Қиял мен шындық (7 сынып, IV тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Бөлім атауы: Ғылыми фантастика
Сабақтың тақырыбы: Қиял мен шындық
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 7.О7. Әртүрлі ресурс көздерінен қажетті ақпарат алу.
7.Т/А3. Мәтіннен ақпаратты анықтау.
Оқу мақсаты - Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау
- Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу
Сабақтың мақсаттары:
Оқушыларды өз пікірлерін дәйек келтіре отырып айтуға, өзгенің жауабын тыңдап, өзіндік пікірлерін білдіре алуға, өз пікірлерін өзгенің пікірімен салыстыра алуға, өз ойын түсінікті, жүйелі айтуға дағдыландыру.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.
Миға шабуыл. «Не көріп тұрмын? Не естіп тұрмын? Не сезініп тұрмын?» әдісі арқылы пікір алмасудан басталады.
Сабақтың тақырыбы айтылады және сабақтың мақсаты, сабақтың құрылымы таныстырылады.
Автобус аялдамасы» белсенді оқыту әдісі бойынша жұмыс
Сынып түрлі-түсті қағаздар арқылы 4 топқа бөлінеді.
Оқылым алды тапсырма:
Бағлау критерийі:
Мәтіндегі мәліметтерді (негізгі фактілерді) түсінеді
Слайд жасауда маңызды ақпараттарды көрсете алады
1-2-топтар: «Марс ғаламшары» туралы 3 слайдтан тұратын презентация дайындайды. Презентация дайындау барысында мұғалім ұсынған ақпараттарды немесе мына сілтемедегі ақпараттарды пайдаланады
2-3-топтар: «Биосфера» туралы 3 слайдтан тұратын презентация дайындайды. Презентация дайындау барысында мұғалім ұсынған ақпараттарды немесе мына сілтемедегі ақпараттарды пайдаланады (http://kk.wikipedia.org/wiki/Биосфера#.D0.91.D0.B8.D0.BE.D1.81.D1.84.D0.B5.D1.80.D0.B0.D0.BD)
Оқылым тапсырмасы:
Бағалау критерийі:
Өз жұмыстарын мәтіндегі ақпараттарға сүйене отырып презентациялай алады
Ойларын нақты, жүйелі жеткізе алады
Әр топ өз презентацияларын басқа топ алдында қорғайды, өзара топтар жұмыстарын талқылайды.
Бағалау: топтар бір-бірін «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды
Оқылымнан кейінгі тапсырма:
Бағалау критерийі:
Мәтіндегі ақпараттар мен бейне материалдағы ақпараттарды өзара салыстыра алады
Қарама-қарсы топтың бір мүшесімен жұптасып, https://www.youtube.com/watch?v=dd3P3HS5t48 Марс туралы бейнематериалды көріп, келесі кестені толтырады.
Шындық Неге? Қиял Неге?
ЖЖ. Оқушылар дәптерлеріне «шындық» және «қиял» терминдері үшін екі анықтамадан шығарады.
Бағалау: Мұғалім тарапынан «Жұлдызшалар» арқылы бағаланады
Дескриптор
Тапсырма
№ Дескриптор Жұлдызша
1 Мәтіндегі мәліметтерді (негізгі фактілерді) түсінеді 1
2 Берген мәтіннің мағынасын түсінеді және бейтаныс сөздерді анықтайды 1
3 Мәтін негізінде слайд құрастырады 1
4 Бейнематериалдағы мәліметтерді (негізгі фактілерді) түсінеді 1
5 Мәтіндегі және бейнематериалдағы ақпараттарды өзара салыстыра алады 1
6 «Шындық» және «қиял» терминдерді түсініп, ажырата алады 1.....
Бөлім атауы: Ғылыми фантастика
Сабақтың тақырыбы: Қиял мен шындық
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: 7.О7. Әртүрлі ресурс көздерінен қажетті ақпарат алу.
7.Т/А3. Мәтіннен ақпаратты анықтау.
Оқу мақсаты - Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді қолдану, авторына сілтеме жасау
- Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу
Сабақтың мақсаттары:
Оқушыларды өз пікірлерін дәйек келтіре отырып айтуға, өзгенің жауабын тыңдап, өзіндік пікірлерін білдіре алуға, өз пікірлерін өзгенің пікірімен салыстыра алуға, өз ойын түсінікті, жүйелі айтуға дағдыландыру.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу.
Миға шабуыл. «Не көріп тұрмын? Не естіп тұрмын? Не сезініп тұрмын?» әдісі арқылы пікір алмасудан басталады.
Сабақтың тақырыбы айтылады және сабақтың мақсаты, сабақтың құрылымы таныстырылады.
Автобус аялдамасы» белсенді оқыту әдісі бойынша жұмыс
Сынып түрлі-түсті қағаздар арқылы 4 топқа бөлінеді.
Оқылым алды тапсырма:
Бағлау критерийі:
Мәтіндегі мәліметтерді (негізгі фактілерді) түсінеді
Слайд жасауда маңызды ақпараттарды көрсете алады
1-2-топтар: «Марс ғаламшары» туралы 3 слайдтан тұратын презентация дайындайды. Презентация дайындау барысында мұғалім ұсынған ақпараттарды немесе мына сілтемедегі ақпараттарды пайдаланады
2-3-топтар: «Биосфера» туралы 3 слайдтан тұратын презентация дайындайды. Презентация дайындау барысында мұғалім ұсынған ақпараттарды немесе мына сілтемедегі ақпараттарды пайдаланады (http://kk.wikipedia.org/wiki/Биосфера#.D0.91.D0.B8.D0.BE.D1.81.D1.84.D0.B5.D1.80.D0.B0.D0.BD)
Оқылым тапсырмасы:
Бағалау критерийі:
Өз жұмыстарын мәтіндегі ақпараттарға сүйене отырып презентациялай алады
Ойларын нақты, жүйелі жеткізе алады
Әр топ өз презентацияларын басқа топ алдында қорғайды, өзара топтар жұмыстарын талқылайды.
Бағалау: топтар бір-бірін «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды
Оқылымнан кейінгі тапсырма:
Бағалау критерийі:
Мәтіндегі ақпараттар мен бейне материалдағы ақпараттарды өзара салыстыра алады
Қарама-қарсы топтың бір мүшесімен жұптасып, https://www.youtube.com/watch?v=dd3P3HS5t48 Марс туралы бейнематериалды көріп, келесі кестені толтырады.
Шындық Неге? Қиял Неге?
ЖЖ. Оқушылар дәптерлеріне «шындық» және «қиял» терминдері үшін екі анықтамадан шығарады.
Бағалау: Мұғалім тарапынан «Жұлдызшалар» арқылы бағаланады
Дескриптор
Тапсырма
№ Дескриптор Жұлдызша
1 Мәтіндегі мәліметтерді (негізгі фактілерді) түсінеді 1
2 Берген мәтіннің мағынасын түсінеді және бейтаныс сөздерді анықтайды 1
3 Мәтін негізінде слайд құрастырады 1
4 Бейнематериалдағы мәліметтерді (негізгі фактілерді) түсінеді 1
5 Мәтіндегі және бейнематериалдағы ақпараттарды өзара салыстыра алады 1
6 «Шындық» және «қиял» терминдерді түсініп, ажырата алады 1.....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?