Балабақша (1 сынып, 1 бөлім )
Пән: қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Өзім туралы»
Сабақ тақырыбы:Балабақша
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)2.6 Орфоэпиялық нормаларды сақтау.
1.2.6.1 Мұғалімнің көмегімен қазақ тілінің төл дыбыстарын артикуляциялау.
2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу және тіл нормасын сақтау.
1.2.3.1 Сұхбаттасының сұрағына жауап беру және оған сұрақ қою барысында тілдік нормаларды сақтап, этикет сөздерді қолдану.
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен қазақ тілінің төл дыбыстарын қайталайды, сұрақтарды түсінеді, жауап береді.
Көптеген оқушылар: мұғалімнің көмегінсіз қазақ тілінің төл дыбыстарын қайталайды, ұхбаттасын түсінеді, сұрағына жауап береді, сұрақ қояды.
Кейбір оқушылар: мұғалімнің көмегінсіз қазақ тілінің төл дыбыстарын қайталайды және дыбыстарға қосымша мысал келтіре алады, сұхбаттасының сұрағына толық жауап береді, оған сұрақ қояды, баға береді.
Сабақ барысы: 1. Ойыншық түрлерін қайталау, сөздік жұмысын өткізу.
Оқушылар шеңбер құрып, өздерінің сүйікті ойыншықтарын көрсетеді, олар туралы әңгімелейді:
– Мынау менің сүйікті қуыршақ ойыншығым. Оның шашы қара, көзі көк. Көйлегі қызыл, аяқ киімі қоңыр. Оның аты – Айжан.
1. «Балабақша» тақырыбында әңгімелесу:
А) Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді.
Диалог үлгісі:
– Мынау не?
– Бұл балабақша.
– Балабақшаға кімдер барады?
– Балалар.
– Балалар балабақшада не істейді?
– Ойнайды, тамақ ішеді, өлең, ән айтады, серуендейді, жаттығады.
– Балабақшада қандай бөлмелер бар.
– Ойын залы, би залы, жаттығу залы, ойын ауласы.
– Ойын залында нелер бар?
– Ойыншақтар, түрлі ойындар ....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Өзім туралы»
Сабақ тақырыбы:Балабақша
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)2.6 Орфоэпиялық нормаларды сақтау.
1.2.6.1 Мұғалімнің көмегімен қазақ тілінің төл дыбыстарын артикуляциялау.
2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу және тіл нормасын сақтау.
1.2.3.1 Сұхбаттасының сұрағына жауап беру және оған сұрақ қою барысында тілдік нормаларды сақтап, этикет сөздерді қолдану.
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен қазақ тілінің төл дыбыстарын қайталайды, сұрақтарды түсінеді, жауап береді.
Көптеген оқушылар: мұғалімнің көмегінсіз қазақ тілінің төл дыбыстарын қайталайды, ұхбаттасын түсінеді, сұрағына жауап береді, сұрақ қояды.
Кейбір оқушылар: мұғалімнің көмегінсіз қазақ тілінің төл дыбыстарын қайталайды және дыбыстарға қосымша мысал келтіре алады, сұхбаттасының сұрағына толық жауап береді, оған сұрақ қояды, баға береді.
Сабақ барысы: 1. Ойыншық түрлерін қайталау, сөздік жұмысын өткізу.
Оқушылар шеңбер құрып, өздерінің сүйікті ойыншықтарын көрсетеді, олар туралы әңгімелейді:
– Мынау менің сүйікті қуыршақ ойыншығым. Оның шашы қара, көзі көк. Көйлегі қызыл, аяқ киімі қоңыр. Оның аты – Айжан.
1. «Балабақша» тақырыбында әңгімелесу:
А) Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді.
Диалог үлгісі:
– Мынау не?
– Бұл балабақша.
– Балабақшаға кімдер барады?
– Балалар.
– Балалар балабақшада не істейді?
– Ойнайды, тамақ ішеді, өлең, ән айтады, серуендейді, жаттығады.
– Балабақшада қандай бөлмелер бар.
– Ойын залы, би залы, жаттығу залы, ойын ауласы.
– Ойын залында нелер бар?
– Ойыншақтар, түрлі ойындар ....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?