Мамандықтар әлемі. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Пән: Қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4 Мамандықтар әлемі Күні: Сынып: 4 | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Мамандықтар әлемі | |||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.3.1.1 мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып / шолып / белгі қойып оқу 4.5.1.3 өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің шақ, рай формаларын ауызша / жазбаша тілде қолдану | |||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып оқиды, шағын мәтіннен етістіктің рай формасын ауызша, жазбаша тілде қолданады. Көптеген оқушылар: мәтінді іштей, түсініп және қажетті ақпаратты тауып оқиды, өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің рай формасын ауызша, жазбаша тілде қолданады. Кейбір оқушылар мәтінді іштей, түсініп және барлық қажетті ақпаратты тауып оқиды, өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің рай формасын ауызша, жазбаша тілде еркін қолданады. | |||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Мәтіннен қажетті ақпаратты табады. Сөйлеу және жазу барысында етістіктің рай формасын қолданады. | |||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | маңызды, қажетті, жауапты | |||||||||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту | Ынтымақтастық | |||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | |||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | |||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Мамандық атауларын біледі. | |||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин | (Ұ) Қызығушылықты ояту. «Кім көп біледі?» Сөз бен суретті байланыстырып, қалай райлы сөйлемдер құрастырады. Менің Сенің Оның Алинаның Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру | |||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7 мин 10 мин 3 мин 10 мин | (Ұ,МК) «Мен білемін!» Оқушылар берілген суреттер негізінде сұраққа жауап береді. Тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен танысады.
Бұл мамандық қандай? (Т) «Карусель» әдісі. Оқушылар шағын топтарда карусель әдісімен қозғалып жүріп, мәтіндерді оқиды, кестені толтырады. 1-мәтін. Менің атым – Назгүл. Менің болашақта дәрігер болғым келеді. Дәрігерлер адамдарды емдейді, қиналғанда көмектеседі. Дәрігер – маңызды, қажетті және жауапты мамандық. Дәрігер болу үшін көп оқу керек. 2-мәтін. Менің атым – Ербол. Менің болашақта өрт сөндіруші болғым келеді. Өрт сөндірушілер адам өмірін құтқарады. Өрт сөндіруші – қауіпті мамандық. Өрт сөндіруші болу үшін спортпен айналысу керек. Себебі өрт сөндірушілердің денсаулығы мықты болу керек. 3-мәтін. Менің атым – Асанәли. Менің болашақта суретші болғым келеді. Суретші болу үшін суретті жақсы салу, сұлулықты терең түсіну керек. Суретші – әдемі мамандық. Суретшілер адамдарға қуаныш сыйлайды.
Дескриптор:
Кері байланыс. «Смайликтер» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды. - тапсырманы дұрыс орындадым, қате жоқ - тапсырманы орындауда қателер болды. - тапсырманы орындау қиын болды. (Ө) «Ойлан, жаз» Оқушылар кездейсоқ таңдау арқылы суретті таңдап, сол бойынша шағын мәтін жазады. Оқушыларға жазу үшін тірек сөздер ұсынылады.
Тірек сөздер: жауапты, маңызды, қажетті, болашақта, болу үшін, болғым келеді. Дескриптор:
| |||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин | «Пайыздық көрсеткіш» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды. 25% 50% 100% | |||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | ||||||||||||||||||||
Сабақбойынша рефлексия | ||||||||||||||||||||||
Жалпыбаға Сабақтың жақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралыдаойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?