Айналамен танысу (1 сынып, 4 бөлім )
Пән:қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4-бөлім
Сабақ тақырыбы:Айналамен танысу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)
2.6 Орфоэпиялық нормаларды сақтау
1.1 Тыңдалым тәсілдерін қолдан
Сабақ мақсаты:
1.2.6.1 қазақ тілінің төл дыбыстарын дұрыс артикуляциялау
1.1.1.1 баяу және анық айтылған сөзді тыңдап, сәйкес жауабын анықтау.
Сабақ барысы: «Жетістік баспалдағымен» таныстыру.
Қызығушылығын ояту.
«Әріптер базары»
Оқушылар бір-бір әріптен таңдап алып, сол әріптен басталатын сөздер айтады. Бір оқушыға бір минут уақыт беріледі. Әріптерді араластырып, екінші рет алады. Жаттығу екі рет қайталанады.
Ж. Қ. Ә. А. Ү. С.Б. Е. Т. К.
(Ұ.Ө.) Тыңдалым алды тапсырма.
Слайд арқылы жекеше және көптік форманы және үй жануарларының атауын қайталау.
(Ө) Тыңдалым. Тыңдап отырып суреттерді белгілеп отырады. (Аудиоматериал екі рет тыңдатылады)
Менің атамның үйінде көп жылқылар бар. Ағам оларға су береді. Менде кішкентай құлын бар. Оның түсі қара. Досымның үйінде мысық бар. Оның түсі сұр. Мысықтың марғаулары бар. Олар әдемі.
Бағалау. Тақтадағы үлгіге қарап өз жұмыстарын бағалайды.
Бағалау критерийі иә жоқ
Сөздердің мағынасын түсінеді.
Түстерді ажырата алады.
Айтылым. «Сиқырлы қалпақ» ойыны. «Сұрақ, жауап»
Мұғалім сиқырлы қалпақты бір оқушының басына кигізіп, сұрақ қояды. Оқушы жауап берген соң, қалпақты келесі оқушының басын қигізіп, сұрақ қояды. Ойын осылай жалғасады.
Саған қандай жануарлар ұнайды?
Сенің үйіңде мысық бар ма?
Сен қандай үй жануарларын білесің?
Саған марғау ұнай ма?
Сенде қандай үй жануары бар?....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4-бөлім
Сабақ тақырыбы:Айналамен танысу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)
2.6 Орфоэпиялық нормаларды сақтау
1.1 Тыңдалым тәсілдерін қолдан
Сабақ мақсаты:
1.2.6.1 қазақ тілінің төл дыбыстарын дұрыс артикуляциялау
1.1.1.1 баяу және анық айтылған сөзді тыңдап, сәйкес жауабын анықтау.
Сабақ барысы: «Жетістік баспалдағымен» таныстыру.
Қызығушылығын ояту.
«Әріптер базары»
Оқушылар бір-бір әріптен таңдап алып, сол әріптен басталатын сөздер айтады. Бір оқушыға бір минут уақыт беріледі. Әріптерді араластырып, екінші рет алады. Жаттығу екі рет қайталанады.
Ж. Қ. Ә. А. Ү. С.Б. Е. Т. К.
(Ұ.Ө.) Тыңдалым алды тапсырма.
Слайд арқылы жекеше және көптік форманы және үй жануарларының атауын қайталау.
(Ө) Тыңдалым. Тыңдап отырып суреттерді белгілеп отырады. (Аудиоматериал екі рет тыңдатылады)
Менің атамның үйінде көп жылқылар бар. Ағам оларға су береді. Менде кішкентай құлын бар. Оның түсі қара. Досымның үйінде мысық бар. Оның түсі сұр. Мысықтың марғаулары бар. Олар әдемі.
Бағалау. Тақтадағы үлгіге қарап өз жұмыстарын бағалайды.
Бағалау критерийі иә жоқ
Сөздердің мағынасын түсінеді.
Түстерді ажырата алады.
Айтылым. «Сиқырлы қалпақ» ойыны. «Сұрақ, жауап»
Мұғалім сиқырлы қалпақты бір оқушының басына кигізіп, сұрақ қояды. Оқушы жауап берген соң, қалпақты келесі оқушының басын қигізіп, сұрақ қояды. Ойын осылай жалғасады.
Саған қандай жануарлар ұнайды?
Сенің үйіңде мысық бар ма?
Сен қандай үй жануарларын білесің?
Саған марғау ұнай ма?
Сенде қандай үй жануары бар?....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?