Ұлы адамдар өмірінен А.Эйнштейн (7 сынып, IV тоқсан, 2 бөлім )
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлім: Ғылым мен техниканың соңғы жаңалықтары.
Сабақтың тақырыбы: Ұлы адамдар өмірінен.... А.Эйнштейн
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:(оқу бағдарламасына сілтеме)7.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау.
Сабақтың мақсаттары: Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, маңызды ақпараттарды ажырата алады.
Сабақ барысы: Суреттер арқылы сабақ тақырыбын болжау
Ой шақыру
Мына суреттерде кімдер бейнеленген?
Оларды ортақтастыратын на қасиет?
Бүгінгі сабақ тақырыбына қандай қатысы болуы мүмкін?
Сабақ тақырыбы болжанғаннан соң, тақырып пен оқу мақсаты ашылады, таныстырылады.
Тыңдалымалды тапсырма Ж.
Әр оқушы жеке-жеке интеллектуалдық карта толтырады, «Ұлы адам деген кім?»
Тыңдалым тапсырмасы Ж.
Тыңдалым мәтінінің ішінен 5 негізгі ақпарат, 3 қосымша ақпарат, 3 детальды ақпаратты табады, 5 кілт сөзді тауып, орыс/қазақ/ағылшын тілінде жазады.
Табыс критерийі
1) Негізгі/қосымша/детальды ақпаратты анықтай алады
2) Кілт сөздерді таба алады.
(А.Эйнштейннің бала кезі, 6-7 жасар)
Осы үзіктегі бейнекөрсетілімнен соң, оқушылар тапсырманы жазады. Кілт сөздерді тауып, 3 тілге аударады. Үш жақты күнделік үлгісінде беріледі.
Үш жақты күнделік
Негізгі ақпарат Қосымша ақпарат Детальды ақпарат
Кері байланыс: Оқушының әрқайсына 1 маңызды ақпарт, 2 сөзді аудармасымен оқыту(айтылым/тыңдалымда бүкіл сыныпты қамтуға болады)
Рефлексия. «Таразының екі басы»
Ұлы адамдар адамзатқа қаншалықты пайдасын/зиянын тигізеді? - деген сауалға жауап жазып, таразының екі басына салады. Қай жағы басым түссе, таразының сол басы жеңіске жетіп, екі ұғымның бірі дұрыс болып табылады.....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлім: Ғылым мен техниканың соңғы жаңалықтары.
Сабақтың тақырыбы: Ұлы адамдар өмірінен.... А.Эйнштейн
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:(оқу бағдарламасына сілтеме)7.Т2.Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау.
Сабақтың мақсаттары: Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, маңызды ақпараттарды ажырата алады.
Сабақ барысы: Суреттер арқылы сабақ тақырыбын болжау
Ой шақыру
Мына суреттерде кімдер бейнеленген?
Оларды ортақтастыратын на қасиет?
Бүгінгі сабақ тақырыбына қандай қатысы болуы мүмкін?
Сабақ тақырыбы болжанғаннан соң, тақырып пен оқу мақсаты ашылады, таныстырылады.
Тыңдалымалды тапсырма Ж.
Әр оқушы жеке-жеке интеллектуалдық карта толтырады, «Ұлы адам деген кім?»
Тыңдалым тапсырмасы Ж.
Тыңдалым мәтінінің ішінен 5 негізгі ақпарат, 3 қосымша ақпарат, 3 детальды ақпаратты табады, 5 кілт сөзді тауып, орыс/қазақ/ағылшын тілінде жазады.
Табыс критерийі
1) Негізгі/қосымша/детальды ақпаратты анықтай алады
2) Кілт сөздерді таба алады.
(А.Эйнштейннің бала кезі, 6-7 жасар)
Осы үзіктегі бейнекөрсетілімнен соң, оқушылар тапсырманы жазады. Кілт сөздерді тауып, 3 тілге аударады. Үш жақты күнделік үлгісінде беріледі.
Үш жақты күнделік
Негізгі ақпарат Қосымша ақпарат Детальды ақпарат
Кері байланыс: Оқушының әрқайсына 1 маңызды ақпарт, 2 сөзді аудармасымен оқыту(айтылым/тыңдалымда бүкіл сыныпты қамтуға болады)
Рефлексия. «Таразының екі басы»
Ұлы адамдар адамзатқа қаншалықты пайдасын/зиянын тигізеді? - деген сауалға жауап жазып, таразының екі басына салады. Қай жағы басым түссе, таразының сол басы жеңіске жетіп, екі ұғымның бірі дұрыс болып табылады.....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?