Жануарлар құстар туралы әңгімелер оқимын (2 сынып, IV тоқсан )
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қоршаған орта
Сабақ тақырыбы: Жануарлар, құстар туралы әңгімелер оқимын
Оқу мақсаттары: 2.2.7.1 мұғалімнің қолдауымен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын мен аяқталуын анықтау
2.4.2.5 дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/ етістікті анықтау
Сабақ мақсаттары: Мәтін мазмұны бойынша фактілерді анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және оған жауап беру. Мәтіндегі сөз таптарын ажырату.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі.
Сынып парталар бойынша төрт топқа бөлініп тұрады.
1- топ- зат есім.
2- топ-сын есім.
3-топ- сан есім.
4- топ – етістік.
(Ұ) Шаттық шебері.
Мақсаты: оқушыларды ұйымдастыру, ана тіліне деген құрметін арттыру.
Оқушылар шаттық шеңберіне жиналып, тақтадағы өлең жолдарын оқиды.
Қазақ тілін білемін
Оқып біліп жүремін.
Тыңдаймын, айтамын
Оқимын, жазамын
Білімді боламын.
(Ұ, Ө) «Қос шеңбер» ойыны.
Мақсаты: Оқушылардың өткен білімдерін қайта еске түсіру, топқа бөлу.
Ішкі және сыртқы шеңберге тұрып сөз таптарына байланысты сұрақтарды қояды.
Сыртқы шеңбер ішкі шеңберге жолақтарда жазылған сұрақтарды қояды:
Заттың атын білдіретін сөздер
3ат есім
Кім? Не? Кімдер? Нелер?
Сын есім
Заттың сынын,сапасын білдіретін сөздер
Қандай? Қай?
Сан есім
Заттың санын, ретін білдіретін сөздерҚанша? Неше? Нешінші? Етістік
Заттың қимылын білдіретін сөздер
Не істеді? Қайтті?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
Бағалау критерийлерін анықтау.
(Ұ, Т) Мәтінмен жұмыс.
Мақсаты: Оқушының айтылым, тыңдалым, оқылым дағдыларын дамыту.
Менің ортам, 38-бет.
(Ұ)Оқушылар ертегіні іштей және тізбектей оқып шығады.
Мақсаты: мәтін мазмұны бойынша нақты фактіні анықтауға бағытталған сұрақ құрастыруға, қойылған сұраққа жауап беруге дағдылану.
* Оқушылар бір-біріне мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырады.
* Қойылған сұрақтарға жауап береді.
* Жұп бойынша мәтіннің негізі ойын анықтайды.
Мақсаты: Бір-бінің ойын, көзқарасын тыңдауға, ортақ шешімге келуге, бірін-бірі құрметтеуге дағдылану.
Жұптар өазар сұрақтарымен алмасып, сұрақтарға жауап береді.
Құрастырған сұрақтары мен жауаптарын негізге ала отырып, топтар бірін-бірі «Жұдырық» әдісі бойынша өзара бағалайды.......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қоршаған орта
Сабақ тақырыбы: Жануарлар, құстар туралы әңгімелер оқимын
Оқу мақсаттары: 2.2.7.1 мұғалімнің қолдауымен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуын мен аяқталуын анықтау
2.4.2.5 дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/ етістікті анықтау
Сабақ мақсаттары: Мәтін мазмұны бойынша фактілерді анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және оған жауап беру. Мәтіндегі сөз таптарын ажырату.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі.
Сынып парталар бойынша төрт топқа бөлініп тұрады.
1- топ- зат есім.
2- топ-сын есім.
3-топ- сан есім.
4- топ – етістік.
(Ұ) Шаттық шебері.
Мақсаты: оқушыларды ұйымдастыру, ана тіліне деген құрметін арттыру.
Оқушылар шаттық шеңберіне жиналып, тақтадағы өлең жолдарын оқиды.
Қазақ тілін білемін
Оқып біліп жүремін.
Тыңдаймын, айтамын
Оқимын, жазамын
Білімді боламын.
(Ұ, Ө) «Қос шеңбер» ойыны.
Мақсаты: Оқушылардың өткен білімдерін қайта еске түсіру, топқа бөлу.
Ішкі және сыртқы шеңберге тұрып сөз таптарына байланысты сұрақтарды қояды.
Сыртқы шеңбер ішкі шеңберге жолақтарда жазылған сұрақтарды қояды:
Заттың атын білдіретін сөздер
3ат есім
Кім? Не? Кімдер? Нелер?
Сын есім
Заттың сынын,сапасын білдіретін сөздер
Қандай? Қай?
Сан есім
Заттың санын, ретін білдіретін сөздерҚанша? Неше? Нешінші? Етістік
Заттың қимылын білдіретін сөздер
Не істеді? Қайтті?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
Бағалау критерийлерін анықтау.
(Ұ, Т) Мәтінмен жұмыс.
Мақсаты: Оқушының айтылым, тыңдалым, оқылым дағдыларын дамыту.
Менің ортам, 38-бет.
(Ұ)Оқушылар ертегіні іштей және тізбектей оқып шығады.
Мақсаты: мәтін мазмұны бойынша нақты фактіні анықтауға бағытталған сұрақ құрастыруға, қойылған сұраққа жауап беруге дағдылану.
* Оқушылар бір-біріне мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырады.
* Қойылған сұрақтарға жауап береді.
* Жұп бойынша мәтіннің негізі ойын анықтайды.
Мақсаты: Бір-бінің ойын, көзқарасын тыңдауға, ортақ шешімге келуге, бірін-бірі құрметтеуге дағдылану.
Жұптар өазар сұрақтарымен алмасып, сұрақтарға жауап береді.
Құрастырған сұрақтары мен жауаптарын негізге ала отырып, топтар бірін-бірі «Жұдырық» әдісі бойынша өзара бағалайды.......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?