М. Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы. Қазақ әдебиеті, 11 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Сабақ: Қазақ әдебиеті | Қарағанды қ. ХББ НЗМ | |||||||
Уақыты: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сыныбы: 11 T1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||
Тарау: | Ғасырлық туынды. М.Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы «Тайғақта» тарауы | |||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты | 11.2.3.1 шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау; | |||||||
Сабақ мақсаты | «Тайғақта» тарауындағы көркемдегіш құралдардың шығарма идеясын берудегі қызметін талдайды. | |||||||
Бағалау критерийлері | «Тайғақта» тарауындағы оқиғаларды жүйелей алады; Тараудағы көркемдегіш құралдарды тауып, шығарма идеясын берудегі қызметін талдайды. | |||||||
Тілдік міндеттер |
| |||||||
Құндылықтарды қалыптастыру | Тіл мен мәдениет, тарихтың ортақтығы, ынтымақтастық, құрмет | |||||||
Пәнаралық байланыс | Тарих, қазақ тілі | |||||||
АТҚ қолдануы | Таныстырылым | |||||||
Алдыңғы білімі | Оқушылар алдыңғы сабақта шығарманың сюжеттік желісіне талдау жасады. | |||||||
Жоспар | ||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған қызмет түрлері: | Ақпарат көздері | ||||||
Басы 4 мин | Қызығушылықты ояту Оқушылар «Шаттық шеңберіне» жиналады және Мұхтар Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясының 1-томынан алған әсерлерімен бөліседі. |
| ||||||
Ортасы 33 мин | Оқушыларға тарау тақырыбы, дағды мен оқу мақсаттары, бағалау критерийлері таныстырылады. Тапсырма 1. «Тайғақта» тарауындағы оқиғаларды «Цицерон» сызбасына түсіріңіздер. Тапсырма 2. Берілген үзіндідегі көркемдегіш құралдарды тауып, автор идеясын берудегі қызметін «Логикалық мағынаға негізделген эвристикалық жобалау технологиясы» бойынша талдаңыздар. 15 минут. 1-жұп: 3-10- бет (әкені шығарып салу) 2-жұп: 23 – 26 – бет(Тәкежан оқиғасы) 3-жұп: 31-36-бет (ерекше сиқырлы күй) 4-жұп: 38-43- бет (Айкеріммен жолығу) Тапсырма 3. Оқушылар жаңадан 5 топ құрып, өз үзінділері бойынша талдауды өзге оқушыларға талдап түсіндіреді. Әр оқушыға 3 минут. 15 минут Бағалау Топтағы әр оқушыны ЖК бойынша бағалайды. Кері байланыс Өзге оқушыны тыңдаудың қандай пайдасы болды? Біліміңізді қай жағынан толықтыра алдыңыз? Қай оқушының жұмысы сізге ұнады? Неге? Бағалау. | Таратпа материал | ||||||
Соңы 3 минут | ||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?