Мектептегі түрлі жағдайлар туралы оқу №2. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 2 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Пән: Қазақ тілі Т2

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3-бөлім «Менің мектебім»

Күні:

Сынып: 2

Мектеп: Талдықорған қаласындағы физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Кушерова Л.К.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Мектептегі түрлі жағдайлар туралы оқу №2

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

3.3 Мәтіннің жанрлары мен түрлерін анықтау

2.3.3.1 мәтіннің жанрын (өлең, ертегі, жұмбақ, жаңылтпаш, төрт түлік туралы жырлар, әңгіме) ажырату

3.4 Сұрақтар мен жауаптар құрастыру

2.3.4.1 мәтін мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар құрастыру және оған толық жауап беру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен мәтіннің жанрын (өлең, ертегі, жұмбақ, жаңылтпаш, төрт түлік туралы жырлар, әңгіме) ажыратады. Мәтін мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар құрастырады.

Көптеген оқушылар: мұғалімнің бағытымен мәтіннің жанрын (өлең, ертегі, жұмбақ, жаңылтпаш, төрт түлік туралы жырлар, әңгіме) ажыратады. Мәтін мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар құрастырады және оған жауап береді.

Кейбір оқушылар: өз бетінше мәтіннің жанрын (өлең, ертегі, жұмбақ, жаңылтпаш, төрт түлік туралы жырлар, әңгіме) ажыратады. Мәтін мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар құрастырады және оған толық жауап береді.

Бағалау критерийлері

Мәтіннің жанрын (өлең, ертегі, жұмбақ, жаңылтпаш, төрт түлік туралы жырлар, әңгіме) ажыратады.

Мәтін мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар құрастырады.

Құрастырылған қарапайым сұрақтарға толық жауап береді.

Tілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:

Өтінемін, кешіріңіз,шығуға бола ма? рахмет, тәртіпті бұзбау, көмектесіңізші, қай сөреде? қызық кітап, қашан тапсырамын?

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Менің ойымша ..., Біздің ойымызша...

Құндылықтарды дарыту

Өз мектебіне сүйіспеншілік, құрмет көрсетуге үйрету.

Пәнаралық байланыстар

орыс тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Бастапқы білім

Мектептегі түрлі жағдайлар туралы оқу №1

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ертеңгілік шеңбері

(Ұ) -Балпанаққа қандай ескертпелер берер едіңдер?

Оқушылар сұраққа жауап береді.

Оқушыларды сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстыру.

Сабақтың ортасы

(МК) Балаларға сұрақтар қою.

  • Көп кітаптар қай жерде болады?
  • Кітапханада.
  • Кітап беретін адам ол кім?
  • Кітапханашы.
  • Оқулықтағы суретке қарайық. Балалар кітапханаға келді. Кітапты қалай сұрайды? Көмектес.

Қажетті сөздерді диалогта қолдану.

Өтінемін, кешіріңіз,шығуға бола ма? рахмет, тәртіпті бұзбау, көмектесіңізші, қай сөреде? қызық кітап, қашан тапсырамын?

(Ж) Оқушылар жұптық жұмыс істейді.

(Ұ) Мұғалім мәтінді мәнерлеп оқиды.

Жанр бойынша бұл не? Мәтін бе, жұмбақ па, өлең бе, жаңылтпаш па, әңгіме ме? Неге?

Жексен

Жексенді сыныптастары «Тәртіпсіз Жексен» деп атайды.Сабақта тыныш отырмайды. Қасындағы балаларға үнемі кедергі жасайды.Оқу құралдарын үйіне тастап кетеді. Сабаққа кешігіп келеді.

(Ж)Сұрақтарға жауап береді.

  • Жексен қандай оқушы?
  • Жексенді тәртіпсіз деп айтуға болады ма?
  • Жексенде қандай жаман әдеттер бар?
  • Жексенге не айтар едің?
  • Көптік жалғаулары бар сөздерді табыңдар.

Дескриптор:

  • Сұрақтарға дұрыс жауап береді.

Жұптар бірін-бірі бағалайды.

СЕРГІТУ СӘТІ

Шаршадым «Ух!»дедім,

Ренжідім «Тух!» дедім.

Қорықтым «Ой!» дедім,

Өкіндім «Ах!» дедім.

Шарасыз «Ех!» дедім,

Таңырқап «О!» дедім.

Біліп ап, «Ә!» дедім,

Қуанып «Ха-ха-ха!»дедім.

Дәптермен жұмыс.

Жексенге хат жазайық. Хатта сөйлемнің түрлерін қолданып көр. Берілген үлгі бойынша хат жазады.

Дескриптор:

  • Сөйлемдерді дұрыс құрастырады.

«Не деу керек?» Ә.Дүйсенбиевтің өлеңін мәнерлеп оқу. Талдау.

Дифференциация:

қабылдау деңгейі жоғары оқушылар оқыған кітаптарының негізгі бөлімдерін еркін оқып бере алады.

қабылдау деңгейі орташа оқушылар

оқыған кітаптарындағы негізгі сөздері мен сөз тіркестерінтүсінеді, оны оқып бере алады.

Сабақтың соңы

Кері байланыс:

Бояу

Қызыл – түсінбедім

Сары – аздап түсіндім.

Жасыл - түсіндім

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

қабылдау деңгейі жоғары оқушылар оқыған кітаптарының негізгі бөлімдерін еркін оқып бере алады.

қабылдау деңгейі орташа оқушылар

оқыған кітаптарындағы негізгі сөздері мен сөз тіркестерінтүсінеді, оны оқып бере алады.

Жұптар бірін-бірі бағалайды.

Жұптық,ұжымдық жұмыс кезінде бір-біріне құрмет көрсету

Сөздерді жаттау.

Өтінемін, кешіріңіз, рахмет, тәртіпті бұзбау, көмектесіңізші, қызық кітап, Қай сөреде? Қашан тапсырамын? Шығуға бола ма?

Сөздерді жаттау.

Өтінемін, кешіріңіз, рахмет, тәртіпті бұзбау, көмектесіңізші, қызық кітап, Қай сөреде? Қашан тапсырамын? Шығуға бола ма?

Сөздерді жаттау.

Өтінемін, кешіріңіз, рахмет, тәртіпті бұзбау, көмектесіңізші, қызық кітап, Қай сөреде? Қашан тапсырамын? Шығуға бола ма?

Сөздерді жаттау.

Өтінемін, кешіріңіз, рахмет, тәртіпті бұзбау, көмектесіңізші, қызық кітап, Қай сөреде? Қашан тапсырамын? Шығуға бола ма?

Сөздерді жаттау.

Өтінемін, кешіріңіз, рахмет, тәртіпті бұзбау, көмектесіңізші, қызық кітап, Қай сөреде? Қашан тапсырамын? Шығуға бола ма?

Сөздерді жаттау.

Өтінемін, кешіріңіз, рахмет, тәртіпті бұзбау, көмектесіңізші, қызық кітап, Қай сөреде? Қашан тапсырамын? Шығуға бола ма?

Сөздерді жаттау.

Өтінемін, кешіріңіз, рахмет, тәртіпті бұзбау, көмектесіңізші, қызық кітап, Қай сөреде? Қашан тапсырамын? Шығуға бола ма?

Сөздерді жаттау.

Өтінемін, кешіріңіз, рахмет, тәртіпті бұзбау, көмектесіңізші, қызық кітап, Қай сөреде? Қашан тапсырамын? Шығуға бола ма?

Сөздерді жаттау.

Өтінемін, кешіріңіз, рахмет, тәртіпті бұзбау, көмектесіңізші, қызық кітап, Қай сөреде? Қашан тапсырамын? Шығуға бола ма?

Сөздерді жаттау.

Өтінемін, кешіріңіз, рахмет, тәртіпті бұзбау, көмектесіңізші, қызық кітап, Қай сөреде? Қашан тапсырамын? Шығуға бола ма?

Сөздерді жаттау.

Өтінемін, кешіріңіз, рахмет, тәртіпті бұзбау, көмектесіңізші, қызық кітап, Қай сөреде? Қашан тапсырамын? Шығуға бола ма?

Сөздерді жаттау.

Өтінемін, кешіріңіз, рахмет, тәртіпті бұзбау, көмектесіңізші, қызық кітап, Қай сөреде? Қашан тапсырамын? Шығуға бола ма?

өтінемін

кешіріңіз

Шығуға бола ма?

рахмет

тәртіпті бұзбау

көмектесіңізші

Қай сөреде?

қызық кітап

Қашан тапсырамын?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу