Орман таулы аймақ немесе табиғи қорыққа саяхат (3-сабақ) (2 сынып, II тоқсан )
Пән: Қазақ тілі (Т2)
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Туған өлкем
Сабақ тақырыбы:Орман, таулы аймақ немесе табиғи қорыққа саяхат (3-сабақ)
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)2.3.1.1 шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұры қойып)/ рөлге бөліп оқу
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: шағын мәтінді мұғалімнің көмегімен түсініп, мәнерлеп оқиды.
Көптеген оқушылар: шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп оқиды.
Кейбір оқушылар: шағын мәтінді толықтай түсініп, мәнерлеп оқиды.
Сабақ барысы: (Ұ) Қызығушылықты ояту. «Кім тапқыр?» Оқушылар берілген сөз бен суретті байланыстырады.
Биік, асқар тау
Мөлдір өзен
Терең көл
Қалың орман
Байтақ дала
Сұлу табиғат
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
(Т) «Мен білемін!». Оқушылар берілген сурет бойынша сөз тіркестерін жазады және сөйлемдер құрастырады.
(Ө,Ж,Т,Ұ) «Үстел басындағы әңгіме». Оқушылар әңгіменің бастапқы бөлігін тыңдайды. Содан соң әңгіменің қалай жалғасатыны жайлы алдымен өздері ойланып, содан соң жұпта бөліседі. Содан кейін топта айтады. Соңында шеңберде дұрып барлығы өз ойларымен бөліседі. Кімнің нұсқасы жақсы шыққаны жайла өз ойларын айтады.
Әлидің үйі орманның қасында. Бір күні ол бөлмесінде кішкентай, қоңыр тиінді көрді. Әли әкесіне барды.
-Әке, менің бөлмемде тиін жүр. Ол қайдан келді?
- Ол орманнан келді.
-Әке, ол менде қалады. Менің досым болады, - деді Әли.
-Жоқ, балам, тиін - орман жануары, ол орманда мекендейді. Орманда жаңғақпен қоректенеді. Ол ормансыз өмір сүре алмайды.
-Түсіндім әке. Мен оны қазір орманға жіберемін.
Әли тиінді орманға апарды. Тиін ағашқа секірді. Ол көңілді.
(Ө) «Оқы, біл». Оқушылар мәтінді оқып, өз нұсқаларымен салыстырады. Таныс емес сөздердің мағынасын ашады. .....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Туған өлкем
Сабақ тақырыбы:Орман, таулы аймақ немесе табиғи қорыққа саяхат (3-сабақ)
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)2.3.1.1 шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұры қойып)/ рөлге бөліп оқу
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: шағын мәтінді мұғалімнің көмегімен түсініп, мәнерлеп оқиды.
Көптеген оқушылар: шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп оқиды.
Кейбір оқушылар: шағын мәтінді толықтай түсініп, мәнерлеп оқиды.
Сабақ барысы: (Ұ) Қызығушылықты ояту. «Кім тапқыр?» Оқушылар берілген сөз бен суретті байланыстырады.
Биік, асқар тау
Мөлдір өзен
Терең көл
Қалың орман
Байтақ дала
Сұлу табиғат
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
(Т) «Мен білемін!». Оқушылар берілген сурет бойынша сөз тіркестерін жазады және сөйлемдер құрастырады.
(Ө,Ж,Т,Ұ) «Үстел басындағы әңгіме». Оқушылар әңгіменің бастапқы бөлігін тыңдайды. Содан соң әңгіменің қалай жалғасатыны жайлы алдымен өздері ойланып, содан соң жұпта бөліседі. Содан кейін топта айтады. Соңында шеңберде дұрып барлығы өз ойларымен бөліседі. Кімнің нұсқасы жақсы шыққаны жайла өз ойларын айтады.
Әлидің үйі орманның қасында. Бір күні ол бөлмесінде кішкентай, қоңыр тиінді көрді. Әли әкесіне барды.
-Әке, менің бөлмемде тиін жүр. Ол қайдан келді?
- Ол орманнан келді.
-Әке, ол менде қалады. Менің досым болады, - деді Әли.
-Жоқ, балам, тиін - орман жануары, ол орманда мекендейді. Орманда жаңғақпен қоректенеді. Ол ормансыз өмір сүре алмайды.
-Түсіндім әке. Мен оны қазір орманға жіберемін.
Әли тиінді орманға апарды. Тиін ағашқа секірді. Ол көңілді.
(Ө) «Оқы, біл». Оқушылар мәтінді оқып, өз нұсқаларымен салыстырады. Таныс емес сөздердің мағынасын ашады. .....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?