Әдеби емес кітаптарды теледидар бағдарламаларымен вебсайттармен және әңгімелермен салыстыру (3 сынып, II тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Уақыт
Сабақ тақырыбы: Әдеби емес кітаптарды теледидар бағдарламаларымен вебсайттармен және әңгімелермен салыстыру
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) 3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп мәтін құрап айту
Сабақ мақсаттары: Оқушылар өз көзқарасын білдіріп мәтін құрап айтады.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың зейінің сабаққа аудару.
ІІ.Қызығушылық-мотивациялық кезеңі
Ойын:«Сыртқы, ішкі шеңбер»
Балалар шеңберге тұрып, сыртқы шеңбер ішкі шеңберге Отырар бойынша сұрақтар қояды, ішкі шеңбер жауап береді. Кейін ауысады.
ІІІ. Іс-әрекеттің негізгі түрі:
Проблемалық сұрақ:
-Балалар, көне ел туралы осы күнге дейін ақпараттарды қайдан алуға болады?
-Біз бүгін тағы бір көне қала туралы айтамыз. Ол қандай қала екенін білу үшін, сөзжұмбақ шешуіміз керек.
Сөзжұмбақ шешу.
300:10= С 4*90=Р 3200:800=А
5*20=К 34*100= Т 268*10= Ү
560:80=Т 720:9=І 15000:5000=Н
Жауаптары: 30,100,7,360,3400,80,4,2680,3
Т Ү Р К І С Т А Н
Бейне фильмді көру.
Әр қатарға бейнефильм туралы сұрақтар қойылады.
1 қатар: Түркістан қаласы қайда орналасқан?
2 қатар: Түркістанда қандай кесең бар?
3 қатар: Қандай қолөнер түрлері дамыған?
Оқушылар бейнефильмді көріп болған соң, сұрақтардың жауаптарын бірінші топта талқылайды. Содан кейін ортаға салады.
Қима қағазда жазылған Түркістан қаласы туралы мәлімет таратылады.
Жазба жұмысы.
Оқушылар тыңдаған және оқыған ақпараттан бір сөйлемнен жазады. Тексеру.
Оқушылар екі ақпарат көзін салыстырады.
Бейнефильм кітап
Қорытынды шығару.
Оқушылар Түркістан қаласы туралы топта әңгімелейді. .....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Уақыт
Сабақ тақырыбы: Әдеби емес кітаптарды теледидар бағдарламаларымен вебсайттармен және әңгімелермен салыстыру
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) 3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша өз көзқарасын білдіріп мәтін құрап айту
Сабақ мақсаттары: Оқушылар өз көзқарасын білдіріп мәтін құрап айтады.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың зейінің сабаққа аудару.
ІІ.Қызығушылық-мотивациялық кезеңі
Ойын:«Сыртқы, ішкі шеңбер»
Балалар шеңберге тұрып, сыртқы шеңбер ішкі шеңберге Отырар бойынша сұрақтар қояды, ішкі шеңбер жауап береді. Кейін ауысады.
ІІІ. Іс-әрекеттің негізгі түрі:
Проблемалық сұрақ:
-Балалар, көне ел туралы осы күнге дейін ақпараттарды қайдан алуға болады?
-Біз бүгін тағы бір көне қала туралы айтамыз. Ол қандай қала екенін білу үшін, сөзжұмбақ шешуіміз керек.
Сөзжұмбақ шешу.
300:10= С 4*90=Р 3200:800=А
5*20=К 34*100= Т 268*10= Ү
560:80=Т 720:9=І 15000:5000=Н
Жауаптары: 30,100,7,360,3400,80,4,2680,3
Т Ү Р К І С Т А Н
Бейне фильмді көру.
Әр қатарға бейнефильм туралы сұрақтар қойылады.
1 қатар: Түркістан қаласы қайда орналасқан?
2 қатар: Түркістанда қандай кесең бар?
3 қатар: Қандай қолөнер түрлері дамыған?
Оқушылар бейнефильмді көріп болған соң, сұрақтардың жауаптарын бірінші топта талқылайды. Содан кейін ортаға салады.
Қима қағазда жазылған Түркістан қаласы туралы мәлімет таратылады.
Жазба жұмысы.
Оқушылар тыңдаған және оқыған ақпараттан бір сөйлемнен жазады. Тексеру.
Оқушылар екі ақпарат көзін салыстырады.
Бейнефильм кітап
Қорытынды шығару.
Оқушылар Түркістан қаласы туралы топта әңгімелейді. .....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?