Араб әлеміндегі ең үлкен кітапхана Ұлттық академиялық кітапхана (6 сынып, IV тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Бөлім атауы: Әлемдегі ірі кітапханалар
Сабақтың тақырыбы: Араб әлеміндегі ең үлкен кітапхана. Ұлттық академиялық кітапхана
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: О5. Оқылым және тыңдалым материалдары негізінде жинақы мәтін (компрессия) жазу
Сабақтың мақсаттары:
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу.
Сабақ барысы: Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелер хабарланады.
Сай бойында сары алтын. (Білім)
Ауыр-ақ,бірақ түсер салмағы жоқ,
Артқанның арып кейін қалғаны жоқ.
Арқалап бірін қоймай көтергеннің
Аяғы ешуақытта талғаны жоқ. (Білім)
Теңіздей түбі терең ,
Сүңгіген жетер әрең. (Білім)
Морфология, сөзжасам туралы түсінік беріледі.
Тыңдалымалды тапсырма
Тыңдалым мәін бойынша тірек сөздер. Осы тірек сөздер бойынша тыңдалым мәтінін болжайды
ТЖ. Тыңдалым тапсырмасы
Топтарға тыңдалым материалдары ұсынылады. Бейематериал мазмұндары бойынша жинақы мәтін құрастырыңыздар.
Әр топқа мұғалімнің кері байланысы беріледі.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма
Мәтіннің мақсатты аудиториясы қандай, кімдерге бағытталған? Бұл бөлікке оқушылар мәтіннің кімдерге арналып жазылғандығын, аудиториясы кімдер, қай жас кезеңіндегі, адамдардың статусына тауып жазады. Мәтіні мұқият оқу арқылы жүзеге асырылады.
Мәтінде қандай көркемдегіш құралдар қолданылған? Бұл бөлікке оқушылар мәтіндегі қолданылған көркемдеуіш құралдарды тауып, теріп жазады.
Көркемдегіш құралдардың қолданылу мақсаты қандай?
Өз ойыңызбен дәлелдеп көріңіз. Бұл бөлікке оқушылар мәтінде автор қолданған көркемдеуіш құралдардың қолданылу мақсатын, (автордың қолдану мақсатын) контекспен байланыстырып жазады, өз оймен дәлелдейді.
Кері байланыс
«V» - білемін «+» мен үшін жаңа «-» басқаша ойлаймын «?» - түсінбедім, тереңірек білгім келеді....
Бөлім атауы: Әлемдегі ірі кітапханалар
Сабақтың тақырыбы: Араб әлеміндегі ең үлкен кітапхана. Ұлттық академиялық кітапхана
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: О5. Оқылым және тыңдалым материалдары негізінде жинақы мәтін (компрессия) жазу
Сабақтың мақсаттары:
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін жазу.
Сабақ барысы: Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелер хабарланады.
Сай бойында сары алтын. (Білім)
Ауыр-ақ,бірақ түсер салмағы жоқ,
Артқанның арып кейін қалғаны жоқ.
Арқалап бірін қоймай көтергеннің
Аяғы ешуақытта талғаны жоқ. (Білім)
Теңіздей түбі терең ,
Сүңгіген жетер әрең. (Білім)
Морфология, сөзжасам туралы түсінік беріледі.
Тыңдалымалды тапсырма
Тыңдалым мәін бойынша тірек сөздер. Осы тірек сөздер бойынша тыңдалым мәтінін болжайды
ТЖ. Тыңдалым тапсырмасы
Топтарға тыңдалым материалдары ұсынылады. Бейематериал мазмұндары бойынша жинақы мәтін құрастырыңыздар.
Әр топқа мұғалімнің кері байланысы беріледі.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма
Мәтіннің мақсатты аудиториясы қандай, кімдерге бағытталған? Бұл бөлікке оқушылар мәтіннің кімдерге арналып жазылғандығын, аудиториясы кімдер, қай жас кезеңіндегі, адамдардың статусына тауып жазады. Мәтіні мұқият оқу арқылы жүзеге асырылады.
Мәтінде қандай көркемдегіш құралдар қолданылған? Бұл бөлікке оқушылар мәтіндегі қолданылған көркемдеуіш құралдарды тауып, теріп жазады.
Көркемдегіш құралдардың қолданылу мақсаты қандай?
Өз ойыңызбен дәлелдеп көріңіз. Бұл бөлікке оқушылар мәтінде автор қолданған көркемдеуіш құралдардың қолданылу мақсатын, (автордың қолдану мақсатын) контекспен байланыстырып жазады, өз оймен дәлелдейді.
Кері байланыс
«V» - білемін «+» мен үшін жаңа «-» басқаша ойлаймын «?» - түсінбедім, тереңірек білгім келеді....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?