Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті Ертегі кейіпкерлері. (2-сабақ). Қазақ тілі (орыс сыныбы), 1 сынып, сабақ жоспары.
Қысқа мерзімді жоспар
| Мектеп: Көкшетау қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі Мұғалімнің аты-жөні : Лепесбаева А.Т., Темирова Ж.А. Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті Ертегі кейіпкерлері. (2-сабақ) | ||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | А 5 Қарапайым фильм мен есту материалдары бойынша оқиғаларды талқылайды. | ||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||
Жетістік критерийлері | Оқиғаға қатысты өз ойын білдіре алады | ||||||||||||
Сөздік қор | ақылды, мейірімді, қу, айлакер, көңілді, қорқақ, сүйкімді, ашулы, адал, еңбекқор, жаман кейіпкер. | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Сыйластық, құрмет | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Дүниетану | ||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» ертегісі бойынша сөйлемдер құрай алады. | ||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 7 мин | (Ө) «Көңілді таспа» Мұғалім бір кейіпкерді атап, ол туралы бір сөйлем айтып, таспаны қолына алады. Келесі оқушы тағы бір кейіпкерді мен соған қатысты сөйлем айтып, таспаны жалғастырады. | ||||||||||||
Сабақ ортасы 7 мин 10 мин 7 мин 6 мин | (Ұ) «Ойлан тап» «Құйыршық» ертегісінен алынған суреттерге қарай отырып, кейіпкерлерін анықтайды. Оқиға желісіне «сұрақ-жауап» әдісі арқылы болжам жасайды.
(Ұ) Бейнематериалмен жұмыс. Бейнематериалды екі рет кідірістермен көреді. Сұрақ-жауап арқылы келесі не болатындарын оқушылар айтып отырады. (Ж) «Кейіпкер бейнесі» Оқушылар жұптарда берілген сурет пен бейнематериалда көрсетілген ақпараттың негізінде кейіпкерлерге сипаттама жасайды.
(Ұ) Әдеби шеңбер Оқушылар шеңберде тұрып ертегі кейіпкерлерінің ұнағаны/ұнамағаны туралы ойын дәлелдеп айтады. Маған ...................... ұнады, өйткені .... Маған ................. ұнамады, себебі .............. | Презентациямен жұмыс | |||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин | (МК) «Бағдаршам» арқылы өзінің сабақтағы жұмысына баға беру. Қызыл түс – түсінбедім Сары түс – сұрақтарым бар Жасыл түс – толық түсіндім
|
| |||||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: оқушылар заттардың түстерін анықтап сөйлемде айта алады. Қабылдау деңгейі орташа оқушы сыныпта бар заттарды тізіп бір-екі сөйлем айтады. | Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әдістемелік бірлестік жетекшісі ____________Д.Ш. Рахимова
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?