Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті Ертегі кейіпкерлері (1-сабақ) (1 сынып, 6 бөлім )
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6
Сабақ тақырыбы:Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті. Ертегі кейіпкерлері. (1-сабақ)
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)Ж 5 Жай сөйлемді жазуда бас әріптер мен нүктені саналылықпен қолданады.
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар төмендегіні меңгереді:
Мұғалімнің көмегімен жай сөйлемді жазуда бас әріптер мен нүктені қолданады.
Оқушылардың көпшілігі:
Жай сөйлемді жазуда бас әріптер мен нүктені саналылықпен қолданады.
Кейбір оқушылар:
Жай сөйлемді жазуда бас әріптер мен нүктені саналылықпен қолданып, сөйлемнің аражігін басқа да тыныс белгілермен белгілей алады.
Сабақ барысы: (Т) «Ойлан тап»
Кластерге білетін кейіпкерлердің атауларын жазады. Қай шығармадан алынғанын айтады. Қысқаша кейіпкердің жағымды/жағымсыз (жақсы/жаман) екенін айтады.
(Ұ) «Бірлесіп жазу» әдісі.
Оқушылармен бірлесе бір кейіпкерді таңдап, сол туралы сипаттау сөздерін қолданып бірнеше жай сөйлем жазу. Кейіпкердің атын жазу. Бас әріп пен нүктеге назар аударту.
Мыстан кемпір.
Мыстан кемпір жаман кейіпкер. Ол адамдарға жамандық жасайды. Ол қу, ашулы. Оның тырнағы ұзын.
Осы үлгіні ұстанып әрбір оқушы алдына берілген кейіпкерлерді сипаттап жазады. Оны бояйды. Оқушыларға тірек сөздер ұсынылады.
Тірек сөздер: ақылды, мейірімді, қу, айлакер, көңілді, қорқақ, сүйкімді, ашулы, адал, еңбекқор.
(Ұ) Сергіту сәті. Бейнематериалдағы қимылдарды қайталап, билейді. .....
Сабақ тақырыбы:Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті. Ертегі кейіпкерлері. (1-сабақ)
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)Ж 5 Жай сөйлемді жазуда бас әріптер мен нүктені саналылықпен қолданады.
Сабақ мақсаттары:Барлық оқушылар төмендегіні меңгереді:
Мұғалімнің көмегімен жай сөйлемді жазуда бас әріптер мен нүктені қолданады.
Оқушылардың көпшілігі:
Жай сөйлемді жазуда бас әріптер мен нүктені саналылықпен қолданады.
Кейбір оқушылар:
Жай сөйлемді жазуда бас әріптер мен нүктені саналылықпен қолданып, сөйлемнің аражігін басқа да тыныс белгілермен белгілей алады.
Сабақ барысы: (Т) «Ойлан тап»
Кластерге білетін кейіпкерлердің атауларын жазады. Қай шығармадан алынғанын айтады. Қысқаша кейіпкердің жағымды/жағымсыз (жақсы/жаман) екенін айтады.
(Ұ) «Бірлесіп жазу» әдісі.
Оқушылармен бірлесе бір кейіпкерді таңдап, сол туралы сипаттау сөздерін қолданып бірнеше жай сөйлем жазу. Кейіпкердің атын жазу. Бас әріп пен нүктеге назар аударту.
Мыстан кемпір.
Мыстан кемпір жаман кейіпкер. Ол адамдарға жамандық жасайды. Ол қу, ашулы. Оның тырнағы ұзын.
Осы үлгіні ұстанып әрбір оқушы алдына берілген кейіпкерлерді сипаттап жазады. Оны бояйды. Оқушыларға тірек сөздер ұсынылады.
Тірек сөздер: ақылды, мейірімді, қу, айлакер, көңілді, қорқақ, сүйкімді, ашулы, адал, еңбекқор.
(Ұ) Сергіту сәті. Бейнематериалдағы қимылдарды қайталап, билейді. .....
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?