М.Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы. Қазақ әдебиеті, 11 сынып, сабақ жоспары. 9 сабақ.
Сабақ: Қазақ әдебиеті | Қарағанды қ. ХББ НЗМ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Уақыты: | Мұғалімнің аты-жөні: Хасенова А.Т. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сыныбы: 11 T1 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Тарау: | Ғасырлық туынды.М. Әуезов «Абай жолы» роман-эпопеясы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты | 11.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | «Қияда» бөліміндегі кейіпкерлер жүйесін жинақтайды, кейіпкердің ерекше қасиеттерін даралайды, өмір шындығын көрсетеді | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | - кейіпкердің іс-әрекеті арқылы кейіпкерлер жүйесін жинақтайды - таңдалынған кейіпкердің ерекшелігін, даралығын талдайды - кейіпкерлер образы арқылы өмір шындығын көрсетеді | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік міндеттер |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды қалыптастыру | Тіл мен мәдениет, тарихтың ортақтығы, ынтымақтастық, құрмет | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Тарих | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
АТҚ қолдануы | Таныстырылым | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білімі | Оқушылар алдыңғы сабақта шығарманың жанрлық ерекшелігіне талдау жасады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған қызмет түрлері: | Ақпарат көздері | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Басы 3 мин | Қызығушылықты ояту «Интервью» әдісі Оқушылар шеңберге тұрып жұптасады. Мұғалім оқушыларға екі түрлі қима қағаз ұсынады. Микрофон – сұхбат беруші Чек-лист – сұхбат алушы Мұғалім оқушыларға кесте ұсынады. Осы кестеге қарай отырып оқушылар өзара сұхбат жүргізіп, кейіпкерлер образына талдау жасайды. Кейіпкерлердің іс-әрекеті мен жай-күйіне қатысты үзінділерді оқи отырып, қай кейіпкерге қатысты екенін анықтап, кейіпкердің сипатына 1-2 сөйлеммен ғана талдау жасаңыздар.
|
Қима қағаздар | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Ортасы 34 мин | Оқушыларға сабақ тақырыбы, тілдік дағды мен оқу мақсаттары, бағалау критерийлері таныстырылады. Жұптық жұмыс «Мен таныған образ» Жұпта кейіпкерді таңдау арқылы кейіпкердің тарауда байқаған ерекше мінезі мен қасиетін анықтап, дәлел келтіріңіздер. Анықталған әрекетке қатысты өзіндік көзқарастарыңызды білдіріңіздер.
Шығармашылық жұмыс Кейіпкерлер әлемі сыр шертеді Оқушылар топта бір тақырыпты таңдап шағын зерттеу жұмысын жүргізеді. Тапсырма: Кейіпкерлер және олар арқылы танылатын құндылықтар турасында пікір білдіріп, дәлелдер келтіріп, шағын жоба жұмысын жазыңыз.
«Галереяда ой шарлау» Әр топ өз жұмысын сынып қабырғасына іледі. Оқушылар сағат тілінің бағыты бойынша «Галереяда» орналасқан материалдармен танысып стикерге кері байланыс жазып қалдырады. Бағалау. Оқушылар өзін-өзі бағалайды. Оқушылардың аттары жазылған қима қағаздарды таңдау арқылы бірнеше оқушылардың бағалаулары тыңдалады. Сабақ соңында оқушылар бағалау парақтарын мұғалімге тапсырады.
| Қима қағаздар Таратпа материал Бағалау парақтары | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Соңы 3 минут | Рефлексия Бүгінгі сабақтан өміріме қажетті қандай ой түйдіңіз? Қандай дағдыларыңызды дамыта алдыңыз? Қай топтың жұмысы сізге ерекше ұнады? Неге? Келесі сабаққа қандай ұсыныс айтасыз? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?