Табиғаттың таңғажайып құбылыстары. Қазақ тілі, 4 сынып, сабақ жоспары. 1 сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: Табиғат құбылыстары Күні: | Мектеп: Көкшетау қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||
Сынып: 4 | Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Табиғаттың таңғажайып құбылыстары | |||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өмірде болған/өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып баға беру 4.2.2.2* шығармадан әдеби көркемдегіш құралдарды (теңеу, эпитет, кейіптеу, аллитерация, әсірелеу), пейзажды табу және оларды қолдану | |||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||||||||||
Бағалау критерийі |
| |||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Құпия, сыр, таңғажайып, табиғат құбылыстары, монолог, т.б. | |||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өмір бойы білім алу, жалпы азаматтық құндылықтар | |||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану, ғылымға кіріспе | |||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Табиғат құбылыстары туралы біледі | |||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||
Сабақтың басы 0-10 минут | І. Ұйымдастыру кезеңі. Қоңырау үні соғылды, Сабағымыз басталды. Оқушылар тынышалып, Қатар-қатар тік тұрды. ІІ.Қызығушылық-мотивациялық кезеңі «Жасырын сөздерді анықта» ойыны Жарқылдан соң жаңағы, суға бөкті бар алап. Көкте түрлі жолақты, өрнек тұрды ғаламат! Кемпірқосақ Аспанды от қамшы осады, ащы үнін ышқынып қосады. Найзағай Аспан түйді қабағын, сұр пердесін керді де, жапты жердің танабын Тұман Көкте туып, жерде өледі Жаңбыр
/табиғат құбылыстары/ ІІІ.Сабақтың тақырыбы мен мақсаты мен таныстыру, бағалау критерийлерін шығару. | Презентация | ||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10-35 минут | (МК), (Ұ) Бейнежазба Мақсаты: ұқсас оқиғаларды өзара салыстырып, баға беру. «Табиғаттың таңғажайып құбылыстары» бейнежазбасын тамашалау және ассоциациялау.Бейнежазба мазмұнына өз пікірін білдіру. –Қандай құбылыстарды көрдіңдер? -Табиғат құбылыстары дегенде көз алдарыңа не елестейді? -Неліктен олар таңғажайып деп айтылады? - Аталған табиғат құбылыстарына ұқсас тағы қандай құбылыстарды білесіңдер? /Оқушылардың жауаптары тыңдалады, өзара толықтырулар енгізіліп, кері байланыс жасалады/. (МК, Ұ) Монолог дегеніміз не? Мақсаты: монологтың ерекшелігі мен құрылымымен танысу.
(Т) Монолог туралы ақпарат. Оқушылар үш топқа бөлініп, қима қағаздарда жазылған мәлімет таратылып беріледі. Тапсырма: берілген ақпаратты топта талқылап, басқа топтарға «Галлерея» әдісі бойынша түсіндіру, «Екі жұлдыз, бір тілек» бойынша өзара бағалау.
/Кері байланыс жасалып, өзара бағаланады/. (Т) Монолог құрастырамын. Мақсаты: көркемдегіш құралдарды қолданып, монолог құрастыру.
Тірек сөздер:Жасыл көл, алып аю көлеңкесі, піллә ағаштар, қызыл күрең түсті көл, ағаштардағы ешкілер, кемпірқосақ өзен, қызыл теңіз шаяндары, көк жанартау, жылжитын тастар, жарық қоңыздар үңгірі, Сахара көзі, алаулы кемпірқосақ, айналмалы найзағай, марсияндық көрініс, мұзды үңгірлер. Жоспар: 1.Әлемдегі таңғажайып құбылыстар 2.Өзіндік баға беру (Т), (Қ) Құрастырылған монологты баяндау және бірін-бірі бағалау
| http://bilim-all.kz/article/1948-Tabigattyn-tangazhaiyp-qubylystary Қима қағаздар Постерлер Сызба Қима қағаздар | ||||||||||||||
Сабақтың соңы 35-40 минут мин | Рефлексия: «Жетістік жолы» әдісі -Бүгін білдім- маған қызықты болды-маған қиындық туғызды- бірін таңдап, өзінің аңдауының себебін түсіндіру, кері байланыс беру. Өзін-өзі бағалау | Жетістік жолы | ||||||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||
Топтар бойынша тапсырмалар орындау | Мәтіннен көркемдегіш құралдарды анықтауын бағалау. | Топта бірі-бірі тыңдау. Сыныпта қауіпсіздік ережелерін сақтау. | ||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды