Табиғатты танимын(1 сынып,4 бөлім )
Пән: Сауат ашу.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Бізді қоршаған әлем»
Сабақ тақырыбы: Табиғатты танимын
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)1.3.10.1 заттың атын, санын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажырата алу және орынды қолдана білу
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар: заттың атын, санын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажыратады.
Көптеген оқушылар: заттың атын, санын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажыратады, сурет бойынша сөйлем құруда қолданады.
Кейбір оқушылар: заттың атын, санын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажыратады, сурет бойынша және өз бақылауы бойынша сөйлем құруда қолданады;
Сабақ барысы: Таңғы шеңбер
Табиғатты көреміз,
Қолмен ұстап сеземіз.
Дыбыстарын естиміз,
Барлық жерді кеземіз. (қимылмен көрсету)
Бүгінгі күнге барлықтарыңа сәттілік тілеймін.
Өткенді қайталау
Сыбырлап оқу
Дауыстап оқу
Кезекпен оқу
Сергіту сәті
1.Ұ) Бейнефильм қарау «Табиғат сұлулығы»
- Не көрдіңдер?
-Қай жердің табиғаты деп ойлайсыңдар?
-Табиғат қандай?
-Неше жануар болды?
-Олар не істеп жүр?
-Гүлдердің түстері қандай?
-Көбелектер гүлге неге қонды?
-Сұраулы сөздерді бірге оқиық.
Қай? Қандай? Неше? Не істеді? Не?
Осы сұрақтарға жауап беретін сөздерді қолданып сөйлемдер құрастырып көріңдер.
Сергіту сәті
2. Ж) Сурет және сызба бойынша сөйлемдер құрастыру (сөздерді, сөз тіркестерін қолдану- мұғалімнің көмегімен)
Әр жұпқа суреттер таратылады. Суретке сай сұрақтардың көмегімен сөйлемдер құрастыру.
Қай мезгіл? Дала қандай? Балалар не істеп жатыр? Неше бала ойнап жүр?
Ө) Жұмыс дәптері ....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Бізді қоршаған әлем»
Сабақ тақырыбы: Табиғатты танимын
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)1.3.10.1 заттың атын, санын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажырата алу және орынды қолдана білу
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар: заттың атын, санын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажыратады.
Көптеген оқушылар: заттың атын, санын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажыратады, сурет бойынша сөйлем құруда қолданады.
Кейбір оқушылар: заттың атын, санын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажыратады, сурет бойынша және өз бақылауы бойынша сөйлем құруда қолданады;
Сабақ барысы: Таңғы шеңбер
Табиғатты көреміз,
Қолмен ұстап сеземіз.
Дыбыстарын естиміз,
Барлық жерді кеземіз. (қимылмен көрсету)
Бүгінгі күнге барлықтарыңа сәттілік тілеймін.
Өткенді қайталау
Сыбырлап оқу
Дауыстап оқу
Кезекпен оқу
Сергіту сәті
1.Ұ) Бейнефильм қарау «Табиғат сұлулығы»
- Не көрдіңдер?
-Қай жердің табиғаты деп ойлайсыңдар?
-Табиғат қандай?
-Неше жануар болды?
-Олар не істеп жүр?
-Гүлдердің түстері қандай?
-Көбелектер гүлге неге қонды?
-Сұраулы сөздерді бірге оқиық.
Қай? Қандай? Неше? Не істеді? Не?
Осы сұрақтарға жауап беретін сөздерді қолданып сөйлемдер құрастырып көріңдер.
Сергіту сәті
2. Ж) Сурет және сызба бойынша сөйлемдер құрастыру (сөздерді, сөз тіркестерін қолдану- мұғалімнің көмегімен)
Әр жұпқа суреттер таратылады. Суретке сай сұрақтардың көмегімен сөйлемдер құрастыру.
Қай мезгіл? Дала қандай? Балалар не істеп жатыр? Неше бала ойнап жүр?
Ө) Жұмыс дәптері ....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?