XVIII ғасырдағы Қазақстандағы казак-әскери отаршылдығы 3-сабақ (Қазақстан тарихы, 8 сынып, ІІ тоқсан)
Пән: Қазақстан тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.2В Отарлау және ұлт-азаттық күрес
Сабақ тақырыбы: XVIII ғасырдағы Қазақстандағы казак-әскери отаршылдығы 3-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 7.3.1.3 Ресей империясының отарлық саясатының себеп-салдарларын анықтау
Сабақ мақсаттары: Ресей империясының Қазақстанды отарлау саясатының барысы мен нәтижесін талдайды.
Ұйымдастыру кезеңі
Ой-шақыру. Мұғалім ой шақыру үшін «қазақ» пен «казак» сөздерінің айырмашылығын табу арқылы өткен материалды еске түсіру. Оқушылардың қойылған сұраққа жасаған тұжырымдарын тыңдай отырып, тақырыпқа шығу. (Саақтың өткен сабақтың жалғасы екені ескертіледі)
Сөздерде қандай айырмашылық бар?
-Сізге қандай ой келді?
Оқу мақсатымен таныстыру. Оқушыларға сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады
Зерттеу сұрағы: Қазақстанды отарлауды Ресей
империясы қалай жүзеге асырды?
Зерттеу мен талдау
Топтарға мәтін, сурет, контур карта таратылады.
Т 1-қадам. Оқушылар суретті зерттеп, талдау парағын толтырады. Сонан соң әр топ өз жұмыстарының нәтижесін жариялайды.
Адамдар Нысандар Іс-әрекеттер Суреттен қорытынды шығарыңыз
Т 2-қадам. Топтағы оқушылар мәтін мазмұны негізінде контур картадан Қазақстанда орналасқан казак-әскерлер топтарын белгілейді. Тапсырманы орындап болған соң, топтар жұмыстарын бір-біріне беріп «дұрыс/бұрысын» тексереді.
Т 3-қадам. Оқушылар мәтінді талдап, топ ішінде талқылайды. Сонан соң әр топ өз жұмыстарының нәтижесін жариялайды.
Казактардың патша өкіметінен алған жеңілдіктері Казактардың патша өкіметі алдындағы міндеті Казактардың жүргізген озбырлық саясатының салдары.....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.2В Отарлау және ұлт-азаттық күрес
Сабақ тақырыбы: XVIII ғасырдағы Қазақстандағы казак-әскери отаршылдығы 3-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 7.3.1.3 Ресей империясының отарлық саясатының себеп-салдарларын анықтау
Сабақ мақсаттары: Ресей империясының Қазақстанды отарлау саясатының барысы мен нәтижесін талдайды.
Ұйымдастыру кезеңі
Ой-шақыру. Мұғалім ой шақыру үшін «қазақ» пен «казак» сөздерінің айырмашылығын табу арқылы өткен материалды еске түсіру. Оқушылардың қойылған сұраққа жасаған тұжырымдарын тыңдай отырып, тақырыпқа шығу. (Саақтың өткен сабақтың жалғасы екені ескертіледі)
Сөздерде қандай айырмашылық бар?
-Сізге қандай ой келді?
Оқу мақсатымен таныстыру. Оқушыларға сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады
Зерттеу сұрағы: Қазақстанды отарлауды Ресей
империясы қалай жүзеге асырды?
Зерттеу мен талдау
Топтарға мәтін, сурет, контур карта таратылады.
Т 1-қадам. Оқушылар суретті зерттеп, талдау парағын толтырады. Сонан соң әр топ өз жұмыстарының нәтижесін жариялайды.
Адамдар Нысандар Іс-әрекеттер Суреттен қорытынды шығарыңыз
Т 2-қадам. Топтағы оқушылар мәтін мазмұны негізінде контур картадан Қазақстанда орналасқан казак-әскерлер топтарын белгілейді. Тапсырманы орындап болған соң, топтар жұмыстарын бір-біріне беріп «дұрыс/бұрысын» тексереді.
Т 3-қадам. Оқушылар мәтінді талдап, топ ішінде талқылайды. Сонан соң әр топ өз жұмыстарының нәтижесін жариялайды.
Казактардың патша өкіметінен алған жеңілдіктері Казактардың патша өкіметі алдындағы міндеті Казактардың жүргізген озбырлық саясатының салдары.....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?