Эволюцияның қозғаушы күштері (Биология, 9 сынып, IV тоқсан)
Пән: Биология
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Эволюциялық даму және селекция негіздері
Сабақ тақырыбы: Эволюцияның қозғаушы күштері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): эволюцияның қозғаушы күштерін сипаттау
Сабақ мақсаттары: эволюцияның қозғаушы күштерін сипаттау.
Ұйымдастыру кезеңі. Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары.
Тренинг ойыны (жеке тұлғаны дамыту):
1. Аз уақыт ішінде оқушының есте сақтау қызметін дамыту. Оқушыларға 20 термин сөздерін беру, 20 секунд ішінде көргендерін есте сақтап, мүмкіндігінше көбірек термин сөздерін жазып шығады (терминдер тақтада жазылған).
2. Бір минут ішінде 20 сөзді есте сақтау ұсынылады (терминдер тақтада жазылған).
Оқушылармен бірге сабақтың тақырыбын анықтап, мақсаты мен жетістік критерийлерін тұжырымдау.
(С) Оқушылар Ч. Дарвин бойынша эволюцияның негізгі факторларына нелер жататындығын айтады.
(Ж) Сосын тақтада осы факторлардың екі тобы беріледі, оқушылар жұпта оларды талдайды.
(Т) 1. Оқушылар 2 топқа бөлінеді, олар эволюцияның қозғаушы күштерін зерттейді.
2. Оқушыларға қосымша ақпаратты ғаламтор арқылы пайдалана алады (ноутбуктер пайдаланады)
3. Түрлі құстардың тұмсықтарының моделін қарай отырып, әрбіреуінің артылықшылықтары мен кемшіліктерін практикалық тұрғыда бағалайды. Дарвиннің теориясын негізге ала отырып, табиғи сұрыпталу нәтижесінде белгілердің дамуын өздерінің мысалдарын келтіре отырып, түсіндіре алады. Оқушылар жануарларға бейімделушіліктің қажеттілігі туралы көзқарастарын дамытады......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Эволюциялық даму және селекция негіздері
Сабақ тақырыбы: Эволюцияның қозғаушы күштері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): эволюцияның қозғаушы күштерін сипаттау
Сабақ мақсаттары: эволюцияның қозғаушы күштерін сипаттау.
Ұйымдастыру кезеңі. Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары.
Тренинг ойыны (жеке тұлғаны дамыту):
1. Аз уақыт ішінде оқушының есте сақтау қызметін дамыту. Оқушыларға 20 термин сөздерін беру, 20 секунд ішінде көргендерін есте сақтап, мүмкіндігінше көбірек термин сөздерін жазып шығады (терминдер тақтада жазылған).
2. Бір минут ішінде 20 сөзді есте сақтау ұсынылады (терминдер тақтада жазылған).
Оқушылармен бірге сабақтың тақырыбын анықтап, мақсаты мен жетістік критерийлерін тұжырымдау.
(С) Оқушылар Ч. Дарвин бойынша эволюцияның негізгі факторларына нелер жататындығын айтады.
(Ж) Сосын тақтада осы факторлардың екі тобы беріледі, оқушылар жұпта оларды талдайды.
(Т) 1. Оқушылар 2 топқа бөлінеді, олар эволюцияның қозғаушы күштерін зерттейді.
2. Оқушыларға қосымша ақпаратты ғаламтор арқылы пайдалана алады (ноутбуктер пайдаланады)
3. Түрлі құстардың тұмсықтарының моделін қарай отырып, әрбіреуінің артылықшылықтары мен кемшіліктерін практикалық тұрғыда бағалайды. Дарвиннің теориясын негізге ала отырып, табиғи сұрыпталу нәтижесінде белгілердің дамуын өздерінің мысалдарын келтіре отырып, түсіндіре алады. Оқушылар жануарларға бейімделушіліктің қажеттілігі туралы көзқарастарын дамытады......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?