Лабораториялық жұмыс№1 «Тұтқырлығы әр түрлі сұйықтарда шарлардың қозғалысын зерттеу». Физика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Гидродинамика | Мектеп: Қарағанды қаласындағы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |
Сынып: 10 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |
Сабақтақырыбы | Лабораториялық жұмыс№1 «Тұтқырлығы әр түрлі сұйықтарда шарлардың қозғалысын зерттеу» | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 10.1.5.2 – тәуелді, тәуелсіз және басқарылатын (тұрақты) физикалық шамаларды анықтау және өлшеу дәлдігін ескеру. 10.1.5.3 – Эксперимент нәтижесіне әсер ететін ететін факторларды анықтайды және олардың шешу жолдарын ұсынады | |
Сабақ мақсаттары | Оқушылардың барлығы: Ламинар және турбулентті ағыстардың ерекшеліктерін біледі; Көптеген оқушылар: Ламинар ағыстың турбулентті ағысқа ауысу себебін негіздейді; Кейбіреуі: Ламинар және турбулентті ағыстың өмірдегі қолданысы туралы білімдерін қолдану мүмкіндіктерін бағалайды. | |
Тілдік мақсаттар | Лексика және терминология арнайы Гидродинамика, ағыс, ламинар ағыс, турбулентті ағыс. Пайдалы Ламинарлы ағын (лат. lamina - жолақ, қатпар ) - газ немесе тұтқырлы сұйықтықтың қатпарлы ағыны. Ламинарлық ағыс- сұйықтықтың немесе газдың көрші қабаттары бір-бірімен араласпай, параллель ағатын тәртіптелген ағысы. Турбуленттік ағыс (лат. turbulentus - тәртіпсіз, долы) — сұйықтықтың немесе газдың әр нүктесінде уақыт өзгеруіне байланысты қозғалыс жылдамдығының мәні де, бағыты да өзгеріп, жылдамдығы тамырдың соғуына ұқсас сипатта өтетін ағыс. | |
Құндылықтарды дарыту | Сабақ бойында оқушыларда қалыптасады бір-бірін сыйлау, ашықтық, мектеп мүлкін құрметтеу және бірігіп жұмыс жасай алу. | |
Пән аралық байланыстар | Георграфия | |
АКТ қолдану дағдылары | Бейнематериалдарды, анимацияларды қолдану; интерактивті тақтамен жұмыс. | |
Бастапқы білім
|
|
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
0-1 мин 1- 3мин | 1.Ұйымдастыру кезеңі Активити. Анимация көру. Эксперименттің мақсатын тұжырымдау. Жауабы: Тұтқырлығы әр түрлі сұйықтарда шарлардың қозғалысын зерттеу | ||||||||||||||||||||||
3-6 мин 6-23 мин | Техникалық қауіпсіздік ережесі (жұмыстың құралдарын қараа, оқушылар өздері атап шығады)
Қалыптастырушы бағалау жұмысы (жазбаша)
| ||||||||||||||||||||||
23-40 мин | «Гидродинамика» бөліміне жиынтық бағалау |
| |||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?