VI-IX ғғ. билік құрған қай қаған ерекше есте сақталады? 1-сабақ (Қазақстан тарихы, 7 сынып, І тоқсан)
Пән: Қазақстан тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.1A VI – IX ғғ. Қазақстан
Сабақ тақырыбы: VI-IX ғғ. билік құрған қай қаған ерекше есте сақталады? 1-сабақ
Оқу мақсаты: 6.3.1.1 Тарихи оқиғалардың өзара байланысын табу арқылы Түрік қағанаты құрылуының тарихи маңызын анықтау;
6.3.1.2 VI-IX ғғ. мемлекеттерді білу және картаны қолдану арқылы саяси үдерістерді түсіндіру;
6.3.2.2 Ұлы Түркі қағанатының сыртқы саясатының негізгі бағыттарын анықтау;
6.2.1.3 тарихи оқиғалар мен процестердің сабақтастығын сипаттауда «Ұлы Дала Елі» ұғымын қолдану.
Ұйымдастыру кезеңі.
1) Өткен тақырыпты қайталау. Мұғалім өткен тақырыпты қайталау мақсатында 5 кілттік сөзді интерактивті тақтадан көрсетіп, өткенге шолу жасайды.
2) Оқу мақсатымен таныстыру. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен оқу мақсаттарымен оқушыларға таныстырылады
3) Мәтінмен жұмыс. Оқушылар ортағасырлық қағанаттар туралы ақпаратты оқып, кесте толтырады.
4) Картамен жұмыс. Оқушылар кескін картаға ортағасырлық қағанаттарды түсіреді.
5) Мәтінмен жұмыс. Оқушыларға Бумын, Сұлу, Үшлік, Тон қағандар туралы төрт бөліктен тұратын мәтін таратылады. Мұғалімнің нұсқаулығымен 2 мин ішінде бір бөлікті оқып, интерактивті тақтада сұраққа жауап береді.Осылайша 4 мәтінді игереді.
6) Сауалнама. Оқушыларға бүгінгі тақырыпты пысықтау мақсатында қағанттар туралы сауалнама толтырады.
7) Желпеуіш (Веер) стратегиясы. Оқушылар қағаздан желпеуіш істеп, сұрақтар құрастырады да, бір-бірімен алмасады.
8) Суреттер сөйлейді. Мұғалім интерактивті тақтадан оқушыларға суреттер тізбегін көрсетеді. Оқушы сол суреттердің біреуін таңдап, екі сұраққа жауап береді......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.1A VI – IX ғғ. Қазақстан
Сабақ тақырыбы: VI-IX ғғ. билік құрған қай қаған ерекше есте сақталады? 1-сабақ
Оқу мақсаты: 6.3.1.1 Тарихи оқиғалардың өзара байланысын табу арқылы Түрік қағанаты құрылуының тарихи маңызын анықтау;
6.3.1.2 VI-IX ғғ. мемлекеттерді білу және картаны қолдану арқылы саяси үдерістерді түсіндіру;
6.3.2.2 Ұлы Түркі қағанатының сыртқы саясатының негізгі бағыттарын анықтау;
6.2.1.3 тарихи оқиғалар мен процестердің сабақтастығын сипаттауда «Ұлы Дала Елі» ұғымын қолдану.
Ұйымдастыру кезеңі.
1) Өткен тақырыпты қайталау. Мұғалім өткен тақырыпты қайталау мақсатында 5 кілттік сөзді интерактивті тақтадан көрсетіп, өткенге шолу жасайды.
2) Оқу мақсатымен таныстыру. Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен оқу мақсаттарымен оқушыларға таныстырылады
3) Мәтінмен жұмыс. Оқушылар ортағасырлық қағанаттар туралы ақпаратты оқып, кесте толтырады.
4) Картамен жұмыс. Оқушылар кескін картаға ортағасырлық қағанаттарды түсіреді.
5) Мәтінмен жұмыс. Оқушыларға Бумын, Сұлу, Үшлік, Тон қағандар туралы төрт бөліктен тұратын мәтін таратылады. Мұғалімнің нұсқаулығымен 2 мин ішінде бір бөлікті оқып, интерактивті тақтада сұраққа жауап береді.Осылайша 4 мәтінді игереді.
6) Сауалнама. Оқушыларға бүгінгі тақырыпты пысықтау мақсатында қағанттар туралы сауалнама толтырады.
7) Желпеуіш (Веер) стратегиясы. Оқушылар қағаздан желпеуіш істеп, сұрақтар құрастырады да, бір-бірімен алмасады.
8) Суреттер сөйлейді. Мұғалім интерактивті тақтадан оқушыларға суреттер тізбегін көрсетеді. Оқушы сол суреттердің біреуін таңдап, екі сұраққа жауап береді......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?