«Қобыланды батыр» жыры (5 сынып, I тоқсан )
Пән: Қазақ әдебиет
Бөлім атауы: Таза, мінсіз асыл сөз
Сабақтың тақырыбы: «Қобыланды батыр» жыры
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: Т/Ж3.Көркем шығармадағы образ
Т/Ж4.Шығарма үзінділерімен жұмыс
Сабақтың мақсаттары: Т/Ж4.Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқып, жатқа айтады
Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
(Оқушылар назарын сабаққа аударамын,сабақ мақсатымен ,тақырыбымен таныстырамын , топқа бөлінеді)
Қызығушылықты ояту
Бейнематериал көреді.
• Үзіндіде қай кейіпкер туралы айтылады?
Оқушылар кейіпкер бейнесіне пікір айтады
Берілетін тапсырмалар :
1.Оқушылар өздері жаттап келген жыр үзінділерін дыбыс шкаласы бойынша кезектесіп айтады.
2. Оқушылар үзінділерді тыңдай отырып, кейіпкер бейнесін ашатын жолдарды жазып алады.
3. Мұғалім оқушыларға Қобыланды туралы бірнеше үзінді таратады.
Оқушылар Қобыланды образы мен іс-әрекетін сипаттайтын тірек сөздердің астын сызады. Олар асты сызылған сөздердің Қобыланды образын ашудағы нақты әсерін талқылайды.
4.Оқушылар айтып жатқанда тыңдай отырып кесте толтырады
Кейіпкер Жырдағы әрекеті Образы Оқушыныңөз ойы
Қобыланды
Дескриптор:
Жырдағы кейіпкердің әрекетін талдайды.
Кейіпкерге мінездеме береді.
Өзіндік көзқарасын танытады.
ІІІ. Ойтолғаныс
«Қобыланды батыр» жыры несімен есіңізде қалады?
Сабақты бекіту үшін оқушылар пікірі сұралады.....
Бөлім атауы: Таза, мінсіз асыл сөз
Сабақтың тақырыбы: «Қобыланды батыр» жыры
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: Т/Ж3.Көркем шығармадағы образ
Т/Ж4.Шығарма үзінділерімен жұмыс
Сабақтың мақсаттары: Т/Ж4.Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқып, жатқа айтады
Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
(Оқушылар назарын сабаққа аударамын,сабақ мақсатымен ,тақырыбымен таныстырамын , топқа бөлінеді)
Қызығушылықты ояту
Бейнематериал көреді.
• Үзіндіде қай кейіпкер туралы айтылады?
Оқушылар кейіпкер бейнесіне пікір айтады
Берілетін тапсырмалар :
1.Оқушылар өздері жаттап келген жыр үзінділерін дыбыс шкаласы бойынша кезектесіп айтады.
2. Оқушылар үзінділерді тыңдай отырып, кейіпкер бейнесін ашатын жолдарды жазып алады.
3. Мұғалім оқушыларға Қобыланды туралы бірнеше үзінді таратады.
Оқушылар Қобыланды образы мен іс-әрекетін сипаттайтын тірек сөздердің астын сызады. Олар асты сызылған сөздердің Қобыланды образын ашудағы нақты әсерін талқылайды.
4.Оқушылар айтып жатқанда тыңдай отырып кесте толтырады
Кейіпкер Жырдағы әрекеті Образы Оқушыныңөз ойы
Қобыланды
Дескриптор:
Жырдағы кейіпкердің әрекетін талдайды.
Кейіпкерге мінездеме береді.
Өзіндік көзқарасын танытады.
ІІІ. Ойтолғаныс
«Қобыланды батыр» жыры несімен есіңізде қалады?
Сабақты бекіту үшін оқушылар пікірі сұралады.....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?