file loc phone login_m arrow_left arrow_right author ca cat compl coms del down fav fav_del fav_m fav_m_del fb gp left like login mail od reply right search sort sort_down sort_m sort_up tw up view vk ya

Қуыршақ көріністерін жасау. А.С. Пушкин «Балықшы мен Алтын балық» ( орыс ертегісі). Қазақ тілі (орыс сыныбы), 2 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

6-бөлім «Салт дәстүр және ауыз әдебиеті»

Күні:

Сынып: 2

Мектеп: Талдықорған қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Кушерова Л.К.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қуыршақ көріністерін жасау. А.С. Пушкин «Балықшы мен Алтын балық» ( орыс ертегісі)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2 Сөздердің лексикалық мағынасын түсіну

2.1.2.1 баяу және анық айтылған күнделікті өмірде жиі қолданылатын сөздер мен қарапайым фразалардың мағынасын түсіну

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Мұғалімнің көмегімен баяу және анық айтылған күнделікті өмірде жиі қолданылатын сөздердің мағынасын түсінеді.

Көптеген оқушылар: Мұғалімнің көмегімен баяу және анық айтылған күнделікті өмірде жиі қолданылатын сөздер мен қарапайым фразалардың мағынасын түсінеді.

Кейбір оқушылар: Өз бетінше баяу және анық айтылған күнделікті өмірде жиі қолданылатын сөздер мен қарапайым фразалардың мағынасын түсінеді.

Бағалау критерийлері

Ертегідегі жиі қолданылатын сөздер мен қарапайым фразалардың мағынасын түсінеді.

Tілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:

шал, кемпір, алтын балық, ау, бай, ханшайым, мейірімді, сенгіш, қайырымсыз, ақкөңіл, қанағатсыз, аңқау

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Мен ... ойлаймын, Мен .. санаймын

Құндылықтарды дарыту

Жақсы дос болуға үйрету. Адамгершілік қасиеттерді (мейірімділік, сенімділік, татулық) арттыру.

Пәнаралық байланыстар

Ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

https://www.youtube.com/watch?v=8QDaf94molo

Сергіту сәті

Бастапқы білім

«Үйшік» орыс ертегісін сюжетті суреттер мен тірек сөздер арқылы мазмұндау.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылығын ояту.

(Ұ) Тақтада сурет көрсету.

Сабақтың тақырыбы:

Қуыршақ көріністерін жасау. А.С. Пушкин «Балықшы мен Алтын балық» ( орыс ертегісі)

Бүгін сабақта:

  • Ертегідегі жиі қолданылатын сөздер мен қарапайым фразалардың мағынасын түсінеді.

Сабақтың ортасы

(Ұ) Оқушылар ертегіні рөлге бөліп мәнерлеп оқиды.

(ҚБ) Оқушыларға сюжетті суреттер мен тірек сөздер арқылы«Үйшік» орыс ертегісін мазмұндау.

Дескрипторлар арқылы бірін-бірі бағалайды.

Дескрипторлар:

  • мәтіннің мазмұнын суретті жоспар бойынша баяндайды;
  • тірек сөздерді мағынасына сәйкес қолданады;
  • сөйлемдердің құрылымын сақтайды;

) «Балықшы мен Алтын балық» ертегісінің сюжетті суреттерін бояйды.

(Ж) Сол суреттерді ретімен орналастырып ертегіні мазмұндайды. Оқушылар ертегіні мазмұндау кезінде қолданылатын оралымдарды пайдалану. Мәселен, Ертеде… Бір күні... Кенеттен… Содан соң… Келесі… Соңында… Аяғында…

(Ұ) СЕРГІТУ СӘТІ

https://www.youtube.com/watch?v=8QDaf94molo

(Ұ) Кейіпкерлерін атайды.

Кейіпкерлерді сипаттайды.

Ертегінің түрін анықтайды.

Дескрипторлар:

  • Сөз орамдарын қолдана отырып мазмұндайды.
  • Кейіпкерлерін атайды.
  • Кейіпкерлерді сипаттайды.
  • Ертегінің түрін анықтайды.

Дифференциация:

қабылдау деңгейі жоғары оқушылар жаңа сөздерді қатыстыра отырып, сөйлем құрап айта алады;

қабылдау деңгейі орташа оқушылар жаңа сөздерді қатыстыра отырып, сөйлем құрай алады.

Үйге тапсырма: Сөздерді жаттау. Ертегіні мазмұндауға даыйндалу.

Сабақтың соңы

Рефлексия: Пейзаж

Оқушылар өздерінің көңіл-күйлеріне байланысты суретті сабақтың басында сонан соң соңында таңдайды.

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

қабылдау деңгейі жоғары оқушылар жаңа сөздерді қатыстыра отырып, сөйлем құрап айта алады.

Дескрипторлар арқылы бірін-бірі бағалайды.

Жұптық, ұжымдық жұмыс кезеңінде бір-біріне құрмет, сыйластық көрсету.



Толық нұсқасын 29 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Грузия қазақстандықтарға білім грантын бөлді
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
Пікір жазу