Биоалуантүрлілік. Қызыл кітап және оның маңызы. Қазақ тілі, 8 сынып, сабақ жоспары. 7 сабақ.
Сабақ: 7 Қазақ тілі мен әдебиеті | Қарағанды қ. ХББ НЗМ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Уақыты: 21.01.2021ж. | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сыныбы: 8 T2 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тарау: | Биоалуантүрлілік. Қызыл кітап және оның маңызы. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты | Т6. Тыңдалым материалдары бойынша жауап беру 8.Т6. Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра отырып жауап беру. А1. Сөздік қорының алуандылығы 8.А1. Мақал-мәтелдерді орынды қолдана отырып, мәтін мазмұнын дамыту. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде өз пікірін өзгелердің пікірімен салыстыра отырып жауап беру. Айтылым барысында мақал-мәтелдерді орынды қолдана отырып, мәтін мазмұнын дамыту. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік міндеттер |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды қалыптастыру | Жауапкерлішік, ынтымақтастық, құрмет | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Биология, география | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АТҚ қолдануы | Таныстырылым, бейнежазба | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білімі | Оқушылар алдыңғы сабақта қазақ тілінің тарихы туралы мәтінмен жұмыс жасап, тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді меңгерді. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған қызмет түрлері: | Ақпарат көздері | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басы 2 мин | Қызығушылықты ояту «Аққаланы сақтап қал» ойыны. Оқушылар жасырылған сөздерді табу арқылы тақырыпты болжайды. |
Ойынға сілтеме: https://www.flippity.net/sm.php?k=1qcuerfVUW1ieR1N-mefYbMdoTrRGADN6_zahnBqHgC8 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы 17 мин | Оқушылар оқу мақсаты негізінде сабақ мақсатын өздері айқындайды. Оқу мақсатына сай бағалау критерийлері таныстырылады. Тыңдалымалды тапсырма Тақырыпқа қатысты лексика(Жаңа сөздермен жұмыс) Оқушылар «Вордуол» қосымшасы арқылы өз беттерінше жаңа сөздермен танысып, мағыналарын ажыратады. Тыңдалымалды тапсырма (Тапсырма «Жазба кітапшасында» орындалады) Берілген сұрақтарға өз ойыңызды білдіріп жауап беріңіз. Дескриптор: - сұрақтармен танысады; - әр сұраққа өз көзқарасы бойынша бір сөйлеммен жауап жазады.
Тыңдалым тапсырмасы Мәтінді мұқият тыңдаңыз. Берілген сұрақтарға мәтін мазмұны бойынша жауап беріңіз. Дескриптор:
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы Жауап кілті
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма «Адасан әріптер» ойыны «Learning.apps» қосымшасында мақал-мәтелдерді мазмұнына қарай сәйкестендіріңіздер.
Айтылым тапсырмасы. «Талқылау алаңы» Оқушылар 4-топқа алдын-ала бөлініп, келесі тапсырмалар бойынша сөйлейді. 1-топ - «Спикерлер»: Мақал-мәтелдің біреуін қолданып, тыңдалым мәтінінің мазмұнын дамытады. 2-топ – «Талқылаушылар»: Спикердің сөзін тыңдап, «иә, бірақ...» деп өзінің позициясын айтып, ойды дамытады. 3-топ – «Сұрақ қоюшылар»: Талқылаушыны тыңдап, тақырыпқа қатысты бір проблемалық сұрақ қояды. 4-топ – «Бағалаушылар»: Қойылған сұраққа «ПОПС» формуласымен жауап береді. Ойын аргументтеуде мақал-мәтелдерді орынды қолданады. «ПОПС» формуласы Бірінші сөйлем «Менің ойымша,... » Екінші сөйлем «Себебі, оны былай түсіндіремін … » Үшінші сөйлем «Оны мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын … » Соңғы сөйлем «Осыған байланысты мынадай қорытынды шешімге келдім .... ». Дескриптор: - пікірге қатысты өз ұстанымын айқындайды; - өз пікірін айқындауда сабақ барысында меңгерген сөздерді қолданады; дәлелдеуде мәтіндегі ақпараттарды қолданады; - мақал-мәтелдің кемінде біреуін қолданады; Бірнеше оқушылардың пікірі тыңдалады. Кері байланыс Қай оқушының пікірі ұнады? Неге? Қай оқушының пікірі сізге ой салды? Бағалау Сабақ соңында сабақ мақсаты мен бағалау критерийлеріне қайтып келіп, «Forms» қосымшасында сауалнамаға жауап беру арқылы мақсатқа жеткен-жетпегендері талқыланады. 1-2 оқушының өзін-өзі бағалауы тыңдалады. | https://wordwall.net/play/4378/348/591 https://learningapps.org/create?new=71#preview https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=yVLbOR7jwkKAg3U1W3KN41UBn-H0I0BHiQVxrPc4llxUQ0IxUUtaQzIzR0hFWlAwQkFKSVo5SUYzVCQlQCN0PWcu | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы 1 минут | Рефлексия «+-!» + білімімді қолданамын -түсінбегенім бар !-келесі сабаққа ұсыныс | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды