Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017. Қазақ тілі, 9 сынып, сабақ жоспары. 5 сабақ.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017 | Мектеп: Пән: қазақ тілі | |||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты- жөні: | |||||||||||||||||
Сынып: 9 | Қатысқан оқушылар саны: | Келмегендер: | ||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | 3. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. ЭКСПО-2017 | |||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.2.7.1 ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау | |||||||||||||||||
Сабақ мақсаты: | Ғаламтор көздерінен алынған деректерді дәлел ретінде қолданады, таныстырылым жасап, авторына сілтеме жасайды. | |||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||
Тілдік міндеттер | Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Мен мынадай дәлелдер келтіремін... Оның себебін... деп түсіндіремін. Біздің пікірімізше.... Олай ойлауға ..... себептер бар. Бұл сабақта оқушылар сын тұрғысынан ойлау арқылы өзіндік пікірін білдіреді және дәлелдемелер келтіреді. Негізгі тақырып бойынша лексикалық минимум: Тәуелсіз Қазақстан, спорттағы жетістіктер, «өлгеніміз тірілді, ұмыт қалған мұрамыз жаңарды», «Мәдени мұра» Неге? Қалай? Қашан? сұрақтарын пайдалану арқылы жазылым алды дайындық сөйлесуін жүргізеді. Мен осы көзқараспен келісемін/келіспеймін. Өйткені ... | |||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
| |||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Мәтін мәнмәтінінде географиямен, елтанумен, этномәдениетпен, өнермен, жаһанмен байланысты танымдық ақпараттар беріледі | |||||||||||||||||
АКТ –ны қолдану дағдылары | Интерактивті тақта мүмкіндіктері | |||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Өткен сабақта өз тобында берілген мәтіндер бойынша өзінің жазып келген сыни ойымен бөліседі. | |||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||
Жоспарлан ған сабақ кезеңдері | Сабақта жоспарланған жұмыс түрлері | Ресурс тар | ||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | Қызығушылықты ояту Жұпта талқыла. Сенің кішкентай інің «Тәуелсіздік деген не?» десе қалай жауап берер едің? Болжау, сабақ тақырыбын, оқу мақсатын айқындау. Кері байланыс. Бұрынғы білетін білімдерін еске түсіру және алдағы жұмыстарды жоспарлау | Оқушы дәптері Сурет | ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10 мин 15 мин 5 мин | Мағынаны тану. 1-тапсырма. Жұптық жұмыс. http://el.kz/kz/news/archive/ сілтемесінен «Тәуелсіздік-жылдарындағы-мәдени-жетістіктеріміз!» http://old.prosveshenie.kz/1728-tuelsz-azastanny-sporttay-zhetstkter.html «Тәуелсіз Қазақстанның спорттағы жетістіктері» деген сілтемелер беріледі. (қолда бар энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді қолдануға болады)
4. Бұл мәтіннің театр мен киноға/немесе т.б. қатысы бар ма? Оны қалай дәлелдер едіңіз? 5. Қай мәліметті назардан тыс қалдырдыңыз? Жеке жұмыс.
Бағалау критерийлері:
| Слайд | ||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Кері байланыс Кері байланыс ПОПС әдісі арқылы бүгінгі сабақта жасаған жұмыстарын бағалайды. 1. Менің ойымша…. 2. Мен мұны былай дәлелдеймін….. 3. Мен бұған мынандай мысалдар келтіремін…. 4. Мен мынандай қорытынды шешімге келдім… Үйге тапсырма: «Тәуелсіздік – ең басты құндылығымыз» тақырыбында кітап мұқабасын қандай форматта жасар едіңіз? Мұқабаның безендендірілуін жасап келу. | |||||||||||||||||
Дифференциация – қалай жүзеге асырылды. Көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Мақал- мәтелдерді қолдандыруға көбірек көңіл бөлу. Селқостық танытатын оқушыларға көшбасшылық қызмет жүктеу. Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз? Қабілетті оқушыларға зерттеу, жинақтау тапсырмаларын беруге баса назар аудару | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау критерийлері мен дескрипторлар бойынша топ топты бағалау
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау; Жайлы атмосфера қалыптастыру | ||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары Оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсаттарына жетті ме? Егер оқу мақсаттарына жетпесе, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүзеге асты ма? Сабақ кезеңдері уақытқа сәйкес келді ме? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| |||||||||||||||||
Жалпы бағалау Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуғажәнеүйренугеқатысты Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту мен оқуға қатысты ойланыңыз) 1: 2: Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқыту мен оқуға қатысты ойланыңыз) 1: 2: Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды