Хан Кене. Қазақ тілі, 6 сынып, сабақ жоспары. 4 сабақ.
Сабақ жоспары
Тарихи тұлғалар | Мектеп: Ақтөбе қаласы, ФМБ Назарбаев Зияткерлік мектебі | ||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Оракова М.С. | ||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Хан Кене | ||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 6.2.1.1 Мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру; 6.4.1.1 Тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу. | ||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Мәтінмен жұмыс жасау арқылы детальді ақпаратты анықтауға, жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді дұрыс жазуға үйрету. | ||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||
Тілдік дағдылар | Патшалық бекініс, қоқандық бекініс, хандық билік. | ||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Сабақ оқушылардың бойына топтық, жұптық жұмыс жасау барысында бірін-бірі тыңдай білу, өзгенің пікіріне құрметпен қарау құндылықтарын дарыту, бірін-бірі бағалауы кезінде академиялық әділдік саясатын ұстануға үйретуге бағытталған. | ||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақ әдебиеті, Қазақстан тарихы, география | ||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Оқушылар алдыңғы сабақта алған білімдеріне сүйенеді, тарихи тұлға туралы білімдерін толықтырады. | ||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңдері | Сабаққа жоспарланған іс-әрекеттер | Дереккөздері | |||||||||||||||||
Сабақтың басы
5 минут | 1-тапсырма. Ой шақыру тапсырмасы Оқушылар оқылым мәтінімен таныспас бұрын кестеде берілген сөздерге қарай отырып мәтін не туралы болатынын айтып, мазмұнына болжам жасайды. | Слайд Қазақстан тарихы (энциклопедиялық басылым), | |||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 10 минут | Оқылым тапсырмасы 2-тапсырма Оқушылар мәтінде берілген ақпараттарға мұқият назар аудара отырып танысады. Мәтіндегі басты ақпараттарды түртіп белгілейді. 3-тапсырма Оқылымнан кейінгі тапсырмалар Мәтіннен негізгі, қосымша және детальді ақпараттарды анықтап жазады.
4-тапсырма Әдеби тілдік норманы қолдануға арналған тапсырма Мәтіннен жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді тауып, орфографиялық нормаға сай жазады. Жеке сөздер: Бірге жазылатын сөздер: Бөлек жазылатын сөздер: Дефис арқылы жазылатын сөздер: ДЕСКРИПТОРЛАР
| «Аңыз адам» журналы.
| |||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия Мұғалім сабақ соңында оқу мақсатына қайта оралып, оған қаншалықты жеткендіктерін талқылап, мынадай стратегия арқылы оқушылардың ойын тыңдайды. «Мендік пікір...»
Оқушылар бүгінгі сабаққа қатысты пікірін көмекші сөздер тізбегінен бірін таңдау арқылы білдіреді. | Түрлі түсті қағаздар | |||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау | |||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?