Ертегінің жанрлық ерекшеліктерін анықтау Мәтіннің жоспарын құру Досы көпті жау алмайды (2 сынып, I тоқсан)
Пән:Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің отбасым және достарым
Сабақ тақырыбы: Ертегінің жанрлық ерекшеліктерін анықтау. Мәтіннің жоспарын құру. Досы көпті жау алмайды.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 2.2.6.1* Мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау.
2.3.3.1 Мұғалім қолдауымен оқылған мәтінді бөліктерге бөліп, жоспар құру.
Сабақ мақсаттары: Ертегінің жанрлық ерекшеліктерін анықтау.
Мұғалім қолдауымен оқылған мәтінді бөліктерге бөліп, жоспар құру.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.
Аспанда күн ыстық
Ал жерде кім ыстық
Әке мен шешеміз
Сүйікті тым ыстық
Жасасын туыстық!
Достық пен тыныштық.
Сабақ мақсаты:
Ертегінің жанрлық ерекшеліктерін анықтау.
Мұғалім қолдауымен оқылған мәтінді бөліктерге бөліп, жоспар құру.
Сурет бойынша ертегідегі оқиғаны болжау.
«Ханзаданың достығы» ертегісін «аялдама» әдісімен оқу.
Ертегіні болжамымен салыстыру.
Ертегі бойынша сұрақтар.
-Неліктен балалар ханзадамен ойнамады?
-Неге хан қызметшісін жұмыстан қуып жіберді?
-Неге қызметші ханзадаға алғыс білдірді?
Шығарманың ертегі жанрына жататындығын қалай дәлелдейсіңдер?
«Ертеде» деп басталды, хан болыпты, кейіпкері Ханзада, Ханзада ержетіп, хан болғанда.
Мұғалім қолдауымен оқылған мәтінді бөліктерге бөліп, жоспар құру.
Жоспар:
Ханның ұлы.
Жалғыздықтан жалыққан Ханзада.
Ақша төлеп ойынға шақыру.
Қызметшінің амалы.
Алғыс.
Топтық жұмыс
Жоспар бойынша әңгімелеу.
Ханзаданың іс-әрекетін бағала.
Ертегіден қандай қорытынды шығарар едің?.....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің отбасым және достарым
Сабақ тақырыбы: Ертегінің жанрлық ерекшеліктерін анықтау. Мәтіннің жоспарын құру. Досы көпті жау алмайды.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 2.2.6.1* Мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау.
2.3.3.1 Мұғалім қолдауымен оқылған мәтінді бөліктерге бөліп, жоспар құру.
Сабақ мақсаттары: Ертегінің жанрлық ерекшеліктерін анықтау.
Мұғалім қолдауымен оқылған мәтінді бөліктерге бөліп, жоспар құру.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.
Аспанда күн ыстық
Ал жерде кім ыстық
Әке мен шешеміз
Сүйікті тым ыстық
Жасасын туыстық!
Достық пен тыныштық.
Сабақ мақсаты:
Ертегінің жанрлық ерекшеліктерін анықтау.
Мұғалім қолдауымен оқылған мәтінді бөліктерге бөліп, жоспар құру.
Сурет бойынша ертегідегі оқиғаны болжау.
«Ханзаданың достығы» ертегісін «аялдама» әдісімен оқу.
Ертегіні болжамымен салыстыру.
Ертегі бойынша сұрақтар.
-Неліктен балалар ханзадамен ойнамады?
-Неге хан қызметшісін жұмыстан қуып жіберді?
-Неге қызметші ханзадаға алғыс білдірді?
Шығарманың ертегі жанрына жататындығын қалай дәлелдейсіңдер?
«Ертеде» деп басталды, хан болыпты, кейіпкері Ханзада, Ханзада ержетіп, хан болғанда.
Мұғалім қолдауымен оқылған мәтінді бөліктерге бөліп, жоспар құру.
Жоспар:
Ханның ұлы.
Жалғыздықтан жалыққан Ханзада.
Ақша төлеп ойынға шақыру.
Қызметшінің амалы.
Алғыс.
Топтық жұмыс
Жоспар бойынша әңгімелеу.
Ханзаданың іс-әрекетін бағала.
Ертегіден қандай қорытынды шығарар едің?.....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?