«Дені саудың – жан сау» тақырыбында әңгімелер (4-сабақ) (2 сынып, III тоқсан )
Пән: Қазақ тілі (Т2)
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дені саудың – жаны сау
Сабақ тақырыбы: «Дені саудың – жан сау» тақырыбында әңгімелер (4-сабақ).
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)2.5.1.3 мұғалімнің көмегімен етістіктің шақтарын, бұйрық райдың болымды, болымсыз формаларын ажыратып, ауызша сөйлеу тілінде қолдану
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен бұйрық райдың болымды, болымсыз формаларын ауызша сөйлеу тілінде қарапайым түрде қолданады.
Көптеген оқушылар: мұғалімнің көмегімен бұйрық райдың болымды, болымсыз формаларын ауызша сөйлеу тілінде қолданады.
Кейбір оқушылар: бұйрық райдың болымды, болымсыз формаларын ауызша сөйлеу тілінде өздігінен қолданады.
Сабақ барысы: (Ұ) Қызығушылықты ояту. «Сөйлемдер тізбегі» ойыны. Оқушылар тақырыпқа қатысты сөйлемдер айтып тізбек жасайды. Тізбекке қатыса алмаған оқушы тізбектегі барлық сөйлемдерді қайталайды.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
(Ұ) «Тыңда, айт!» Оқушылар хат түрінде жазылған мәтінді тыңдап, хат авторының жіберген қателігін талқылайды.
Сәлем, достар! Мен сендерге Алматы қаласынан жазып отырмын. Мен дұрыс тамақтанамын, тазалықты сақтаймын және спортпен айналысамын. Бірақ мен көп ауырамын. Мен неге көп ауыратынымды түсінбеймін. Сендер маған көмектесе аласыңдар ма? Мен сендерге өзімнің күн тәртібімді жіберемін.
Мен таңертең бір рет тісімді тазалаймын және қолымды жуамын. Содан соң қолымды кешке жуамын.
Мен 3 рет тамақтанамын. Таңертең мен ғаздалған сусын ішемін және қытырлақ картоп жеймін.
Ал түсте шай ішемін және ботқа жеймін.
Кешке шырын ішемін және көп кәмпит жеймін.
Мен шахматпен айналысамын. Мектептен келіп, көп уақыт шахмат ойнап, үйде отырамын. Далада серуендемеймін.
Сәлеммен, Нұрбол
(Ж) «Мен білемін!» Оқушыларға жұпта хат иесіне кеңестер жазады. Сынып алдында қорғайды. Әр кеңес беруде белгілі бір мәселе бойынша береді. Берілген критерийлер бойынша бір-бірін бағалап отырады.
Тапсырманың мақсаты - оқушылардың айтылым дағдысын дамыту, болымсыз етістікті сөйлеу барысында қолдану дағдысын қалыптастыру.
• Тазалық сақтау
• Дұрыс тамақтану
• Спортпен айналысу
Бағалау критерийлері:
• Кеңесті дұрыс берді
• Сөздерді дұрыс айтты
Кері байланыс. «Смайликтер» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.
- жеңіл болды
- аздап қиындау болды.
- қиын болды.
Сергіту сәті. «Алақай, балақай!»
Оқушылар тақпақты айтады және орындайды. ....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Дені саудың – жаны сау
Сабақ тақырыбы: «Дені саудың – жан сау» тақырыбында әңгімелер (4-сабақ).
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)2.5.1.3 мұғалімнің көмегімен етістіктің шақтарын, бұйрық райдың болымды, болымсыз формаларын ажыратып, ауызша сөйлеу тілінде қолдану
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен бұйрық райдың болымды, болымсыз формаларын ауызша сөйлеу тілінде қарапайым түрде қолданады.
Көптеген оқушылар: мұғалімнің көмегімен бұйрық райдың болымды, болымсыз формаларын ауызша сөйлеу тілінде қолданады.
Кейбір оқушылар: бұйрық райдың болымды, болымсыз формаларын ауызша сөйлеу тілінде өздігінен қолданады.
Сабақ барысы: (Ұ) Қызығушылықты ояту. «Сөйлемдер тізбегі» ойыны. Оқушылар тақырыпқа қатысты сөйлемдер айтып тізбек жасайды. Тізбекке қатыса алмаған оқушы тізбектегі барлық сөйлемдерді қайталайды.
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
(Ұ) «Тыңда, айт!» Оқушылар хат түрінде жазылған мәтінді тыңдап, хат авторының жіберген қателігін талқылайды.
Сәлем, достар! Мен сендерге Алматы қаласынан жазып отырмын. Мен дұрыс тамақтанамын, тазалықты сақтаймын және спортпен айналысамын. Бірақ мен көп ауырамын. Мен неге көп ауыратынымды түсінбеймін. Сендер маған көмектесе аласыңдар ма? Мен сендерге өзімнің күн тәртібімді жіберемін.
Мен таңертең бір рет тісімді тазалаймын және қолымды жуамын. Содан соң қолымды кешке жуамын.
Мен 3 рет тамақтанамын. Таңертең мен ғаздалған сусын ішемін және қытырлақ картоп жеймін.
Ал түсте шай ішемін және ботқа жеймін.
Кешке шырын ішемін және көп кәмпит жеймін.
Мен шахматпен айналысамын. Мектептен келіп, көп уақыт шахмат ойнап, үйде отырамын. Далада серуендемеймін.
Сәлеммен, Нұрбол
(Ж) «Мен білемін!» Оқушыларға жұпта хат иесіне кеңестер жазады. Сынып алдында қорғайды. Әр кеңес беруде белгілі бір мәселе бойынша береді. Берілген критерийлер бойынша бір-бірін бағалап отырады.
Тапсырманың мақсаты - оқушылардың айтылым дағдысын дамыту, болымсыз етістікті сөйлеу барысында қолдану дағдысын қалыптастыру.
• Тазалық сақтау
• Дұрыс тамақтану
• Спортпен айналысу
Бағалау критерийлері:
• Кеңесті дұрыс берді
• Сөздерді дұрыс айтты
Кері байланыс. «Смайликтер» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.
- жеңіл болды
- аздап қиындау болды.
- қиын болды.
Сергіту сәті. «Алақай, балақай!»
Оқушылар тақпақты айтады және орындайды. ....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?