Абай Құнанбаев. «Сағаттың шықылдағы емес ермек» №1 (7 сынып, I тоқсан, 2 бөлім )
Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлім: Уақыт - ұлы күш.
Сабақтың тақырыбы: Абай Құнанбаев. «Сағаттың шықылдағы емес ермек» №1
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: А4. Мәтіннің негізгі аспектілерін анықтау және талқылау
7.А4. Шығармадағы кейіпкерлерге автор берген мінездеменің тілдік құралдарын талдау.
Сабақ мақсаты: Оқушылардың барлығы
Қарастырылған тілдік құралдардың кейбірін тауып, талдады.
Постерде ақпарат ашылған.
Оқушылардың көпшілігі
Қарастырылған тілдік құралдардың көпшілігін тауып, негізінен талдады.
Постерде ақпарат толық ашылған.
Оқушылардың кейбірі
Қарастырылған тілдік құралдардың барлығын тауып, толық талдады.
Постерде ақпарат шағын және толық ашылған.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту және топқа бөліну.
Қиық қағазға жазылған өлең жолдарын алып, шумақтарға бірігу арқылы топқа бөлініңіздер;
Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады;
Жетістік критерийлерін болжайды;
Жетістік критерийлерімен және дескрипторлармен танысады.
Тапсырма:
1-топ: Өлеңнің лексикалық ерекшеліктеріне (троптар) талдау жасаңыз;
2-топ: Өлеңнің синтаксистік ерекшеліктеріне (инверсия, градация, лексикалық қайталауларға) талдау жасаңыз;
3-топ: Өлеңнің дыбыстық ерекшеліктеріне (ұйқас, аллитерация, ассонанс) талдау жасаңыз;
4-топ: Өлеңнің философиялық мәнін өмірмен байланыстырып талдаңыз.
Топтар өз постерлерін сынып алдында таныстырады. Сөз сөйлеу уақыты - 3 минут.
Мұғалімнің немесе топтардың кері байланысы:
Мұғалім оқушылардың талдаған жұмыстарына «Екі жұлдыз, бір тілек» принципі бойынша кері байланыс береді......
Ұзақ мерзімді жоспар бөлім: Уақыт - ұлы күш.
Сабақтың тақырыбы: Абай Құнанбаев. «Сағаттың шықылдағы емес ермек» №1
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: А4. Мәтіннің негізгі аспектілерін анықтау және талқылау
7.А4. Шығармадағы кейіпкерлерге автор берген мінездеменің тілдік құралдарын талдау.
Сабақ мақсаты: Оқушылардың барлығы
Қарастырылған тілдік құралдардың кейбірін тауып, талдады.
Постерде ақпарат ашылған.
Оқушылардың көпшілігі
Қарастырылған тілдік құралдардың көпшілігін тауып, негізінен талдады.
Постерде ақпарат толық ашылған.
Оқушылардың кейбірі
Қарастырылған тілдік құралдардың барлығын тауып, толық талдады.
Постерде ақпарат шағын және толық ашылған.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту және топқа бөліну.
Қиық қағазға жазылған өлең жолдарын алып, шумақтарға бірігу арқылы топқа бөлініңіздер;
Оқу мақсатымен, тілдік мақсатпен танысады;
Жетістік критерийлерін болжайды;
Жетістік критерийлерімен және дескрипторлармен танысады.
Тапсырма:
1-топ: Өлеңнің лексикалық ерекшеліктеріне (троптар) талдау жасаңыз;
2-топ: Өлеңнің синтаксистік ерекшеліктеріне (инверсия, градация, лексикалық қайталауларға) талдау жасаңыз;
3-топ: Өлеңнің дыбыстық ерекшеліктеріне (ұйқас, аллитерация, ассонанс) талдау жасаңыз;
4-топ: Өлеңнің философиялық мәнін өмірмен байланыстырып талдаңыз.
Топтар өз постерлерін сынып алдында таныстырады. Сөз сөйлеу уақыты - 3 минут.
Мұғалімнің немесе топтардың кері байланысы:
Мұғалім оқушылардың талдаған жұмыстарына «Екі жұлдыз, бір тілек» принципі бойынша кері байланыс береді......
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?