымша 4 тен тапсырмаларын деңгейіне байланысты берсеңіз болады.......
Ұзақ мерзімді жоспар: Жазықтықтағы тікбұрышты координаталар жүйесі
Сабақ тақырыбы: Координатта қарапайым тапсырмаларды шешу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): Координатта қарапайым тапсырмаларды шешу
Сабақ мақсаттары: Оқушы:
• центрі (a,b) нүктесі және радиусы r болатын шеңбердің теңдеуін жазады;
• берілген теңдеуі бойынша шеңберді салады, сондай-ақ оны салу үшін бағдарламалық қамтамасыздандыруды қолдана алады;
• екі нүкте арқылы өтетін түзудің жалпы теңдеуін жаза біледі;
Ұйымдастыру кезеңі.
Сабаққа жағымды орта қалыптастыру.
Үй тапсырмасын тексеру. Үйге берілген тапсырмаларды тексеру. Оқушылар көршілес оқушымен дәптерлерін алмасып, үй жұмысын өзара тексеріп шығады.
Қызығушылықтарын ояту
Экранда жаңа тақырыптың оқу мақсатымен таныстыру. Оқушылардың сұрақтарына жауап беру.
Жеке жұмыс. Оқушыларға өз беттерінше презентацияда көрсетілген тапсырмаларды орындату. Нәтижесін салыстыру.
Нәтижелері экранға шығарылады. Сыни тұрғысынан ойлау қабілетін дамыту іс жүзінде көрініс алу қажет.
Жұптық жұмыс.
Оқушыларға проблемалық тапсырма арқылы логикалық ойлау қабілетін дамыту. Оқушылардың жауаптары әр түрлі болуы мүмкін. Жауаптарын өздері бір-бірімен салыстырып тексеруі. Өз ойларын білдіріп, бөлісу. Ақырында ортақ шешімге келуі.
Қалыптастырушы бағалау жұмысы
Қосымша 3 тен тапсырмаларды орындау.
Бағалау: Оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды. Мұғалім кейбір оқушыларға қолдау көрсетеді.
Сабақ барысында үнемі оқушыларды дұрыс жауаптар арқылы мадақтап отырыңыз. Ол оқушылардың мотивациясын арттырады.
Ерте бітіріп қойған оқушырға қосымша 4 тен тапсырмаларын деңгейіне байланысты берсеңіз болады.......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?