Шынықсан шымыр боласың (7 сынып, I тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Бөлім атауы:«Денсаулық – зор байлық»
Сабақ тақырыбы: Шынықсан, шымыр боласың
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: Ж2. Әртүрлі жанрда мәтіндер құрастыру
Сабақ мақсаттары: Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын мақала, нұсқаулық, әңгіме құрастырып жазу.
Сабақ барысы: 2 минут
10 минут
2 минут Ұйымдастыру кезеңі.
Үй тапсырмасын тексеру.
Тапсырма алды жұмыстар:
«Денсаулық» тақырыбына байланысты алдын ала берілген тапсырма бойынша үй жұмысы тексеріледі. 3 тапсырманың біреуін орындайды.
1. Мектептегі мұғалімдерден, сыныптағы оқушылардан ,ата-ана, аға, әпкең, көршілеріңнен сауалнама алу, сұхбат жүргізу. Сұхбатты бейнежазбаға түсіруге де болады. (көлемі: 3 сұрақтан) (С деңгейлі тапсырма).
2. Дереккөздерінен тақырыпқа байланысты мақал-мәтелдер, қанатты сөздер, фразалар жазу; (В деңгейлі тапсырма)
3. Ақпарат көздерінен танымал қайраткерлердің, спортшылардың тақырып бойынша түрлі көзқарастары мен пікірлерін жинау.( Адеңгейлі тапсырма)
Топтағы оқушылар бір-бірін тексереді, ең жақсы деп бағалаған 2 жұмыс тексеріледі. Қалған жұмыстар жинап алынады.
Суреттер арқылы тақырыпты болжау.
«Шынықсаң, шымыр боласың» дегенді қалай түсінесіңдер?
Шынығу үшін адам не істеу керек?
«Шымыр» сөзінің синонимдерін атаңдар.
Ширату жаттығуы «Мұрын-құлақ- еден»
Жаңа тараудың басталғаны туралы хабарлайды.
Сабақ мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру;
Мағынаны тану
Тапсырма: (оқушылар 3 тапсырманың бірін таңдап жазады)
1. Сіздің мектептің оқушылары бір демалыс күні «Медеу» мұз айдынына барып, «Спорт күні» мерекесін өткізді. Онда қысқы спорт түрлерінен түрлі жарыстар ұйымдастырылды. Сен бір ойын түрі бойынша жеңімпаз атандың.
2. Саған мұғалім «Денсаулық күні» мерекесіне орай оқушыларға «Қауіпсіздік және денсаулық ережелерін» жазып келуді тапсырды. Себебі сен спорт секторысың әрі жазған нұсқаулығыңды мектеп оқушылары алдында оқып беру керексің.
3. Сен мектепішілік «Үздік әңгіме» конкурсына қатысушылардың бірісің. Мектеп оқушылары арасында өткен «Денсаулық күні» мерекесі туралы әңгіме жазу тапсырылды.
• Жанрлық ерекшелікті сақтай отырып жаз
• Жазу барысында көркемдегіш құралдарды орынды қос.
Бағалау критерийі Дескриптор
Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, шағын мақала, нұсқаулық, әңгіме құрастырып жаза алады. Жанрлық ерекшелігін сақтай алады.
Көркемдегіш құралдарды орынды қолданады.
Жұмыстың сауаттылығы.
Бағалау.
Жұпқа бөлініп бір-бірінің жұмыстарын тексеріп, 2 жұлдыз,1 тілек бойынша бағалайды.
Бейнероликті көріп, Елбасының сөзінің мағынасын ашады.. «Кез келген мемлекеттің қуаты халқында болады».
Елбасы неге бұлай деді?
Оның астарында қандай ой жатыр?,т.б......
Бөлім атауы:«Денсаулық – зор байлық»
Сабақ тақырыбы: Шынықсан, шымыр боласың
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: Ж2. Әртүрлі жанрда мәтіндер құрастыру
Сабақ мақсаттары: Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын мақала, нұсқаулық, әңгіме құрастырып жазу.
Сабақ барысы: 2 минут
10 минут
2 минут Ұйымдастыру кезеңі.
Үй тапсырмасын тексеру.
Тапсырма алды жұмыстар:
«Денсаулық» тақырыбына байланысты алдын ала берілген тапсырма бойынша үй жұмысы тексеріледі. 3 тапсырманың біреуін орындайды.
1. Мектептегі мұғалімдерден, сыныптағы оқушылардан ,ата-ана, аға, әпкең, көршілеріңнен сауалнама алу, сұхбат жүргізу. Сұхбатты бейнежазбаға түсіруге де болады. (көлемі: 3 сұрақтан) (С деңгейлі тапсырма).
2. Дереккөздерінен тақырыпқа байланысты мақал-мәтелдер, қанатты сөздер, фразалар жазу; (В деңгейлі тапсырма)
3. Ақпарат көздерінен танымал қайраткерлердің, спортшылардың тақырып бойынша түрлі көзқарастары мен пікірлерін жинау.( Адеңгейлі тапсырма)
Топтағы оқушылар бір-бірін тексереді, ең жақсы деп бағалаған 2 жұмыс тексеріледі. Қалған жұмыстар жинап алынады.
Суреттер арқылы тақырыпты болжау.
«Шынықсаң, шымыр боласың» дегенді қалай түсінесіңдер?
Шынығу үшін адам не істеу керек?
«Шымыр» сөзінің синонимдерін атаңдар.
Ширату жаттығуы «Мұрын-құлақ- еден»
Жаңа тараудың басталғаны туралы хабарлайды.
Сабақ мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстыру;
Мағынаны тану
Тапсырма: (оқушылар 3 тапсырманың бірін таңдап жазады)
1. Сіздің мектептің оқушылары бір демалыс күні «Медеу» мұз айдынына барып, «Спорт күні» мерекесін өткізді. Онда қысқы спорт түрлерінен түрлі жарыстар ұйымдастырылды. Сен бір ойын түрі бойынша жеңімпаз атандың.
2. Саған мұғалім «Денсаулық күні» мерекесіне орай оқушыларға «Қауіпсіздік және денсаулық ережелерін» жазып келуді тапсырды. Себебі сен спорт секторысың әрі жазған нұсқаулығыңды мектеп оқушылары алдында оқып беру керексің.
3. Сен мектепішілік «Үздік әңгіме» конкурсына қатысушылардың бірісің. Мектеп оқушылары арасында өткен «Денсаулық күні» мерекесі туралы әңгіме жазу тапсырылды.
• Жанрлық ерекшелікті сақтай отырып жаз
• Жазу барысында көркемдегіш құралдарды орынды қос.
Бағалау критерийі Дескриптор
Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, шағын мақала, нұсқаулық, әңгіме құрастырып жаза алады. Жанрлық ерекшелігін сақтай алады.
Көркемдегіш құралдарды орынды қолданады.
Жұмыстың сауаттылығы.
Бағалау.
Жұпқа бөлініп бір-бірінің жұмыстарын тексеріп, 2 жұлдыз,1 тілек бойынша бағалайды.
Бейнероликті көріп, Елбасының сөзінің мағынасын ашады.. «Кез келген мемлекеттің қуаты халқында болады».
Елбасы неге бұлай деді?
Оның астарында қандай ой жатыр?,т.б......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?