Кім жомарт? Не жомарт? Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Кім жомарт? Не жомарт? | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 4.3.2.1 жаңа сөздермен фразалар кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсіну 4.3.4.1 мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: мұғалімнің қолдауымен жаңа сөздермен фразалар кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді, мәтін мазмұнын бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастырады және оған жауап береді. Көптеген оқушылар: жаңа сөздермен фразалар кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды түсінеді, мәтін мазмұнын бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастырады және оған жауап береді. Кейбір оқушылар: жаңа сөздермен фразалар кездесетін шағын мәтіндегі негізгі ойды толық түсінеді, мәтін мазмұнын бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастырады және оған толық жауап береді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Шағын мәтіннің негізгі ойын түсінеді. Мәтін мазмқұнын бағалайтын сұрақтарға жауап береді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Қасиет, жомарт | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту | Ынтымақтастық | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Презентация | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Тақырыпқа қатысты сөйлемдер құрастыра алады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 мин | (Ұ) Қызығушылықты ояту. «Шаттық шеңбері» Оқушылар сабақтың басында бір-біріне жылы тілектерін білдіреді. Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 12 мин 3 мин 10 мин | (Ұ) «Тапқыр болсаң, тауып көр!» Оқушылар берілген сөзжұмбақты шешу арқылы тақырыпқа қатысты жаңа сөзбен танысады. Жаңа сөзді қолданып сөйлемдер құрастырады. 1. Төрт түліктің бірі, үй жануары. (жылқы) 2. Еңбек етуге ең керекті дене мүшесі? (қол) 3. Мектепте мұғалім бізге не береді? (білім) 4. Әр адамға ең жақын жан? (ана) 5. Бәрін алдайтын ертегі кейіпкері кім? (Алдар көсе) 6. Адам не арқылы сөйлейді? (тіл)
Тапсырманың мақсаты – оқушылардың сөздік қорын жаңа сөздермен толықтыру. (Ж) «Оқы, біл» Оқушылар берілген мәтінді түсініп оқиды, тапсырмаларды орындайды. «Кім жомарт? Не жомарт?» - Кім жомарт? - Батыр жомарт - Халық үшін жанын берген! - Кім жомарт? - Ұстаз жомарт - Бар балаға тәлім берген. - Не жомарт? - Жер жомарт - Адамзатты асыраған! - Не жомарт? - Күн жомарт - Жерге нұры шашыраған! Мұзафар Әлімбаев 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.
2-тапсырма. Берілген сөздердің баламасын жаз.
Дескриптор:
Кері байланыс. «Полюстер» арқылы тапсырма бойынша кері байланыс жасайды.
(Ж,Т) «Ойлан, жаз» Оқушылар өлеңді жұпта жалғастырып жазады. Қабылдау деңгейі орташа оқушыларға кесте беріледі. Олар кестені толтыру арқылы жалғастырады. Жұптар топтарға бірігіп жауаптарымен бөліседі.
Дескриптор:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 7 мин | «Аяқталмаған сөйлемдер» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақбойынша рефлексия | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпыбаға Сабақтың жақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралыдаойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?