Менің мектебім (1 сынып, 2 бөлім )
Пән:қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өзім туралы
Сабақ тақырыбы: Менің мектебім
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)1.1 Тыңдалым тәсілдерін қолдану.
1.1.1.1 баяу және анық айтылған сөзді тыңдап оған сәйкес әрекет ету хабарлы және сұраулы сөйлемдердің интонациясын ажырату.
1.2.6.1 мұғалімнің көмегімен қазақ тілінің төл дыбыстарын артикуляциялау
Сабақ мақсаттары:
Барлық оқушылар төмендегіні меңгереді:
• Мұғалімнің қолдауымен сөздерді және сөз тіркестерін қайталап айта алады.
Оқушылардың көпшілігі:
Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді.
Кейбір оқушылар:
• Айтылған сөздерді түсінеді.
Сабақ барысы:
(МК) Ертеңгілік шеңбер.
Кітап, дәптер, қаламым,
Сөмкеме оны саламын.
Күтетін оқу құралын
Мен әдепті баламын. (С.Қалиев)
Сабақтың мақсаты мен тақырыбы айтылады.
(МК)Сиқырлы әліппенден «Ә» әрпімен танысады. Сөздерді қайталап айтып отырады.
Кімнің есінде қандай сөздер қалғаны тексеріледі.
• «Ә» әрпін саусақтарымен ауада жазады.
• (Ө) Берілген сөздерді оқып, «ә» әрпінің астын сызады.
Әнші, әріп, әдемі, дәптер, дәрі, дәнекер, дәрумен, тәуелсіз, тәлімгер, мәлімет, шәйнек.
• (Ө) Көркем жазу.
Қосымша дәптермен жұмыс.
«Ә» әрпін және берілген сөзді үстінен басып жазады.
(Ұ. МК) Слайдпен жұмыс.
«Мен не істеймін?» Мұғалім заттарды кезекпен көрсетіп тұрады, оқушылар онымен не істейтінін айтады.
Сызғыш, қалам, қарындаш, желім, қайшы, кітап, дәптер, күнделік, өшіргіш.
Ұштағышпен не істейсің? Мен ұштағышпен ұштаймын.
Қалммен не істейсің? Мен қаламмен жазамын.
Қарындашпен не істейсің? Мен қарындашпен бояймын.
Желіммен не істейсің? Мен желіммен желімдеймін.
Қайшымен не істейсің? Мен қайшымен қиямын.
Өшіргішпен не істейсің? Мен өшіргішпен өшіремін....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өзім туралы
Сабақ тақырыбы: Менің мектебім
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)1.1 Тыңдалым тәсілдерін қолдану.
1.1.1.1 баяу және анық айтылған сөзді тыңдап оған сәйкес әрекет ету хабарлы және сұраулы сөйлемдердің интонациясын ажырату.
1.2.6.1 мұғалімнің көмегімен қазақ тілінің төл дыбыстарын артикуляциялау
Сабақ мақсаттары:
Барлық оқушылар төмендегіні меңгереді:
• Мұғалімнің қолдауымен сөздерді және сөз тіркестерін қайталап айта алады.
Оқушылардың көпшілігі:
Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді.
Кейбір оқушылар:
• Айтылған сөздерді түсінеді.
Сабақ барысы:
(МК) Ертеңгілік шеңбер.
Кітап, дәптер, қаламым,
Сөмкеме оны саламын.
Күтетін оқу құралын
Мен әдепті баламын. (С.Қалиев)
Сабақтың мақсаты мен тақырыбы айтылады.
(МК)Сиқырлы әліппенден «Ә» әрпімен танысады. Сөздерді қайталап айтып отырады.
Кімнің есінде қандай сөздер қалғаны тексеріледі.
• «Ә» әрпін саусақтарымен ауада жазады.
• (Ө) Берілген сөздерді оқып, «ә» әрпінің астын сызады.
Әнші, әріп, әдемі, дәптер, дәрі, дәнекер, дәрумен, тәуелсіз, тәлімгер, мәлімет, шәйнек.
• (Ө) Көркем жазу.
Қосымша дәптермен жұмыс.
«Ә» әрпін және берілген сөзді үстінен басып жазады.
(Ұ. МК) Слайдпен жұмыс.
«Мен не істеймін?» Мұғалім заттарды кезекпен көрсетіп тұрады, оқушылар онымен не істейтінін айтады.
Сызғыш, қалам, қарындаш, желім, қайшы, кітап, дәптер, күнделік, өшіргіш.
Ұштағышпен не істейсің? Мен ұштағышпен ұштаймын.
Қалммен не істейсің? Мен қаламмен жазамын.
Қарындашпен не істейсің? Мен қарындашпен бояймын.
Желіммен не істейсің? Мен желіммен желімдеймін.
Қайшымен не істейсің? Мен қайшымен қиямын.
Өшіргішпен не істейсің? Мен өшіргішпен өшіремін....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?