Ұлттық тәрбие (8 сынып, I тоқсан )
Пән:Қазақ тілі
Бөлім атауы: Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті. Фонетика.
Сабақтың тақырыбы: Ұлттық тәрбие
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 8.1.2.1. – әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог, монолог, полилогтердегі (интервью, пікірталас үзінді) автор көзқарасы мен экспрессивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдау.
Сабақтың мақсаттары: Оқушылар әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты интервьюдегі автордың көзқарасы мен экспрессивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдауы тиіс.
Сабақ барысы: Оқушылармен бірге сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылау.
Ұсынылған суреттер негізінде сабақтың тақырыбын болжау.
Тыңдалымалды тапсырмасы:
- Құндылықтар дегеніміз не?
- Отбасыңда құндылықтардың дәріптелуіне қаншалықты көңіл аударасыңдар?
- Қазақ ұлтының негізгі құндылықтарына қандай ұғымдарды жатқызасыңдар?
Оқушылар «Ұлттық тәрбие мәтінін» тыңдайды.
Тыңдалым тапсырмасы:
1-тапсырма. Барлық сыныппен орындалатын тапсырма.
1. Мәтіннің тақырыбы қандай?
2. Негізгі идеясы қандай?
3. Интервью барысында экспрессивті-эмоционалды сөздер қолданыс тапты ма?
4. Экспрессивті-эмоционалды сөздердің рөлі қандай?
2-тапсырма. Топпен орындалатын тапсырма.
Мәтінде айтылған төмендегі ойларға қатысты өз бағаңды бер.
Б.Момышұлының қорқынышы.
Өткенгі өмір – баға жетпес байлық.
Ақсақ Темір немересін үнемі қасына алып жүруі.
Бала Абайдың Байкөкше шешешеннің сөзіне тәнті болуы.
Ұлттық тәрбие – ел болашағы.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:
3-тапсырма. Жұппен орындалатын тапсырма.
Оқушылар жұпта «Ұлттық тәрбиені сақтап қалудың жолдары» тақырыбында интервью құрастырыңдар. Үлгі ретінде «Қазақстан» ұлттық телеарнасында көрсетілетін «Баламен бетпе-бет» бағдарламасы негізге алынады......
Бөлім атауы: Адамзаттық құндылықтар және әлем мәдениеті. Фонетика.
Сабақтың тақырыбы: Ұлттық тәрбие
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 8.1.2.1. – әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты диалог, монолог, полилогтердегі (интервью, пікірталас үзінді) автор көзқарасы мен экспрессивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдау.
Сабақтың мақсаттары: Оқушылар әлеуметтік-қоғамдық, мәдени-тарихи тақырыптарға байланысты интервьюдегі автордың көзқарасы мен экспрессивті-эмоционалды сөздердің рөлін талдауы тиіс.
Сабақ барысы: Оқушылармен бірге сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін талқылау.
Ұсынылған суреттер негізінде сабақтың тақырыбын болжау.
Тыңдалымалды тапсырмасы:
- Құндылықтар дегеніміз не?
- Отбасыңда құндылықтардың дәріптелуіне қаншалықты көңіл аударасыңдар?
- Қазақ ұлтының негізгі құндылықтарына қандай ұғымдарды жатқызасыңдар?
Оқушылар «Ұлттық тәрбие мәтінін» тыңдайды.
Тыңдалым тапсырмасы:
1-тапсырма. Барлық сыныппен орындалатын тапсырма.
1. Мәтіннің тақырыбы қандай?
2. Негізгі идеясы қандай?
3. Интервью барысында экспрессивті-эмоционалды сөздер қолданыс тапты ма?
4. Экспрессивті-эмоционалды сөздердің рөлі қандай?
2-тапсырма. Топпен орындалатын тапсырма.
Мәтінде айтылған төмендегі ойларға қатысты өз бағаңды бер.
Б.Момышұлының қорқынышы.
Өткенгі өмір – баға жетпес байлық.
Ақсақ Темір немересін үнемі қасына алып жүруі.
Бала Абайдың Байкөкше шешешеннің сөзіне тәнті болуы.
Ұлттық тәрбие – ел болашағы.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма:
3-тапсырма. Жұппен орындалатын тапсырма.
Оқушылар жұпта «Ұлттық тәрбиені сақтап қалудың жолдары» тақырыбында интервью құрастырыңдар. Үлгі ретінде «Қазақстан» ұлттық телеарнасында көрсетілетін «Баламен бетпе-бет» бағдарламасы негізге алынады......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?