Көлік – идеяны түсіну №1 (1 сынып, 5 бөлім )
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Саяхат
Сабақтың тақырыбы:Көлік – идеяны түсіну №1
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)
3.1 Зейін қойып оқу.
1.3.1.1 Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің мағынасын түсінеді.
1.4 Әдеби тіл нормасын түсіну.
1.1.4.1 Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады.
2.1 Сөз көлемі және сөздік қор құрамының сан алуандылығы.
1.2.1.1 Таныс сөздерді қолдана отырып,сұрақ қояды және сұраққа жауап береді.
Сабақтың мақсаттары:
Барлығы: Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды. Дыбыстар мен сөздерді мұғалімнің көмегімен бірге дұрыс айтады. Таныс сөздерді қолдана отырып, мұғалімнің көмегімен сұрақ қояды.
Көбі: Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің мағынасын түсінеді. Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады.
Таныс сөздерді қолдана отырып, сұрақ қояды.
Кейбірі: Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің мағынасын түсіндіріп береді. Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады және басқаларға көмек береді. Таныс сөздерді қолдана отырып, сұрақ қояды және сұраққа жауап береді.
Сабақ барысы: Ертеңгілік шеңбері
Қандай көліктермен таныстық? Есімізге түсірейік.
Сөздерде неше әріп, неше дыбыс бар?
(Тақтада оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады.) Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.
«Мен дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтамын»
(К) Көліктің бөліктерін білдіретін сөздерді карточкалардың көмегімен үйрету.
Оқушыларға көліктің бөлшектерін көрсететін кеспе қағаздар дайындау:
Дөңгелек
Мотор
Руль
Жүк салғыш
Капот
Орындық
(Ө) Оқушылар таңдаулары бойынша көліктің суретін салады/ бояйды/ моделін құрастырады және оны сыныпқа суреттеп береді.
СЕРГІТУ СӘТІ.
Бір, екі, үш,
Ұшақ болып ұш.
Төрт, бес, алты,
Тікұшақ боп қалқы.
Жеті,сегіз, тоғыз, он,
Қане жерге қон.....
Сабақтың тақырыбы:Көлік – идеяны түсіну №1
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)
3.1 Зейін қойып оқу.
1.3.1.1 Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің мағынасын түсінеді.
1.4 Әдеби тіл нормасын түсіну.
1.1.4.1 Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады.
2.1 Сөз көлемі және сөздік қор құрамының сан алуандылығы.
1.2.1.1 Таныс сөздерді қолдана отырып,сұрақ қояды және сұраққа жауап береді.
Сабақтың мақсаттары:
Барлығы: Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды. Дыбыстар мен сөздерді мұғалімнің көмегімен бірге дұрыс айтады. Таныс сөздерді қолдана отырып, мұғалімнің көмегімен сұрақ қояды.
Көбі: Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің мағынасын түсінеді. Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады.
Таныс сөздерді қолдана отырып, сұрақ қояды.
Кейбірі: Таныс сөздерді буынға бөліп оқиды және сөздердің мағынасын түсіндіріп береді. Дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтады және басқаларға көмек береді. Таныс сөздерді қолдана отырып, сұрақ қояды және сұраққа жауап береді.
Сабақ барысы: Ертеңгілік шеңбері
Қандай көліктермен таныстық? Есімізге түсірейік.
Сөздерде неше әріп, неше дыбыс бар?
(Тақтада оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады.) Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.
«Мен дыбыстар мен сөздерді дұрыс айтамын»
(К) Көліктің бөліктерін білдіретін сөздерді карточкалардың көмегімен үйрету.
Оқушыларға көліктің бөлшектерін көрсететін кеспе қағаздар дайындау:
Дөңгелек
Мотор
Руль
Жүк салғыш
Капот
Орындық
(Ө) Оқушылар таңдаулары бойынша көліктің суретін салады/ бояйды/ моделін құрастырады және оны сыныпқа суреттеп береді.
СЕРГІТУ СӘТІ.
Бір, екі, үш,
Ұшақ болып ұш.
Төрт, бес, алты,
Тікұшақ боп қалқы.
Жеті,сегіз, тоғыз, он,
Қане жерге қон.....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?