Саяхат туралы әңгіме жазу (1 сынып, 5 бөлім )
Пән: Сауат ашу.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Саяхат»
Сабақ тақырыбы: Саяхат туралы әңгіме жазу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасы на сілтеме)1.2.3.1 мұғалімнің көмегімен оқыған мәтіннің тақырыбын, басын, ортасын және соңын анықтау
Сабақ мақсаттары: Мәтіннің құрылымдық бөліктерін ажыратуды үйренеміз.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі: Балалардың көңіл күйлерін сұрау.
Бір, екі, үш
Ал қанеки ұш
Төрт, бес, алты, жеті
Мынау ауыл шеті
Сегіз, тоғыз, он
Ал қанеки қон!
Асықпайық, саспайық
Саяхатымызды бастайық!
Саяхатқа автобуспен барамыз. Әр қатардан бір оқушы келіп, өз қатарындағы оқушыларға автобус билетін алу керек. Билетті тек сұраққа дұрыс жауап берсек қана ала аламыз.
І топ
Сөйлем дегеніміз не? Саяхат туралы сөйлем құрастыр
ІІ топ
Сөйлем неден құралады?Мысал келтір
ІІІ топ
Берілген сөздерден сөйлем құра.
Күні, демалыс, бардық, мұзайдынға
4-топ
Тау сөзіне дыбыстық талдау жаса
5-топ
Буынның қандай түрлерін білеміз?Мысал келтір
- Барлығымыз Астанаға келіп жеттік. Саяхатымызды әйгілі Бәйтеректен бастайық.
Бәйтерек
Есіл өзенінің жағасындағы Қазақстанның астанасы Астана қаласында орналасқан. Металлдан, әйнек пен бетоннан жасалған бұл «Бәйтерек» сәулеттік мағынасы жағынан да, жасалуы жағынан да ерекше. Биіктігі 93 метр.
- Бірінші сөйлемде не туралы айтылған?
- Екінші сөйлемде не туралы айтылған?
- Сөйлем соңына қандай тыныс белгісі қойылған?
Бірдеңенің жайын хабарлау мақсатымен айтылған сөйлемді хабарлы сөйлем дейді. Хабарлы сөйлемнің соңына нүкте(.) қойылады: Оқушылар мұражайға барды
- Балалар,ғажайып мұхитаралға да келіп жеттік.есігі ашылу үшін тапсырмасын орындап көрелік.
Тақтадағы төрт жолды өлеңді мәнерлеп оқиды.Мазмұнын ашады.
Қыс,көктем,жаз,күз атты
Төрт суретші кездесті.
Шетімізден талантты,
Шеберміз ғой біз десті.
-Балалар,өлең не туралы?
Табиғат туралы тағы не айтуға болады?
-Неліктен оларды шебер деп атайды?
-Балалар,біз ханшатырға да келіп жеттік
Ханшатыр туралы кім айтқысы келеді?
Хан Шатыр, әлемдегі шатыр түрде құрылыстардың ең орасан зор ғимарат. Қазақстандағы сауда орталықтарының ең үлкені
-Балалар,ханшатырдың ішіне кіру үшін біз
Біз мынадай тапсырманы орындауымыз керек.
Берілген мәтінді жазамыз. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді теріп жазамыз.
Астана –Қазақстанның........Біз отбасымызбен бірге Астана қаласына демалысқа.........Жас елорда маған қатты.........Өйткені ол-...........қала......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Саяхат»
Сабақ тақырыбы: Саяхат туралы әңгіме жазу
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасы на сілтеме)1.2.3.1 мұғалімнің көмегімен оқыған мәтіннің тақырыбын, басын, ортасын және соңын анықтау
Сабақ мақсаттары: Мәтіннің құрылымдық бөліктерін ажыратуды үйренеміз.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі: Балалардың көңіл күйлерін сұрау.
Бір, екі, үш
Ал қанеки ұш
Төрт, бес, алты, жеті
Мынау ауыл шеті
Сегіз, тоғыз, он
Ал қанеки қон!
Асықпайық, саспайық
Саяхатымызды бастайық!
Саяхатқа автобуспен барамыз. Әр қатардан бір оқушы келіп, өз қатарындағы оқушыларға автобус билетін алу керек. Билетті тек сұраққа дұрыс жауап берсек қана ала аламыз.
І топ
Сөйлем дегеніміз не? Саяхат туралы сөйлем құрастыр
ІІ топ
Сөйлем неден құралады?Мысал келтір
ІІІ топ
Берілген сөздерден сөйлем құра.
Күні, демалыс, бардық, мұзайдынға
4-топ
Тау сөзіне дыбыстық талдау жаса
5-топ
Буынның қандай түрлерін білеміз?Мысал келтір
- Барлығымыз Астанаға келіп жеттік. Саяхатымызды әйгілі Бәйтеректен бастайық.
Бәйтерек
Есіл өзенінің жағасындағы Қазақстанның астанасы Астана қаласында орналасқан. Металлдан, әйнек пен бетоннан жасалған бұл «Бәйтерек» сәулеттік мағынасы жағынан да, жасалуы жағынан да ерекше. Биіктігі 93 метр.
- Бірінші сөйлемде не туралы айтылған?
- Екінші сөйлемде не туралы айтылған?
- Сөйлем соңына қандай тыныс белгісі қойылған?
Бірдеңенің жайын хабарлау мақсатымен айтылған сөйлемді хабарлы сөйлем дейді. Хабарлы сөйлемнің соңына нүкте(.) қойылады: Оқушылар мұражайға барды
- Балалар,ғажайып мұхитаралға да келіп жеттік.есігі ашылу үшін тапсырмасын орындап көрелік.
Тақтадағы төрт жолды өлеңді мәнерлеп оқиды.Мазмұнын ашады.
Қыс,көктем,жаз,күз атты
Төрт суретші кездесті.
Шетімізден талантты,
Шеберміз ғой біз десті.
-Балалар,өлең не туралы?
Табиғат туралы тағы не айтуға болады?
-Неліктен оларды шебер деп атайды?
-Балалар,біз ханшатырға да келіп жеттік
Ханшатыр туралы кім айтқысы келеді?
Хан Шатыр, әлемдегі шатыр түрде құрылыстардың ең орасан зор ғимарат. Қазақстандағы сауда орталықтарының ең үлкені
-Балалар,ханшатырдың ішіне кіру үшін біз
Біз мынадай тапсырманы орындауымыз керек.
Берілген мәтінді жазамыз. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді теріп жазамыз.
Астана –Қазақстанның........Біз отбасымызбен бірге Астана қаласына демалысқа.........Жас елорда маған қатты.........Өйткені ол-...........қала......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?