Біздің айналамыздағы табиғат әлемі туралы өлеңдер оқу№1 (2 сынып, II тоқсан )
Пән: Қазақ тілі Т2
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:«Туған өлкем»
Сабақ тақырыбы:Біздің айналамыздағы табиғат әлемі туралы өлеңдер оқу№1
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.4 Мәтіндегі негізгі, қосалқы ақпараттарды түсіну
2.1.4.1 тыңдаған мәтіннің тақырыбын, ондағы жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді анықтау
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: Мұғалімнің көмегімен тыңдаған мәтіннің тақырыбын кейіпкерлерді анықтайды.
Көптеген оқушылар: Мұғалімнің көмегімен тыңдаған мәтіннің тақырыбын, ондағы жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді анықтайды.
Кейбір оқушылар: Өз бетінше тыңдаған мәтіннің тақырыбын, ондағы жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді анықтайды.
Сабақ барысы: Ертеңгілік шеңбері
Оқушыларға жұмбақтар жасыру.
ЖҰМБАҚТАР.
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:
Біздің айналамыздағы табиғат әлемі туралы өлеңдер оқу№1
Сабағымыздың мақсаты:
• Тыңдаған мәтіннің тақырыбын, ондағы жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді анықтайды.
(Ұ) Сұрақ- жауап:
- Көктемде ең бірінші келетін құстар? (Ұзақ, тырна, үйрек)
- Олардың қандай пайдасы бар? (ағаштарды құрттардан тазалайды)
- Құстар немен қоректенеді? (Құрт, жаңғақ бүрлері)
- Адамадардың досы қандай құс? (Қарлығаш)
- Орман дәрігері қандай құс? (Тоқылдақ)
- Өз атын шақыратын құс? (Көкек)
- Қандай құс хат тасушы? (Ақ көгершін)
- Достық, махаббат символы қандай құс? (аққу)
Құстар туралы тақпақтарды мәнерлеп оқу.
Тоқылдақ
Тоқылдақтар тоқылдап
Ешбір тыным көрмейді
Ағашты қанша тессе де,
Жұмысы бір өнбейді.
Тырна
Тырау, тырау тырналар
Жем іздесең қырға бар
Қырда бірақ, түлкі бар,
Сақ болмасаң жұлмалар
Қарлығаш
Адамзаттың жақыны
Қарлығаш та ақылды
Көгершін мен екеуі
Жайлайды бір шатырды.
Қос қанатын иіп ап,
Жарға келіп қонады.
Қара киім киіп ап,
Балшықтан үй соғады.
Бірін-бірі бағалайды.
(ҚБ) Қай оқыған тақпақ сізге ұнады?Неге?
Қай құсты жақсы көресіз? Неге?
(Ө) Суретін салады. Тақтаға кұстар кқрмесін жасап, өлеңдерін мәнерлеп оқиды.
СЕГІТУ СӘТІ
Дифференциация:
қабылдау деңгейі жоғары оқушылар оқылған өлеңдер туралы пікірлерін (келісетіндерін/ келіспейтіндерін) айтады;
қабылдау деңгейі орташа оқушылар өлеңдегі негізгі идеяны айтады. ....
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:«Туған өлкем»
Сабақ тақырыбы:Біздің айналамыздағы табиғат әлемі туралы өлеңдер оқу№1
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) 1.4 Мәтіндегі негізгі, қосалқы ақпараттарды түсіну
2.1.4.1 тыңдаған мәтіннің тақырыбын, ондағы жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді анықтау
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар: Мұғалімнің көмегімен тыңдаған мәтіннің тақырыбын кейіпкерлерді анықтайды.
Көптеген оқушылар: Мұғалімнің көмегімен тыңдаған мәтіннің тақырыбын, ондағы жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді анықтайды.
Кейбір оқушылар: Өз бетінше тыңдаған мәтіннің тақырыбын, ондағы жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді анықтайды.
Сабақ барысы: Ертеңгілік шеңбері
Оқушыларға жұмбақтар жасыру.
ЖҰМБАҚТАР.
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:
Біздің айналамыздағы табиғат әлемі туралы өлеңдер оқу№1
Сабағымыздың мақсаты:
• Тыңдаған мәтіннің тақырыбын, ондағы жағымды және жағымсыз кейіпкерлерді анықтайды.
(Ұ) Сұрақ- жауап:
- Көктемде ең бірінші келетін құстар? (Ұзақ, тырна, үйрек)
- Олардың қандай пайдасы бар? (ағаштарды құрттардан тазалайды)
- Құстар немен қоректенеді? (Құрт, жаңғақ бүрлері)
- Адамадардың досы қандай құс? (Қарлығаш)
- Орман дәрігері қандай құс? (Тоқылдақ)
- Өз атын шақыратын құс? (Көкек)
- Қандай құс хат тасушы? (Ақ көгершін)
- Достық, махаббат символы қандай құс? (аққу)
Құстар туралы тақпақтарды мәнерлеп оқу.
Тоқылдақ
Тоқылдақтар тоқылдап
Ешбір тыным көрмейді
Ағашты қанша тессе де,
Жұмысы бір өнбейді.
Тырна
Тырау, тырау тырналар
Жем іздесең қырға бар
Қырда бірақ, түлкі бар,
Сақ болмасаң жұлмалар
Қарлығаш
Адамзаттың жақыны
Қарлығаш та ақылды
Көгершін мен екеуі
Жайлайды бір шатырды.
Қос қанатын иіп ап,
Жарға келіп қонады.
Қара киім киіп ап,
Балшықтан үй соғады.
Бірін-бірі бағалайды.
(ҚБ) Қай оқыған тақпақ сізге ұнады?Неге?
Қай құсты жақсы көресіз? Неге?
(Ө) Суретін салады. Тақтаға кұстар кқрмесін жасап, өлеңдерін мәнерлеп оқиды.
СЕГІТУ СӘТІ
Дифференциация:
қабылдау деңгейі жоғары оқушылар оқылған өлеңдер туралы пікірлерін (келісетіндерін/ келіспейтіндерін) айтады;
қабылдау деңгейі орташа оқушылар өлеңдегі негізгі идеяны айтады. ....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?