жасөспәрәм және қылмыс. Қазақ тілі, 8 сынып, сабақ жоспары. 3 сабақ.
САБАҚ:5-6, IІI тоқсан | Мектеп: Семей қ. ФМБ НЗМ | |||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 80 минут | Мұғалімнің аты-жөні: Нурпеисова Е.Б. | |||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 8 L1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім атауы | Жасөспірім және қылмыс | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Қазіргі жасөспірімдер қандай проблемаларға тап болады? | |||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 8.2.7.1. 8.4.4.4. | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | О. Ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтардан алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау. ӘТН.Жай сөйлемдерді айтылу мақсаты мен құрылымдық ерекшелігіне сай қолдану. | |||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| |||||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Жасөспірімдердің бос уақытын қалай өткізетіні тақырыбы бойынша алған білімдерін жетілдіреді. | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта қамтылатын құндылықтар | Құрмет, ынтымақтастық, еңбекқорлық, қазақстандық патриотизм және жалпыадамзаттық жауапкершілік | |||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз) | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин. Үй тапсырмасын сұрау 15 мин. 5 мин. 5 мин. | Сәлемдесу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Сергіту сәті: «Сымсыз телефон»ойынын ойнату. Бұл ойында оқушылар шапшаң, жылдам, мұқият, зерек болуға үйренеді. Оқушылар отырған соң оларды сүйікті заттары бойынша топқа бөлеміз. Әр оқушы сөмкесіндегі өзі жақсы көретін бір затты мұғалімге береді, мұғалім бір-біріне ұқсас заттардың иелерін бір топқа отырғызады. Балалар өздерінің дайындап келген сауалнамаларын оқиды. Бір-бірінің тілдік шеберліктерін бағалайды. Ой шақыру: слайдта көрсетілген сурет бойынша тақырыпты анықтау, балалар өз ойларын білдіреді. Оқушыларға әр түрлі ел мәдениеттерінің (қоғамдардан) жасөспірімдерді бейнелейтін бірнеше сурет көрсетемін. Оқушылар осы жасөспірімдер өміріндегі айырмашылықтар туралы пікірталас ұйымдастырып, талқылауды бастайды. Оқушылар бұл тапсырманы орындау үшін өздеріне суреттер таңдай алады. *Оқу мақсатымен, сабақ мақсатымен таныстыру. Жетістік крилерийлерін анықтау. Суреттер арқылы ой талқылап, болжам жасайды. Сабақ тақырыбын ашады. Жетістік критерийлерін анықтайды. | Әр түрлі мәдениеттерден (қоғамдардан) жасөспірімдер суреттерін таңдау. | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 15 мин. Бағалау | Оқылым. baq.kz/kk/regional_media/post/42922 сілтеме бойынша «Жастар TODAY» газетінен мақала оқуға беріледі. Мақаламен толық танысқан соң әр топ ойларын жинақтап, жалпы ондағы мәселені топ ішінде талқылайды, жаңа ақпараттармен бөліседі. Топтық жұмыс.«Проблема және проблемадан шығу жолдары» деген топтық жұмыс жасалады. Әр топ жасөспірім өміріндегі 2-3 ахуалды атап, одан шығатын жолдарды ұсынады. Бұл үшін ғаламтордан түрлі ақпараттар табуға ноутбуктер, энциклопедиялар таратылады. Оқушылар тапқан ақпараттарына, авторларына сілтеме жасай отырып, постер жасайды. Дескриптор:
Жазылым Ж Оқушылар түрлі мәдениет қалыптасқан елдердің жасөспірімдері арасындағы айырмашылықтарын қоршаған ортадағы жасөспірімдердің өмірлерімен салыстыра отырып, ой-толғау жазады. Оқушылар жазылымды бастамас бұрын дескриптор ұсынылады. Дескриптор:
Ф Оқушылар жұпта бір-бірін бағалайды. Бағалау критерийі
Әр топтың ішінде бір бағалаушы болады және сол бағалаушы бағалау критерийлері бойынша топ мүшелеріне жеке баға береді. Сонымен қатар, топтық бағалау да болады. | baq.kz/kk/regional_media/post/42922 Постер, қағаз, маркер Дәптермен жұмыс | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақты бекіту. Кері байланыс. «Жетістік баспалдағы» арқылы бағалау Сабақ соңында: Сабақ басында: |
5 мин | Кері байланыс | ||||
Қосымша мәлімет | |||||
Саралау – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз? | Бағалау – оқушылардың не үйренгенін қалай анықтауды жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланысқа сілтеме Денсаулық және қауіпсіздік АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемесі | |||
Жұптар бірі-біріне қолдау көрсетеді. Нәтижені саралау. | Оқуды қадағалау Сұрақ - жауап Топтық бағалау | Георграфия пәнімен байланыс. Пән мұғалімімен ой бөлістім. Сыныпты топтарға бөлу. АҚТ дағдылары Топпен жұмыс істеу дағдылары. (бір-бірін тыңдау, құрметтеу.) |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?