Еліміздің туын желбіреткен отандастарым. Қазақ тілі, 4 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім: Менің Отаным – Қазақстан

Күні:

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 4

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Еліміздің туын желбіреткен отандастарым

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.4 Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау

3.8 Каллиграфиялық нормаларды сақтау нормаларды сақтау

Сабақ мақсаттары

Мәтіннің тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтіннен деректер келтіре отырып дәлелдеу

4.3.8.1 каллиграфиялық нормаларды сақтау және жазу техникасын жетілдіру және таза жазу

Тілдік мақсаттар

Нышан, мақтаныш, рәміз.

 Бағалау критерийі

Мәтінні негізгі ойын анықтап, автордың ойын мәтіннен деректер келтіре отырып дәлелдеуі бағалау

Құндылықтарды дарыту

қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік;

 Пәнаралық

 байланыстар

Дүниетану, өнер

Алдыңғы меңгерілген білім

Бірыңғай сөйлем мүшелері

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды түгендеу, сабаққа әзірлігін тексеру.

Психологиялық сәт:Мынау менің жүрегімЕлімді мен сүйемінЖақсылыққа жақын бопӘрдайым күліп жүремін.

ІІ. Үй жұмысын тексеруӘр оқушы Қазақстанның чемпионы туралы жазып келген ақпаратпен таныстырады.Бағалау критерийі: автордың ойын мәтіннен деректер келтіре отырып дәлелдеуДескриптор: Мәтіннің тақырыбын баяндау; Мәтіннен деректер келтіру; Автордың ойын дәлелдеу.

ІІІ. Өткенді қайталау.

«Полюстер» ойыны

Мақсаты:Сөйлем мүшелері, тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелер тақырыбын қайталау. - Бастауыш тұрлаушы мүше.

  • Баяндауыш тұрлаусыз мүше.
  • Баяндауыш сөйлемнің басында тұрады.
  • Тұрлаусыз мүщелер екіге бөлінеді.
  • Тұрлаулы мүшелер екіге бөлінеді?
  • Бастауыш не істеді? Қайтті? Деген сұрақтарға жауап береді.
  • Баяндауыш қайда? Неге№ деген сұрақтарға жауап береді.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау.

Ой шақыру: Мен – Қазақстанмын!

Болашаққа сәлемін жолдайтұғын,

Қырандай қос қанатын қомдайтұғын.

Бәйгелерде оздырып қос тұлпарын,

Тұғырын саф алтыннан сомдайтұғын.

Мен – Қазақстанмын! Бабалар намысымын,

Байтақ елмін игілік, табысы мың!

2030- мәресі әйгілейтін

Азияның айбарлы барысымын!

Өлеңін оқып, автор бұл өлеңмен не айтқысы келгенін анықтау. Сабақтың мақсаты мен тақырыбын түсіндіру.

Сабақтың ортасы

«Қар лақтыру» ойыны Мақсаты: оқушылардың Қазақстан туралы білімдерін еске түсіру.

Әр оқушы қағазға Қазақстанға байланысты 1 сұрақ жазады да, умаждап бір-біріне лақтырады. Сол сұрақтарға өздері жауап береді.

1. Қазақстан Республикасы қандай мемлекет?

2. Оның өз рәміздері бар ма?

3. Қазақстан байрағында не бейнеленген? Түсі қандай?

4. Елтаңбада не бейнеленген?

5. Қазақсатан Республикасы әнұранының сөзін және әнін кімдер жазған?

6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік тілі қай тіл?

7. Тәуелсіздік күні қашан?

8. Туған ел, жер туралы мақал – мәтел айтшы.

9. Қазақстан Республикасының астанасы қай қала?

10. Қазақ батырларын ата

V. Жаңа сабақты меңгерту.Сөздік диктантМақсаты: оқушылардың сауатты және таза жазу дағдыларын дамыту.сөйлем мүшелерн білу.

Рәміздер, Елтаңба, құрметтеу, шаңырақ, қанатты тұлпар, жұлдыз.

Топтық жұмыс: Әр топ осы сөздермен сөйлем құрастырады. Сөйлемді сөйлем мүшелеріне талдайды.VІ. Оқулықпен жұмыс221 бет «Ұшып келем»Өлеңді мәнерлеп оқу. Түсініксіз сөздердің мағынасын ашу.

VІІ. Дәптермен жұмыс«Сөйлем мүшелері» тақырыбын ашу.

Кестені толтыру.

31-жаттығу, 57-бет

Мақалды жатқа жазу.

33-жаттығудағы сызбаларды пайдаланып, «Еліміздің нышандары» тақырыбына сөйлемдер құрастыру.

сөзіне мәндес сөз.

https://www.youtube.com/watch?v=XjsYPFmSshI

карточка

презентация

Сабақтың соңы

Рефлексия: «Сөйлемді аяқта»

  • Мен үшін бүгінгі сабақ ....
  • Маған қиын болған кезім...
  • Келесі сабақта .... білгім келеді.

Үй жұмысы:Түйе малын сипаттап жаз. 221 бет «Ұшып келем» өлеңін жаттау.

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Топтарға тапсырма беру арқылы

Тақырыпқа тыңдарманды қызықтыруын бағалау

Топта бірі-бірі тыңдау. Сыныпта қауіпсіздік ережелерін сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу