Жануарлар туралы әңгімелер оқу (2 сынып, IV тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Табиғат пен қоршаған орта»
Сабақтың тақырыбы: Жануарлар туралы әңгімелер оқу
Оқу мақсаты: 2.2.1.1 Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды және ақпаратты толық түсінеді, оқиғаның себебі мен кейіпкерлердің өзгеруін түсіндіреді;
2.2.2.1 Негізгі оқиғаларға сүйене отырып, мәтіннің (әдеби және әдеби емес) тақырыбын анықтайды;
Сабақ мақсаттары: Мәнерлеп оқиды, өз тарапынан қорытынды жасайды. тауып, шығармашылығы дамиды. Әдеби сөздермен ойын айтуға жетелеу. Әдеби сөздермен өз ойын айтуға үйрену.
Сабақ барысы: (Ұ) Оқушының басына жануар (киік) суреті бейнеленген тәж кигізіледі. Қалған оқушылар сұраққа жауап береді. Сабаққа осы тәсіл арқылы келеді.
(Ұ,Т) Оқушылар белсенде тақтадан берілген сілтеме бойынша «Алтын мүйізді киік» ертегісін тыңдайды.
(Ұ,ОТ,Т) Топпен жұмыс. Сыныптағы оқушылар төрт топқа бөлінеді. Әр топқа төмендегі сұрақтар беріледі. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріп, түсінгендерін қысқа айтып шығады.
1) Аңшының аты кім?
2) Не себепті ертегі Алтын мүйізді киік деп аталған?
3) Қарт аңшыға не деді?
4) Айдаһарды қалай жеңеді?
5) Аңшы ауыл тұрғындарына қандай жақсылық жасады?
6) Елін құтқарып қалған аңшыны кім деп айтар едің?
7) Халық аңшыны не себепті сыйлайды?
8) Елік қандай аң?
9) Елікті атуға бола ма? Жауабыңды дәлелде
10) Мәтін бойынша сен қандай сурет салар едің
(ОТ) Мәтін бойынша әр оқушы өз ойларынан сурет салады.
(Т) Мақал-мәтелдерді түсініп оқы. Олардың мәтінге қатысты екенін айтып көр.
• Батыр есімі – ел есінде.
• Еліңді сүйсең – ерлік істейсің.
• Батыр жақсылық істесе,
• Ел алғысын айтар. ... ......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Табиғат пен қоршаған орта»
Сабақтың тақырыбы: Жануарлар туралы әңгімелер оқу
Оқу мақсаты: 2.2.1.1 Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды және ақпаратты толық түсінеді, оқиғаның себебі мен кейіпкерлердің өзгеруін түсіндіреді;
2.2.2.1 Негізгі оқиғаларға сүйене отырып, мәтіннің (әдеби және әдеби емес) тақырыбын анықтайды;
Сабақ мақсаттары: Мәнерлеп оқиды, өз тарапынан қорытынды жасайды. тауып, шығармашылығы дамиды. Әдеби сөздермен ойын айтуға жетелеу. Әдеби сөздермен өз ойын айтуға үйрену.
Сабақ барысы: (Ұ) Оқушының басына жануар (киік) суреті бейнеленген тәж кигізіледі. Қалған оқушылар сұраққа жауап береді. Сабаққа осы тәсіл арқылы келеді.
(Ұ,Т) Оқушылар белсенде тақтадан берілген сілтеме бойынша «Алтын мүйізді киік» ертегісін тыңдайды.
(Ұ,ОТ,Т) Топпен жұмыс. Сыныптағы оқушылар төрт топқа бөлінеді. Әр топқа төмендегі сұрақтар беріледі. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріп, түсінгендерін қысқа айтып шығады.
1) Аңшының аты кім?
2) Не себепті ертегі Алтын мүйізді киік деп аталған?
3) Қарт аңшыға не деді?
4) Айдаһарды қалай жеңеді?
5) Аңшы ауыл тұрғындарына қандай жақсылық жасады?
6) Елін құтқарып қалған аңшыны кім деп айтар едің?
7) Халық аңшыны не себепті сыйлайды?
8) Елік қандай аң?
9) Елікті атуға бола ма? Жауабыңды дәлелде
10) Мәтін бойынша сен қандай сурет салар едің
(ОТ) Мәтін бойынша әр оқушы өз ойларынан сурет салады.
(Т) Мақал-мәтелдерді түсініп оқы. Олардың мәтінге қатысты екенін айтып көр.
• Батыр есімі – ел есінде.
• Еліңді сүйсең – ерлік істейсің.
• Батыр жақсылық істесе,
• Ел алғысын айтар. ... ......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?