Химиялық және металлургиялық өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсері (Химия, 10 сынып, IV тоқсан)
Пән: Химия
Ұзақ мерзімді жоспар: Бейорганикалық қосылыстарды және құймаларды өндіру
Сабақтың тақырыбы: Химиялық және металлургиялық өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты(оқу бағдарламасына сілтеме): 10.4.1.14 химиялық және металлургиялық өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсерін бағалау;
Сабақ мақсаттары: Химиялық және металлургиялық өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсерін түсіну.
Ұйымдастыру кезеңі. Сергіту сәті.
Оқушылар бір-біріне өз аттарының үш әрпінен келетін тілек айту.
3 топқа бөліну.Дөңгелек қағаздың ішінде мұнайдың,көмірдің,металдың суреттері берілген сол бойынша үш топқа бөлінеді.
1 топ мұнай,газ өндірісі
2 топ тас көмір өндірісі
3 топ металлургия өндірісі
Жаңа тақырыпты меңгеру – топтық жұмыс 3 топ .
Мәтін беріледі,жеке оқиды,топпен талдайды
Үш өндіріс, өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсері
Топ ішінде оқушылар спикер, лидер, суретші және уақыт сақтаушы болады. Фиш боун беріледі, басына (мұнай,газ өндірісі, көмір өндірісі, металлургия өндірісі), балық жотасында зиян әсерін және құйрығында осы зиян әсерін кеміту үшін шешіімдерін жазады. Топ жұмысын спикер қорғайды. Оқушылар осы уақытты тиімді пайдаланып, өзінің балығын толтырады. Топтар бір-бірін өзара бағалайды.Жұмыс барысы: Мәтін беріледі.
Жеке оқиды -5 мин.
Топпен талдайды- 6 мин
Балықты толтырады -7 мин
Қорғайды ,бірін – бірі бағалайды – 6 мин,
Бір-біріне сұрақ қояды-......
Ұзақ мерзімді жоспар: Бейорганикалық қосылыстарды және құймаларды өндіру
Сабақтың тақырыбы: Химиялық және металлургиялық өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты(оқу бағдарламасына сілтеме): 10.4.1.14 химиялық және металлургиялық өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсерін бағалау;
Сабақ мақсаттары: Химиялық және металлургиялық өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсерін түсіну.
Ұйымдастыру кезеңі. Сергіту сәті.
Оқушылар бір-біріне өз аттарының үш әрпінен келетін тілек айту.
3 топқа бөліну.Дөңгелек қағаздың ішінде мұнайдың,көмірдің,металдың суреттері берілген сол бойынша үш топқа бөлінеді.
1 топ мұнай,газ өндірісі
2 топ тас көмір өндірісі
3 топ металлургия өндірісі
Жаңа тақырыпты меңгеру – топтық жұмыс 3 топ .
Мәтін беріледі,жеке оқиды,топпен талдайды
Үш өндіріс, өндіріс қалдықтарының қоршаған ортаға әсері
Топ ішінде оқушылар спикер, лидер, суретші және уақыт сақтаушы болады. Фиш боун беріледі, басына (мұнай,газ өндірісі, көмір өндірісі, металлургия өндірісі), балық жотасында зиян әсерін және құйрығында осы зиян әсерін кеміту үшін шешіімдерін жазады. Топ жұмысын спикер қорғайды. Оқушылар осы уақытты тиімді пайдаланып, өзінің балығын толтырады. Топтар бір-бірін өзара бағалайды.Жұмыс барысы: Мәтін беріледі.
Жеке оқиды -5 мин.
Топпен талдайды- 6 мин
Балықты толтырады -7 мин
Қорғайды ,бірін – бірі бағалайды – 6 мин,
Бір-біріне сұрақ қояды-......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?