Көрініс сценарий оқу (3 сынып, III тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өнер
Сабақ тақырыбы: Көрініс сценарий оқу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқубағдарламасынасілтеме) 33.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру
Сабақ мақсаттары: Мәтіннен тірек сөдерді белгілеуге, қойылған срақтарға жауап беруге дағдыландыру.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі
Ойын: «Түсін мені»
Мақсаты: Оқушының бойында байқампаздық, тапқырлық қабілеттерін дмыту.
Шарты:
Ортаға оқушы шығып, кез келген ертегі кейіпкердің сөзін немесе қимылын келтіреді. Басқа оқушылар ол қай ертігінің кейіпкері екенін атайды.
ІІ. Қызығушылықты ояту.
(Т) Оқушыларға сурет көрсетіледі. Оқушылар нені көріп тұрғандарын айтады.
Мақсаты: оқушылардың сөйлеу қабілеттерін, ойлау қабілеттерін дамыту.
Көмекші сұрақтар:
-Бұл балалар қайда отыр?
-Неліктен?
-Олар нені тамашалап отыр?
-Қойылымда рөлдерді кімдер ойнайды?
(Т) Әр топқа мәтін таратылады.Оқушылар мәтінді оқиды
Мәтін «Көктем сәні»
Мақсаты: Оқушылар ертегіні оқып, көрініс ұғымымен танысады.
Топтық жұмыс:
1 топ: Тірек сөздерді белгілейді
2 топ: Басты рөлдерді анықтайды
3 топ: Арыстан сөзімен бес жол өлең шығару.
4 топ: Мәтін қандай мақсатпен берілгені туралы талқылайды.
Әр топ өз жұмыстарын қорғайды.
Ашық сұрақтар: Қайда? Қашан? Неге? Неліктен?
Қанша?
Жабық сұрақтар: «Ия» немесе «Жоқ» жауаптары берілетіндей қойылады.
Әр топ ашық сұрақтарды қолдана отырып, сұрақтар құрастырады.
Құрастырған сұрақарын дәптерелеріне жазып, жауабын табады да жазады......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өнер
Сабақ тақырыбы: Көрініс сценарий оқу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқубағдарламасынасілтеме) 33.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру
Сабақ мақсаттары: Мәтіннен тірек сөдерді белгілеуге, қойылған срақтарға жауап беруге дағдыландыру.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі
Ойын: «Түсін мені»
Мақсаты: Оқушының бойында байқампаздық, тапқырлық қабілеттерін дмыту.
Шарты:
Ортаға оқушы шығып, кез келген ертегі кейіпкердің сөзін немесе қимылын келтіреді. Басқа оқушылар ол қай ертігінің кейіпкері екенін атайды.
ІІ. Қызығушылықты ояту.
(Т) Оқушыларға сурет көрсетіледі. Оқушылар нені көріп тұрғандарын айтады.
Мақсаты: оқушылардың сөйлеу қабілеттерін, ойлау қабілеттерін дамыту.
Көмекші сұрақтар:
-Бұл балалар қайда отыр?
-Неліктен?
-Олар нені тамашалап отыр?
-Қойылымда рөлдерді кімдер ойнайды?
(Т) Әр топқа мәтін таратылады.Оқушылар мәтінді оқиды
Мәтін «Көктем сәні»
Мақсаты: Оқушылар ертегіні оқып, көрініс ұғымымен танысады.
Топтық жұмыс:
1 топ: Тірек сөздерді белгілейді
2 топ: Басты рөлдерді анықтайды
3 топ: Арыстан сөзімен бес жол өлең шығару.
4 топ: Мәтін қандай мақсатпен берілгені туралы талқылайды.
Әр топ өз жұмыстарын қорғайды.
Ашық сұрақтар: Қайда? Қашан? Неге? Неліктен?
Қанша?
Жабық сұрақтар: «Ия» немесе «Жоқ» жауаптары берілетіндей қойылады.
Әр топ ашық сұрақтарды қолдана отырып, сұрақтар құрастырады.
Құрастырған сұрақарын дәптерелеріне жазып, жауабын табады да жазады......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?