2-сабақ ЖЕҢІС КҮНІ ҰЛЫ ЕРЛІККЕ ТАҒЗЫМ (7 сынып, IV тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: 2-сабақ ЖЕҢІС КҮНІ ҰЛЫ ЕРЛІККЕ ТАҒЗЫМ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) Ж3 Жазба жұмыстарын әртүрлі формада ұсыну
Сабақ мақсаттары:
Оқушыны:
- мәтін құрылымын (кіріспе бөлім, жалпы мәлімет беру, детальді мәлімет беру) сақтай отырып, графиктік мәтін (шартты белгі, сурет, сызба) түрінде берілген үдерісті сипаттап жазуға дағдыландыру.
Сабақ барысы:
Сынып оқушылары: берілген ҰОС ардагерлерінің суреттері арқылы топтарға бөлінеді
1-ші топқа: Бауыржан |Момышұлы;
2-ші топқа:Әлия Молдағұлова;
3-ші топқа:Мәншүк Мәметова.
Әр топ өздеріне берілген батырлар туралы тарих, әдебиет пәндерінен алған білімдерін кіріктіріп мәлімет дайындау.
(2 мин).
Мақсаты: топта бірлесе жұмыс істеуге дағдыландыру, ойларын еркін жеткізе білуге үйрету, жаңа ақпаратпен бөлісу.
Келесі бейнематериалға көңіл аударыңыздар. (3 мин).
• 1-тапсырма:Бейнематериалды «Төрт сөйлем» тәсілі бойынша талдаңыздар.
• 1-топ: пікір айтады; 2- топ: айтылған пікірге дәлел айтады; 3- топ: мысал келтіресіздер; 1,2,3- топ: қорытынды айтасыздар.
• 1-топ: Пікір. Оқыған мәтін бойынша өзіндік пікір
• айтасыздар.
• 2-топ: Дәлел. Айтылған пікірді бір сөйлеммен дәлелдейсіздер.
• 3-топ: Мысал. Пікірді өмірмен байланыстырып, мысал келтіресіздер.
• 1,2,3-топ: Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарыңыздар.
Бағалау:топтар бағалау критерийлері арқылы сағат тілі бағытымен бірін – бірі бағалайды, дамыту қадамдарын ұсынады.
Бейнетаспада сұхбат берген майдангер кім? Соғысқа дейінгі өмірі қалай өткен?
Соғысқа қашан аттанды? Ардагер жараланғаннан кейін қандай қызметтер атқарды?
Ұрыс даласынан елге аман-есен оралғаннан кейінгі өмірі қандай?
2-тапсырма:Бейнематериалдағы маңызды ақпараттарды анықтаңыздар.Әр топ өздерінің анықтаған 1 маңызды ақпаратын ортаға салады және неге маңызды екенін түсіндіреді.
Мақсаты: оқушылардан берілген бейнематериалдан не ұққандарын, не мақсатпен көрсетілгендігін және қандай ойда қалғандарын білу.
3-тапсырма: Әр топқа соғыс ардагерлерінің өмірбаяны беріледі. Оқушылар үлгіде берілген сұхбат түрін негізге ала отырып өз мәтіндеріне байланысты сұхбат, әңгіме, мақала құрастырып жазады.
Бағалау критерийі:
1. Өмірбаянның мазмұнын толық аша алды.
2. Сұхбат мазмұны 5 сұрақ-жауаптан кем болмады.
3. әңгіме, мақала жазылым жұмыстарының талаптарына сай жазылды (сөз көлемі 120-150)
4. Топ мүшелері толық қамтылып, ынтымақтаса жұмыс жасады.
Бағалау: 1-топты 2,3,4-топ; 2-топты-3,4,1-топ, 3- топты 4,1,2-топ; 4-топты 1,2,3-топ «Бағалау парағы»арқылы бағалайды.
Бағалау критерийі берілген бағалау парағы әр топта болады......
Сабақтың тақырыбы: 2-сабақ ЖЕҢІС КҮНІ ҰЛЫ ЕРЛІККЕ ТАҒЗЫМ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) Ж3 Жазба жұмыстарын әртүрлі формада ұсыну
Сабақ мақсаттары:
Оқушыны:
- мәтін құрылымын (кіріспе бөлім, жалпы мәлімет беру, детальді мәлімет беру) сақтай отырып, графиктік мәтін (шартты белгі, сурет, сызба) түрінде берілген үдерісті сипаттап жазуға дағдыландыру.
Сабақ барысы:
Сынып оқушылары: берілген ҰОС ардагерлерінің суреттері арқылы топтарға бөлінеді
1-ші топқа: Бауыржан |Момышұлы;
2-ші топқа:Әлия Молдағұлова;
3-ші топқа:Мәншүк Мәметова.
Әр топ өздеріне берілген батырлар туралы тарих, әдебиет пәндерінен алған білімдерін кіріктіріп мәлімет дайындау.
(2 мин).
Мақсаты: топта бірлесе жұмыс істеуге дағдыландыру, ойларын еркін жеткізе білуге үйрету, жаңа ақпаратпен бөлісу.
Келесі бейнематериалға көңіл аударыңыздар. (3 мин).
• 1-тапсырма:Бейнематериалды «Төрт сөйлем» тәсілі бойынша талдаңыздар.
• 1-топ: пікір айтады; 2- топ: айтылған пікірге дәлел айтады; 3- топ: мысал келтіресіздер; 1,2,3- топ: қорытынды айтасыздар.
• 1-топ: Пікір. Оқыған мәтін бойынша өзіндік пікір
• айтасыздар.
• 2-топ: Дәлел. Айтылған пікірді бір сөйлеммен дәлелдейсіздер.
• 3-топ: Мысал. Пікірді өмірмен байланыстырып, мысал келтіресіздер.
• 1,2,3-топ: Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарыңыздар.
Бағалау:топтар бағалау критерийлері арқылы сағат тілі бағытымен бірін – бірі бағалайды, дамыту қадамдарын ұсынады.
Бейнетаспада сұхбат берген майдангер кім? Соғысқа дейінгі өмірі қалай өткен?
Соғысқа қашан аттанды? Ардагер жараланғаннан кейін қандай қызметтер атқарды?
Ұрыс даласынан елге аман-есен оралғаннан кейінгі өмірі қандай?
2-тапсырма:Бейнематериалдағы маңызды ақпараттарды анықтаңыздар.Әр топ өздерінің анықтаған 1 маңызды ақпаратын ортаға салады және неге маңызды екенін түсіндіреді.
Мақсаты: оқушылардан берілген бейнематериалдан не ұққандарын, не мақсатпен көрсетілгендігін және қандай ойда қалғандарын білу.
3-тапсырма: Әр топқа соғыс ардагерлерінің өмірбаяны беріледі. Оқушылар үлгіде берілген сұхбат түрін негізге ала отырып өз мәтіндеріне байланысты сұхбат, әңгіме, мақала құрастырып жазады.
Бағалау критерийі:
1. Өмірбаянның мазмұнын толық аша алды.
2. Сұхбат мазмұны 5 сұрақ-жауаптан кем болмады.
3. әңгіме, мақала жазылым жұмыстарының талаптарына сай жазылды (сөз көлемі 120-150)
4. Топ мүшелері толық қамтылып, ынтымақтаса жұмыс жасады.
Бағалау: 1-топты 2,3,4-топ; 2-топты-3,4,1-топ, 3- топты 4,1,2-топ; 4-топты 1,2,3-топ «Бағалау парағы»арқылы бағалайды.
Бағалау критерийі берілген бағалау парағы әр топта болады......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?