Ана тәрбиесі. Қазақ тілі, 5 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
САБАҚ: Қазақ тілі | Мектеп:Павлодар қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі. | ||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Б.Тукай | ||||||||||||
Сынып: 5 (оқыту тілі қазақ тілінде) | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||
Бөлім атауы: | Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер. | ||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ана тәрбиесі | ||||||||||||
Сабақтың түрі | Қайталау сабағы | ||||||||||||
Жүзеге асатын оқу мақсаттары | 5.Ж3.Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру. 5. ӘТН1. Қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу | ||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Сюжетті суреттер негізінде әңгіме жаза білу. Жазу барысында қазақ тілінің үндесік заңын сақтау. | ||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||
Дескриптор |
| ||||||||||||
Тілдік міндеттер | Сөйлеу мәдениетін жетілдіру үшін қолдануға ұсынылған тілдік оралымдар:
| ||||||||||||
Құндылықтар | Патриоттық тәрбие мен азаматтық жауапкершілік. Мұғалім сюжетті суреттердің желісі арқылы әңгіме жазғыза отырып, ананың қоғамдағы рөлін, ана тәрбиесінің маңыздылығын көтереді, туған жерге сүйіспеншілігін арттырады. | ||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Отбасы құндылықтары | ||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||||||||||
Сабақтың басы 5 мин 5 мин | Мұғалім оқушылармен амандасады, оқушының дайындығына назар аударады Қызығушылықты ояту/сабақ тақырыбына шығу Мұғалім: -Балалар мына суреттен не байқап отырсыздар? -Қандай отбасылық дәстүрлерді білесіздер? -Отбасылық дәстүрдің қандай маңызы бар? -Біздің сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыздар? Ықтимал жауаптар
Тақырыпқа шығу. Мұғалім: Оқушылар, біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыздар?
Оқыту мақсатымен мұғалім таныстырады.бағалау критерийлерін құрастырады. | ||||||||||||
Сабақтың ортасы 25 мин | Тапсырма. Жұптық жұмыс. Оқушылардың назарына ананың қоғамдағы орны, рөлі туралы түрлі суреттер беріледі. Сол суреттердің желісі негізінде оқушылар 70-80 сөзден тұратын әңгіме жазулары керек. Әңгіме жазу брысында қазақ тілінің үндестік заңын қатаң сақтап, қолдау мақсатында берілген мақал-мәтелдерді қолдануға болады.
Оқушы әңгімесін сынып алдында «автор орындығына» отырып жариялайды Бағалау: бағалау критерийі бойынша мұғалімнің кері байланысы | ||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | Кері байланыс Оқушылар сабақ барысында алған 3 жаңа алған ақпаратын, сабақта кездескен 2 қиыншылықты және сабақтың ұнаған 1 аспектісі туралы айтады. Мұғалімнің оқушыға берген кері байланысы Үйге тапсырма: Ана туралы 5 мақал-мәтел жаттап келу. | ||||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) | |||||||||||
Саралау – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Оқушылар білетін мақал-мәтелдің санына сараланып топтасады. Жазылым дағдысын арттыру үшін мұғалім алдын ала тілдік мақсаттарды ұсынады. Сонымен қатар, сабақтың өн бойында жетелеуші сұрақтар арқылы оқушыға бағыт береді. Күтілетін нәтиже Оқушылардың барлығы Әңгіме жазуда тілдік оралымдарды қолдана алады; Кейбір оқушылар жағдаяттық сюжетті әңгіме жазады. Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз? Әңгіменің ішінде өзінің өлеңін енгізуге болады. | Тапсырмалардың өзара байланысты болуына баса назар аударылады. Жұмыс нәтижесі жетістік критерийлері арқылы бағаланады. | Пәнаралық байланыс – тарих, география. Отбасы құндылықтары. Отан – отбасынан басталады. Интерактивті тақта сабақ материалдарын демонстрациялау мақсатында қолданылады. | |||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1:таңдалған ресурс көздері 2:тілдік мақсатпен жұмыс Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: жұптық жұмыс формасын қолдану 2:әңгіме жазу Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? Тілдік мақсатты жетілдіре түсуді басты назарда ұстау керек. |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?